Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kuga 1.6 Ecoboost Selective Testi - Test Sürüşü

Guest Tolga KARACA

Önerilen Mesajlar

Biri DHde biz bu arabayı alıcaz ama şanzıman nereden geliyor demiş. Eğer şanzıman Getrag veya ZF ise düşünmeden alacağız demiş. 

Aslında güzel bir noktaya değinmiş. Misal Ford ve Volvonun kullandığı powershift şanzıman Getrag ürünü 6DCT450 diye kodu var.

Bu selectshifti biraz araştırdım Fordun escape ve yeni fusionda 1.6da kullanılan 6 ileri otomatik şanzıman enteresandır GM üretimi  sayılır :D ..

2000lerin başında 2 dev ortak şanzıman üretimi kararı almışlar ve üretmeye başlamışlar . Ford bunlara genelde 6f ile başlayan kodlar veriyor 6F50 6F55 gibi.  1.6 EB ile eşlenen ise 6F35 kodlu. Bu şanzımanın tek üretim yeri bulabildiğim kadarıyla Detroitteki VanDyke fabrikası. Avrupada ve Çinde de 1.6 EB Kuga var. Bunlara da Amerikadan mı şanzıman geliyor. 

Kugayı bırakın fusion ve escapedeki 1.6 lar EB lar bile amerikada üretilmiyor İngiltereden gidiyor. Şimdi Kuga üretimi için Almanyaya  amerikadan şanzıman , ingiltereden motor mu gidiyor. Acaba ingilterede motor şanzıman birlikte mi üretiliyor diye baktım bişey bulamadım. 

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga 1.6 Ecoboost, powershift şanzıman ile birlikte sunulmuş olsaydı şimdi çoktan almıştım. Mecburen bekle ve gör politikasına uymak durumunda kaldık, yani 3 ncü çeyrekte bir değişiklik olabilirmi diye bekliyoruz. Şu ülkeye tüketicinin isteklerine uyan bir araç getiren neden yok. 1,6 dizel, powershift, büyük ekranlı, mercek farlı Kuga üret peynir ekmek gibi sat değilmi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga 1.6 Ecoboost, powershift şanzıman ile birlikte sunulmuş olsaydı şimdi çoktan almıştım. Mecburen bekle ve gör politikasına uymak durumunda kaldık, yani 3 ncü çeyrekte bir değişiklik olabilirmi diye bekliyoruz. Şu ülkeye tüketicinin isteklerine uyan bir araç getiren neden yok. 1,6 dizel, powershift, büyük ekranlı, mercek farlı Kuga üret peynir ekmek gibi sat değilmi ?

Yani bazı şeylere olumlu bakalım.

Mevcut powershift'i geliştirip eklenmesi daha iyi olmaz mı? Şuan bu uygun görülmüş ayrıca 6 ileri yeni bir şanzuman. Konforu iyi olması yeterli bence tüketim vs de dengesizlik yok zaten.

Biri DHde biz bu arabayı alıcaz ama şanzıman nereden geliyor demiş. Eğer şanzıman Getrag veya ZF ise düşünmeden alacağız demiş. 

Aslında güzel bir noktaya değinmiş. Misal Ford ve Volvonun kullandığı powershift şanzıman Getrag ürünü 6DCT450 diye kodu var.

Bu selectshifti biraz araştırdım Fordun escape ve yeni fusionda 1.6da kullanılan 6 ileri otomatik şanzıman enteresandır GM üretimi  sayılır :D ..

2000lerin başında 2 dev ortak şanzıman üretimi kararı almışlar ve üretmeye başlamışlar . Ford bunlara genelde 6f ile başlayan kodlar veriyor 6F50 6F55 gibi.  1.6 EB ile eşlenen ise 6F35 kodlu. Bu şanzımanın tek üretim yeri bulabildiğim kadarıyla Detroitteki VanDyke fabrikası. Avrupada ve Çinde de 1.6 EB Kuga var. Bunlara da Amerikadan mı şanzıman geliyor. 

Kugayı bırakın fusion ve escapedeki 1.6 lar EB lar bile amerikada üretilmiyor İngiltereden gidiyor. Şimdi Kuga üretimi için Almanyaya  amerikadan şanzıman , ingiltereden motor mu gidiyor. Acaba ingilterede motor şanzıman birlikte mi üretiliyor diye baktım bişey bulamadım. 

Powershift ve diğer avrupa üretimi şanzumanlar getrag ile ortak üretim.

6 ileri otomatik 6F35 yani kuga ile gelen otomatik şanzuman abd'den geliyor.Aynen. Hata yok.Getrag ile de alakaları yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten çok güzel araç.

Neden Teybinin ve Klima kontrolünü eskisi ile değiştirirsin bunu anlamadım?

Teyp daha mı iyiydi makyajsız versiyonda? Klima kontrolü?

Sevmiyorum bu tasarimi. Klima unitesinin tasarimini da teybin tasarimini da.. Bence makyaj oncesi trendlerin tasarimi daha basarili ve uyumluydu. Hem renk acisindan hem de tasarim acisindan.. Arabanin kalani ile uyumluydu en azindan.. Kisisel fikrim tabi.

Yok yok sende bizdensin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhabalar,

Nihayet bende yeni kugayi test etme firsati buldum. Arac titanyum donanimli ve 2wd manueldi. Öncelikle yol tutusunu cok

Begendim. Eskisine gore daha iyi süspansiyon daha sert gibi geldi bu da araci daha asfalta uygun hale getirmis.

Bir diger gelisme ergonomi bakimindan ben konsolu ve koltugu begendim. Ancak tasarimcilar kesinlikle orta yolu secmemis ya cok beğenirsiniz yada

Hic. Yakit tuketimi benim 2.0 dizele yakindi diyebilirim fakat arac daha 43 kmdeydi ve yarim saatte bir sey anlamak mumkun degil.

Hizlanma iyi ve fakat beni sasirtan dusuk viteslerdeki tork oldu. Acikcasi benim dizelden farki yok. Ford sync gayet kullanisli her ne kadar

ABD deki kadar komut olmasada gelecek vad ediyor. Belcikadaki fransizca ve ingilizce komut aliyor. Turkiyede bu turkce ve ingilizce mi olacak

Bilen varmi acaba?

Bu arada zencefil krengi 1.6 selective tum paketler dahil siparisi verdim kaporayida yatirdim araba haziran basi kismetse

Hazir. daha iyileri sizlerin olmasi dilegiyle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesekkurler Yakup bey,

Sizin gibi bilgili birisini yakalamisken sorayim dedim.

Aldigim bayiye daha sormadim ama sanirim sd kartta sadece Türkiye

Haritası vardir. Ancak ben kisa surede olsa aracla Belçika ya donmem lazim.

Yani avrupa haritalari lazim. Sony navi hangi format harita kullaniyor

Acaba bilginiz var mi? Avrupa haritasını nasil bulabilirim tsekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.