Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus3 1.0 Ecoboost Hakkında Bilgi

Ünay V.

Önerilen Mesajlar

Herkeze öncelikle hayırlı geceler diliyorum.Geçenlerde canımız sıkıldı gezmek için yer arıyorduk ve Düzceye gitmeye karar verdik. :) Gitmişken dedik kendi kendimize Ford Görür'e uğrayalım arabalara bakarız neyse ki abimle beraber gittik.Biz focus3 1.6 TDCI 115 Ps denemek istemiştik ama sonradan ordaki satış görevlisi isterseniz 1.0 ecoboost var onu deneyebilirsiniz dedi.Bizde farklılık olur diye tabi olur deneyelim dedik.Abim direksiyona geçti yanına satış görevlisi oturdu,arkada ise ben oturuyordum.Arabayı çalıştırdığında hiç ses yok diyebilirim. :) Neyse yola çıktık abimin gaza basmasıyla araba resmen önünü kaldırdı ve motordan gelen ses insanı çok tatmin ediciydi. :) Ben 1.0 motordan bu kadar performans beklemiyordum açıkcası beni baya bi yanılttı diyebilirim.Sizlere sorum şu olacak; Eğer aranızda kullanan varsa araba hakkında şikayeti varmı? almak istesem önerirmisiniz? arabanın beğenmediğiniz yönleri varmı? Şimdiden herkeze teşekkür ediyorum :)

Ben fiyat konusunda satış görevlisi ile konuştum bana focus3 1.0 ecoboost 125ps sedan titanium smart tekno paket 56.000 geliyor sizce fiyat uygunmu ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus HB 1.0 Titanium +smart kullanıcısı olarak bir kaç yorum yapabilirim.  Motor, oldukça sessizdir. Bazen bu çalışıyor mu acaba diyebilirsiniz :) Performans konusunda da üzmez. İnsanlar 1.0 olduğunu duyunca önce neden böyle bir araç aldın ki, o motor bu arabayı taşır mı vb... sorular yöneltirler. Sonra aracını test ettiklerinde ilk soruları, bu gerçekten 1 motor mu diye sorarlar. Aracım 3000 kilometrede. Ve şu an  şehir içi yakıt tüketimim 6.7 /100 Özetle:

Beğendiğim yönleri:

1. Tasarımı

2. Performası

3. 1.6' ya göre daha az vergi ödetmesi. ( Yıllık MTV avantajı 300 TL )

4. Az yakıt tüketimi

Beğenmediğim yönleri:

1. Araç bagaj kapısında, neredeyse tüm HB'lerde montaj halatalı mevcut. ( Sedanlarda rastlamadım.)

2. 1 ay bile olmadan sürücü koltuğu yaylı yatak gibi ses yapmaya başladı ( Giderilebilecek bir sorun)

3. 1 ay bile olmadan arka koltuklar ses yapmaya başladı.( Giderilebilecek bir sorun)

4. Aracı teslim aldıktan bir hafta sonra bagaj kapısı kilitlendi ve açılmadı. ( Giderilebilecek bir sorun, benden başka yaşayan olmadı bunu)

5. Bazı arkadaşlar Focuslardaki kronik aks keçesi yağ kaçağıdan bahsediyordu. 1.0 ecoboostlarda böyle bir sorun var mı bilmiyorum. Bu benim için de merak konusu. Pazartesi servise gittiğimde inceleteceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus HB 1.0 Titanium +smart kullanıcısı olarak bir kaç yorum yapabilirim.  Motor, oldukça sessizdir. Bazen bu çalışıyor mu acaba diyebilirsiniz :) Performans konusunda da üzmez. İnsanlar 1.0 olduğunu duyunca önce neden böyle bir araç aldın ki, o motor bu arabayı taşır mı vb... sorular yöneltirler. Sonra aracını test ettiklerinde ilk soruları, bu gerçekten 1 motor mu diye sorarlar. Aracım 3000 kilometrede. Ve şu an  şehir içi yakıt tüketimim 6.7 /100 Özetle:

Beğendiğim yönleri:

1. Tasarımı

2. Performası

3. 1.6' ya göre daha az vergi ödetmesi. ( Yıllık MTV avantajı 300 TL )

4. Az yakıt tüketimi

Beğenmediğim yönleri:

1. Araç bagaj kapısında, neredeyse tüm HB'lerde montaj halatalı mevcut. ( Sedanlarda rastlamadım.)

2. 1 ay bile olmadan sürücü koltuğu yaylı yatak gibi ses yapmaya başladı ( Giderilebilecek bir sorun)

3. 1 ay bile olmadan arka koltuklar ses yapmaya başladı.( Giderilebilecek bir sorun)

