Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Vites Geçişi

Ali Patat

Soru

Sabah aracı çalıştırmadan önce vites geçişi normaldi çalıştırdım vites geçmedi şu anda servisten ulaşıyorum sizlere :) şanzumanı indirceklermiş baskı balatadan sıkıntı olabilir dediler ücreti 1300-1400tl imiş fakat ben kırmızı ışıkta bile vitesi boşa alıp ayağımı debriyajdan çekerim bilemedim bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

şanzımanınız kilitlenmiş kullanıcı hatası yani yokuşta viteste el freni çekilmemiş halde şanzımana dayatılmış tekerlek yükü esnasında kontak basmadan vites değiştirmişsiniz.. şanzıman sökülünce kendiliğinden problem çözülecektir(tabi bu durum içeride bir dişli veya senkromençin deformasyonuna yol açmamış ise ) geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

rampa hafif de olsa el frenini unutmamak lazım. donması şanzımanın gitmesinden iyidir bence. geçen başıma geldi aracı viteste bırakmıştım, rampa da fazla değildi, araba yavaştan gitmeye başladı zor attım içeri kendimi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek
Geçmiş olsun. Garantiden yapılması iyi. Az para değil çünki. Focuslarda benim sevmediğim tarafı ise Geri vitese atarken bazen tam geçmiyor.

evet Mevlüt Bey; bir çok focus kullanıcısının ortak şikayeti 1 ve geri vites geçişi. ama tüm herkesin aksine ben ise geri vites sorununu bu güne dek hiç yaşamamış biri olarak kendimi bu konu da şanslı hissediyorum.

lakin benim vites konusunda tek sıkıntım 3 ten 4'e geçişlerde nadiren de olsa takılma tarzı bir sıkıntıydı. onuda vites kol yuvası ve vites halatını garantiden değiştirerek çözdüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Geçmiş olsun. Garantiden yapılması iyi. Az para değil çünki. Focuslarda benim sevmediğim tarafı ise Geri vitese atarken bazen tam geçmiyor.

abi vites geçmemesi bence alışkanlık ve dizayn sorunu, bizim focuslarda..sizdeki direk geçiyor sanırım.. 1-2 kere bende yaşadım..vites biraz yüksekte..mandal da kısa..o kromajlı kısımın yüksekliği 4 ise 5 cm olsa, yukarı kaldırınca iş biterdi ama mandal şu haliyle iyice yukarı kaldırmak için çabalamanız gerekiyor..en yukarıda olduğuna emin olmak gerekiyor, geriye takmadan önce..

biladerde ki 2010 focusu bende çok kullandım hiç sıkıntımız olmadı

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende sadece bende mı oluyor diye düşünüyordum.. Bazen geçmiyor debriyaj da tazelesen olmuyor. 1. vitese takıp az gaz verip tekrar geriye alıyorum. Bazende sanki debriyaja basmıyormuş gibi garcc Sesi yapıyor.. Çok sinir bozucu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

öncelikle geçmiş olsun

abi benzinli arabaların hepsinde geriye geçmede sıkıntı vardır bu focusluk bir şey degil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.