Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yaylı Focus 3 Vs. Standart Focus 3

Önerilen Mesajlar

Eibach'ın kataloğunda Proline serisinde ön aks için 985 ve 1100 kg ağırlık için iki farklı yay var, ancak ikisi de tüm motor serileri için kullanılabilir görünüyor (ST hariç)

FOCUS III
Pro-Kit (Performance Fahrwerksfedern | Performance Springs)
1.0 EcoBoost, 1.6 EcoBoost, 1.6 Flexifuel, 1.6 TDCi, 1.6 TDCi ECOnetic, 1.6 Ti 04.11 - 985 - 1025

Eibachın kataloğunda böyle yazıyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

h&r takmıştım ben ... onda da yoktu galiba , ama yanlış yönlendirmeyim ...

H&R de benzinli ve dizel için farklı yay seçeneği varmış. Fakat Eibach da katalogda fark yok gibi görünse de uygulamada 2,5'luk yay takıldığında önler 3,5cm basarken arkalar 2,5 cm basıyormuş. Bu yüzden dizel için Eibach takma seçeneği iptal gibi görünüyor. Bende Eibach takmayı istiyordum. Çünkü H&R ye göre daha yumuşak diye biliyorum.

H&R kullanıcısı olarak sen ne düşünüyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

H&R de benzinli ve dizel için farklı yay seçeneği varmış. Fakat Eibach da katalogda fark yok gibi görünse de uygulamada 2,5'luk yay takıldığında önler 3,5cm basarken arkalar 2,5 cm basıyormuş. Bu yüzden dizel için Eibach takma seçeneği iptal gibi görünüyor. Bende Eibach takmayı istiyordum. Çünkü H&R ye göre daha yumuşak diye biliyorum.

Eibach yok diyosa da yoktur heralde degil mi ? Dizel focus ile benzinli arasinda aksa dusen agirlik farki var mi ? Cem abi bir site paylasmisti ama onda sadece dizel vardi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eibach katalogda fark yok diyor ama uygulamayı yapanlar da benzinlide eşit alçalma olurken dizellere aynı yay takıldığında önlerin 1 cm daha düşük kaldığını söylüyor. Bu yüzden Eibach yay fikrinden uzaklaştım. h&r taktıracağım. Test yapacağım memnun kalmazsam geri iade edebileceğimin garantisini verdiler. Eibach ile h&r nin aynı kalitede olduğunu söylediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben gayet memnunum , h&r ' da sert bir yay değil ... eibach daha önceki arabalarımda kullandım ; fakat ford'da deneme şansım olmadığı için hangisinin iyi olduğu konusunda bir fikrim yok ...

açıkçası bir farkın olduğunuda hiç sanmıyorum ... sonuçta 3.5 'luk road versyonu yaylar bunlar . race olmadığı sürece , ve çin malı 5 'lik yay olmadığı sürece ; sürücüsünü üzmeyeceği kesin ... 

Test yapacağım memnun kalmazsam geri iade edebileceğimin garantisini verdiler.

Yolda hissetmezsin bile sertliği , tek eksiği ; kasislerde hızlı geçersen önden ''flap'' gibisinden bir ses alabilirsin ...  Yani genel olarak kullanımın sadece kasislerde yavaşlaman yönünde değişir :)

Zaten kasiste yavaşlamayıda ne marka yay takarsan tak yapmak zorundasın :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben gayet memnunum , h&r ' da sert bir yay değil ... eibach daha önceki arabalarımda kullandım ; fakat ford'da deneme şansım olmadığı için hangisinin iyi olduğu konusunda bir fikrim yok ...

açıkçası bir farkın olduğunuda hiç sanmıyorum ... sonuçta 3.5 'luk road versyonu yaylar bunlar . race olmadığı sürece , ve çin malı 5 'lik yay olmadığı sürece ; sürücüsünü üzmeyeceği kesin ... 

Yolda hissetmezsin bile sertliği , tek eksiği ; kasislerde hızlı geçersen önden ''flap'' gibisinden bir ses alabilirsin ...  Yani genel olarak kullanımın sadece kasislerde yavaşlaman yönünde değişir :)

Zaten kasiste yavaşlamayıda ne marka yay takarsan tak yapmak zorundasın :)

h&r tek seçeneğim gibi duruyor zaten. Sonuçta ne marka yay takarsa takayım konfor kaybı yaşayaağım kesin. Bunu kabullenerek bu işe girişiyoruz zaten. Ama kaybettiğim konforu enaza indirgemek elimdeyken değerlendirmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bende aracıma yay takmak için kaç aydır araştırıyorum ve kararsız kaldım! Şuan için spor helezonu orijinal jant lastiğine takmayı düşünüyorum...