4. Aracı teslim aldıktan bir hafta sonra bagaj kapısı kilitlendi ve açılmadı. ( Giderilebilecek bir sorun, benden başka yaşayan olmadı bunu)

5. Bazı arkadaşlar Focuslardaki kronik aks keçesi yağ kaçağıdan bahsediyordu. 1.0 ecoboostlarda böyle bir sorun var mı bilmiyorum. Bu benim için de merak konusu. Pazartesi servise gittiğimde inceleteceğim.

adaş,sedanların hepsindede hatalı bagaj kapağı montajı ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araba çok iyi..arabam 500 km de ortalama 6.4...eski aracımla kıyasladığımda (accent era b sınıfı sedan, 1.4 97 bg 128 tork)..işçilik, çekiş ve konforu harika..tabi c sınıfı elantra ile karşılaştırmak daha doğru olurdu..

bolu gibi soğuk ve küçük bir ilde yaşıyorsunuz..aktif ön ızgara bayağı farkedecektir yakıt tüketiminde..ama hiçbir zaman dizel kadar az yakmayacaktır bunuda bilin.. ama motor sesi konusunda yalıtılmış bir odada gibisiniz, performans konusunda dizelden fazla farkı olmayacaktır..125 bg çünkü..dizele göre 1 kademe düşük vitesle bolu dağlarını tırmandırır size..

araçtan 2 şikayetim var:

1- tavan döşemesi kısa kesilmiş kafanızı kaldırınca kesildiği yer belli ince bir kırpığı var..1 cm uzun kesilip yukarı kıvrılmalıydı.

2- kapı cep leri ufak, 1.5 litre şişe sığmaz herhalde.. güneş gözlüğümü koyacak biraz geniş bir gözü yok..(insanlar ve üreticiler gözlük yeri deyince tavanda bir aksesuar arıyor ama öyle olmak zorunda değil, eski aracımda kapalı göz vardı vites in orada gözlüğümü saklayabiliyordum)

forum.donanımhaber e bakarsanız; focus alt başlığını inceleyin..orada da arabamızı focus düşmanlarına karşı savunuyorum :)

** murat bey benim sedan bagaj da sorun yok..kumanda ile 2 kere basıyorum kendisi açılıyor, aşağı indiriyorum tık diye kilitleniyor..simetri hatasıda yok.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adaş,sedanların hepsindede hatalı bagaj kapağı montajı ;)

Hatırladım evet. Ben gerçi rastlamadım ama servisteki ustalar, bahsetmişti, sedanlarda da var ama şu stopla oynayınca kolayca sorun çözülüyor demişti.

focus düşmanlarına karşı savunuyorum

Hocam, beni focus düşmanlarından saymıyorsun değil mi? :) Çünkü ben otosan düşmanıyım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sorunlardan şükür hiç birini yaşamıyorum araç 2500 km de benimde aklımda aks keçesi var bi ara baktırmak lagzım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

murat bey benim sedan bagaj da sorun yok..kumanda ile 2 kere basıyorum kendisi açılıyor, aşağı indiriyorum tık diye kilitleniyor

Bu arada bunu da sorayım. Ben sadece 1 hafta bagajı kullanabildim ama bagajımın açıldığı dönemde kumandadan iki defa bastığımda bagaj kapısının tamamen yukarı otomatik kalkması gerekiyor mu? Normali bu mudur? Benimki sadece dilden kurtarıyordu, ben yine yukarı kaldırıyordum elle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsi demek bu kadar kolay mı yav :) nacizane dikkat ederim öyle hepsinde hata göremiyorum bunlar sonradan birleştirilen parçalar ve hata olması olası yani hepsinde var demek için en azından parçaların hatalı üretilmesi gerekir Yada takan ve kontrol elemanlarının sürekli uyuması! :)

Bu arada bunu da sorayım. Ben sadece 1 hafta bagajı kullanabildim ama bagajımın açıldığı dönemde kumandadan iki defa bastığımda bagaj kapısının tamamen yukarı otomatik kalkması gerekiyor mu? Normali bu mudur? Benimki sadece dilden kurtarıyordu, ben yine yukarı kaldırıyordum elle.
Elle kaldıracaksınız tabiki :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgileriniz için herkeze teşekkür ediyorum  :)

Fiyat konusunda dediğim rakam sizce uygunmu 1.0 ecoboost titanium sedan smart tekno paket 56.000 ? :)  

Siteye göre Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin): 63.665 TL

Bence sizinki gayet iyi fiyat....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiyata hiç girmeyelim :P sonra burada savaş çıkıyo :D

Peki  :) 

Siteye göre Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin): 63.665 TL

Bence sizinki gayet iyi fiyat....

Babam Koç İşletmesinde çalıştığı için indirim oldu biraz fiyat ondan böyle  :) 

Emre nerede?

Çalışıyor Yakup abi  :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.