Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Kadir Bey şanzıman sorunu sebebiyle mi Toyota almak istiyorsunuz? Toyota bu konuda en rezil firmalardan. Vites geçişleri resmen namaz kıldırıyor. Dik bir yokuşu çıktığınızda aracınız aşırı ısınmadan uyarı veriyor. Adamlar "mmt mağdurları" adı altında siteler kurmuşlar:

http://multimodezedeyiz.hakkimiziariyoruz.biz/forum/konugoster.asp?id=16

http://www.hakkimiziariyoruz.biz/findex.asp

DSG'nin ise arıza oranı malum. Sorunsuz bir otomatik vites için bu markalara yöneliyorsanız umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Ha keyifli olsun, az yaksın falan derseniz DSG iyi. Ancak otomatik kullanıp sorun yaşamak istemiyorum diyorsanız Honda alın.

hocam teşekkür ederim tavsilerin için

işin açığı otomatik olarak düşünmüyorum bundan sonraki aracımı hanımın gazıyla bir almış olduk bunu oda illallah dedirtti zaten

toyota için en azından ürünün arkasında duran bir firma olarak biliyordum ondan yazdım bir çok kez geri çağırma yapmıştı haberlerden gördüğüm kadarıyla 

neyse artık otm. benim için bitmiştir dahada almam:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

daha önceleri benim aracımında titreme olayından keçe ve kavrama değişmişti 23.bin de iken şimdi 45 bin oldu şimdi havalar soğuk pek sorun yapmıyor ancak havalar ısınıp uzun yol yapınca kesinlikle yapacak eminim çünkü yaz sonu 200 km yol gidince kars erzurum 1. viteste değilde ikinci vitese geçince yapıyor 1.viteste az. Daha önceki arızasında kalkış esnasında yapıyordu bu sebepten 750 tl verip garantiyi uzattım senelik izinde bakıcaz titreme yaparsa servislerin kapısını aşındırıcaz artık

erim küçükyılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Az once servise gittim ustayla aramızda ki diyalog .

Ben: usta bu yine silkelemeye basladi.

Usta: bunlar az yapar

Ben: ama fazlalasti.

Usta: su an yogun servis yazalim yeni güncellemeler geldi bakariz.

Ben: daha once kavrama degisiti. Tekrar olursa sanzumani degistiririz demislerdi

Usta; yok kavramayla cozeriz.

Ben: garantimin bitmesine az kaldi.

Usta: pazartesi gelince güncelleme yapip bakariz tekrar.

Bu konusmalari ben 1.5 sene once yine yapmıştım. Ayni seye döndük. Git gel git gel. Yapacaz anlasilan.

Bunlar yazarken servisteki eleman egitimdeymis cepten aradi. Yeni bir kavrama var onla sorun çözülüyor demis. bakalim gelismelerden haberdar ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Az once servise gittim ustayla aramızda ki diyalog .

Ben: usta bu yine silkelemeye basladi.

Usta: bunlar az yapar

Ben: ama fazlalasti.

Usta: su an yogun servis yazalim yeni güncellemeler geldi bakariz.

Ben: daha once kavrama degisiti. Tekrar olursa sanzumani degistiririz demislerdi

Usta; yok kavramayla cozeriz.

Ben: garantimin bitmesine az kaldi.

Usta: pazartesi gelince güncelleme yapip bakariz tekrar.

Bu konusmalari ben 1.5 sene once yine yapmıştım. Ayni seye döndük. Git gel git gel. Yapacaz anlasilan.

Bunlar yazarken servisteki eleman egitimdeymis cepten aradi. Yeni bir kavrama var onla sorun çözülüyor demis. bakalim gelismelerden haberdar ederim.

Valla bende yaz ayında bir süpriz yapar mı diye bekliyorum. Hayırlısı. Geçen gün bir titreme yaptı ama şimdi iyi gidiyor. S konumunda kulanıyorum bu ara daha az yakıyor ve vitesin kararları gayet iyi ve yerinde. Benim tavsiyem yogun veya sıkışık trafikte S konumunda kullanmanız. Yüksek devirde vites değiştirdiği için şanzıman kararsız kalmıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konu ile ilgili Soner bey benden önce yazmış malum 15000km de kavrama değişmişti,50000km aynı sıkıntılar dur kalk trafikte tekrarlamaya başladı ben de 1 haftadır soner bey gibi S konumunda kullanıyorum sanki o şikayetler yok gibi,daha az yakıyor ama sürekli S

konumunda kullanmak teknik olarak arabaya bir şey yapar mı? onu da CEM hocama sormak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

forumun cogunu okudum arkadaslar sonuc olarak 2015 focus larda otomatik genel sorun olarak devam ediyormu 4 mayısta yani yarın arabanın ok verecem olmasa manüel mi alayım

Şunu unutmayın buraya yazan herkes sorun yaşadığı için yazar yani her kişi bunu yaşıyor anlamına gelmiyor. Yarın manuel alıp 5-10 bin km şanzıman değiştirmek zorunda kalabilirsiniz onun da örnekleri burada var.

Siz olası problemi görüp bunlar bana uyar veya uymaz diye karar verebilirsiniz.

2015 model araçlar maksimum 2 ay kullanılan modeller hadi makyajlı focus dersek 5 aylıklar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet bugun aracı bıraktım servise. Sabah  olduğu için motor ısınmamıştı teste çıktık çok fazla yapmadı. Ama ustalarda bildiği için aracı bıraktım bakacaklar trafiğe çıkıp en sıcak dönemde ölçü alacaklar. Onların demedine göre 500-600 e kadar otosan titremeyi kabul ediyormuş. Bunun üstünde değişim yapıyolarmış. Ama ellerinde 5-6 onay almış kavrama değişimi varmış ama parçayı gödermiyorlarmış tahminlerine göre yeni kavramayı tam deneyeceklermiş. Bilmiyorum nedir ne değldir?. Uzun lafın kısası değerlerin otosanın üzerine çıkıp kayıta geçmesini bekliyolardır. Hayırlısı diyelim.

Not: ilk kavrama 16 binde değişti, şimdi araç 38 binde..

hayırlısı... bizi de gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz... bir powershift kullanıcısı olarak km gittikçe artıyor. hiç bir sorun yaşamıyacakmışım gibi hissediyorum, çok çılgın istanbul trafiğinde şuana kadar dikkate değer bir titreme yaşamadım ama birazda şans sanırım. görücez... (şuan 6500 km de)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hayırlısı... bizi de gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz... bir powershift kullanıcısı olarak km gittikçe artıyor. hiç bir sorun yaşamıyacakmışım gibi hissediyorum, çok çılgın istanbul trafiğinde şuana kadar dikkate değer bir titreme yaşamadım ama birazda şans sanırım. görücez... (şuan 6500 km de)

Mert geçen Aralık'ta PS yi sattığımda 7700km deydi ve hiç sıkıntı yaşanmamıştı....

Not, Dsg tadı da bir başka tabiii[emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

18000 km geçtim. Çok tırstım önceleri. Sıkışık trafikte bir kaç kez sorun çıkardı. En son güncellemelerden sonra (Kaan abiye minnet [emoji122] ) Edirne git gel yaptım. Sorun yok. Otosan sahip çıktıktan sonra dert değil keyfini çıkaralım. O bıdık tasarımcıyı kıstırırsam soracam neden kuru neden :)

volkan onder tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.