1.Seçenek: Eibach Pro-Kit Kod:E10-35-023-01-22 marka 2,5cmlik yaymı taksam iyi olur yoksa;

2.Seçenek: H&R 3,5cmlik yaymı taksam iyi olur?

Diğer bir sorum ise ilerleyen günlerde jantı 235/40/18 lastikler ile değiştireceğim ihtimalini de göz önüne alırsak sizce hangisi daha iyi bir tercih olur?

Birde aracım dizel olduğu için Eibach Pro-Kit Kod:E10-35-023-01-22 mi iyi olur yoksa Kod:E10-35-023-02-22 mi daha iyi olur? İki seçenek helezonun takılı araçların resimlerini görsek karşılaştırsak daha aydınlatıcı olacağına inanıyorum. Bu yayları takan arkadaşlarımızdan ricam hangi yayı takmışlarsa onu belirterek resimlerini koysalar gerçektende bu soruma çözüm bulmuş olacaklar. Herkese teşekkürler...

Not: Focus 3 1.6TDCİ için ; ön aks toplam yük: 975 kg - arka aks toplam yük: 970 kg'mış. Bu bilgiler doğrultusunda Eibach Pro-Kit Kod:E10-35-023-01-22 numaralı helezonun daha uygun olacağı kanısındayım!...

Osman Hamdi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takalım da. Senin arabanın aynı renginin sedanını hayal et. Yakışırmı? Ne dersin? Birde arkada spoiler düşün. Beni heyecanlandırıyor.

o değilde ben yay yada araba değilimde fotograftayım..bu resmı bilen biri çekmiş.eline saglık kımse hakkını vermış.böyle kakranlık ortamlarda bu göruntuyu yakalama emek ister.tabi resımle pc de oynanmaışsa.. :D

araca gelince maşşallah diyorum  :nazar:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bende aracıma yay takmak için kaç aydır araştırıyorum ve kararsız kaldım! Şuan için spor helezonu orijinal jant lastiğine takmayı düşünüyorum...

1.Seçenek: Eibach Pro-Kit Kod:E10-35-023-01-22 marka 2,5cmlik yaymı taksam iyi olur yoksa;

2.Seçenek: H&R 3,5cmlik yaymı taksam iyi olur?

Diğer bir sorum ise ilerleyen günlerde jantı 235/40/18 lastikler ile değiştireceğim ihtimalini de göz önüne alırsak sizce hangisi daha iyi bir tercih olur?

Birde aracım dizel olduğu için Eibach Pro-Kit Kod:E10-35-023-01-22 mi iyi olur yoksa Kod:E10-35-023-02-22 mi daha iyi olur? İki seçenek helezonun takılı araçların resimlerini görsek karşılaştırsak daha aydınlatıcı olacağına inanıyorum. Bu yayları takan arkadaşlarımızdan ricam hangi yayı takmışlarsa onu belirterek resimlerini koysalar gerçektende bu soruma çözüm bulmuş olacaklar. Herkese teşekkürler...

Not: Focus 3 1.6TDCİ için ; ön aks toplam yük: 975 kg - arka aks toplam yük: 970 kg'mış. Bu bilgiler doğrultusunda Eibach Pro-Kit Kod:E10-35-023-01-22 numaralı helezonun daha uygun olacağı kanısındayım!...

Osman bey, 01 eibacha gore 1.6 Tdci ve ön aksa 985 kg yuk binen araca uygun yani bizim araclara. 02 kod ise 2.0 Tdci onun aksa binen yuku 1100 civari. Daha 2 gun once Bekir abi aracina 01 kodlu yayi uygulatti arka 2,5 ön 3,5 gibi dustu yani ön birazcik daha basik kaliyor. Ben 01 kodlu yayi haftaya takmayi planliyorum mesela

Edit: Buyrun, http://www.focusclubtr.com/index.php?/topic/931-Focus-3'e-En-Çok-Yakışan-jant-modelleri#entry159297

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.