Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cenevre 2013 Fuarından Haberler

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Otomobil fuarları pek çok yeniliğe ev sahipliği yaptığı için yakın takip edilmesi gereken organizasyonlar. 

Cenevre fuarının da Avrupa'daki yılın ilk ve göreceli prestijli bir fuar olması nedeniyle ayrı bir yeri var.

Yavaş yavaş fuara ilgiyi arttıracak haberler de düşmeye başladı.

İşte biri:

Kia Ceed serisine GT versiyonunu ekliyor, turbo benzinli 204 BG motor ile "Hot hatch" grubuna yeni bir üye katılacak. Şık tasarım ve güçlü motor rekabetçi bir fiyatla sunulursa ses getirebilir.

Kia-Cee-d-GT-Genfer-Salon-2013-729x486-1

Kia-cee-d-GT-729x486-8e26e949ef8ca9e4.jp

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok karakterli bir tasarım olmasa da çok güzel gözüküyor. İlginç bir tasarım olmuş bu açıdan. :) Bizim gibi araba üretiriz üretmeyiz tartışması yapan bir toplum için çalışarak zamanla neler başarılır'ın güzel bir örneği. B sütünu arkası Alfa mı desem? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alfa mı desem? 

Alfa demişken şu sıralarda Mito ve Giulietta ile sınırlı ürün gamını yeni bir sportif modelle zenginleştirme planları var.

Karbon içerikli  900 kg ağırlığındaki aracı 200 BG dolaylarında bir motor ile hız tutukunlarının gözdesi yapma istekleri var.

İçini dışını özünü Cenevre'de gösterecekler

Alfa-Romeo-4C-729x486-492ec94fca7463cc.j

Alfa-Romeo-4C-729x486-2ad368b80acafccd.j

Alfa-Romeo-4C-729x486-0897ebaa6635332c.j

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

acaba motoru kia(hyundai) mi yapıyor, bir yerden mi alıyor?

Kendi ürettikleri 1.6 GDI motora çift uskurlu turbo takılıp iç yapısı güçlendirilmiş. 

Sonuç 204 HP ve 265 Nm tork.

0-100 7,9 olacakmış.

Bu arada fuarda spor otomobil dünyasına şık bir katkıda Jaguar'dan geliyor, atası E-Type gibi efsane olur mu bilinmez ama hoş görünüyor, buyrun karşınızda F - Type

Jaguar-F-Type-Coup-729x486-25ba91845148f

Jaguar-F-Type-Coup-729x486-72e4f7a47e226

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alfa demişken şu sıralarda Mito ve Giulietta ile sınırlı ürün gamını yeni bir sportif modelle zenginleştirme planları var.

Karbon içerikli  900 kg ağırlığındaki aracı 200 BG dolaylarında bir motor ile hız tutukunlarının gözdesi yapma istekleri var.

İçini dışını özünü Cenevre'de gösterecekler

Alfa-Romeo-4C-729x486-492ec94fca7463cc.j

Çizimler nereden bilmiyorum ama bu resimde acayip bir perspektif sorunu var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çizimler nereden bilmiyorum ama bu resimde acayip bir perspektif sorunu var...

Ben çizmedim billahi... 

Aslında tümünde var resimlerin o sorun ve bu da ilk bakışta buraya yazmasam da şekilsiz (tipsiz'in kibar hali) olarak nitelendirmeme neden oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendi ürettikleri 1.6 GDI motora çift uskurlu turbo takılıp iç yapısı güçlendirilmiş. 

Sonuç 204 HP ve 265 Nm tork.

0-100 7,9 olacakmış.

tşk ler

güzelmiş..zaten bu grup kendi motorlarını kendi üretir ama yinede sorayım dedim. turbo benzinli için çok geç kaldılar. sırf bu yüzden satışları azaldı..

az güç çok yakıtla devam edemeyeceklerini bilmelilerdi(benzinli için), ben bile hyundai almadım :)

ama yeni d-cvvt 1.2 litre benzinli motoru küçük arabalar için çok başarılı.. arkadaş tavsiyeme uyarak i20 aldı(eski aracı fiat uno 1.4ie)..daha rodajı bitmemiş arabada neredeyse fabrika ortalamalarını tutturuyor..

ş.içi 5-5.5 civarı..85 bg lik motor.. verileri: 4.2-4.9-6.1...1045 kg

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.