Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus3 1.0 Ecoboost Hakkında Bilgi

Ünay V.

Önerilen Mesajlar

fiyata hiç girmeyelim :P sonra burada savaş çıkıyo :D Peki :) Siteye göre Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin): 63.665 TL Bence sizinki gayet iyi fiyat.... Babam Koç İşletmesinde çalıştığı için indirim oldu biraz fiyat ondan böyle :) Emre nerede? Çalışıyor Yakup abi :)
Biraz daha insinler madem öyle :) Abine selam söyle gelsin buraya :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada bunu da sorayım. Ben sadece 1 hafta bagajı kullanabildim ama bagajımın açıldığı dönemde kumandadan iki defa bastığımda bagaj kapısının tamamen yukarı otomatik kalkması gerekiyor mu? Normali bu mudur? Benimki sadece dilden kurtarıyordu, ben yine yukarı kaldırıyordum elle.

hocam benim araç sedan ve kendi kalkıyor..bagajın arkasından kapak kollarına bağlı amortisör var..kilitten kurtulunca haliyle amortisör itiyor öne  ve kapak  yukarı kendi kalkıyor..ama hb lerde bu düzenek tutmamıştır sanırım..nede olsa dik ve daha ağır basar..denemek lazım.. style paket sedan da durum bu yani..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada bunu da sorayım. Ben sadece 1 hafta bagajı kullanabildim ama bagajımın açıldığı dönemde kumandadan iki defa bastığımda bagaj kapısının tamamen yukarı otomatik kalkması gerekiyor mu? Normali bu mudur? Benimki sadece dilden kurtarıyordu, ben yine yukarı kaldırıyordum elle. hocam benim araç sedan ve kendi kalkıyor..bagajın arkasından kapak kollarına bağlı amortisör var..kilitten kurtulunca haliyle amortisör itiyor öne ve kapak yukarı kendi kalkıyor..ama hb lerde bu düzenek tutmamıştır sanırım..nede olsa dik ve daha ağır basar..denemek lazım.. style paket sedan da durum bu yani..
Ama bu bir özellik değil sadece fizik kuralı :) araç yukarı doğru yokuşda olduğunda ondada açılmaz. Yani engellemek yerine salmışlar kapağı bunun dezavantajları da var bazı durumlarda açık kalmaması gibi. Bu özellik c-max ve kuga da mevcut denemeye gerek yok :yeah:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama bu bir özellik değil sadece fizik kuralı :) araç yukarı doğru yokuşda olduğunda ondada açılmaz. Yani engellemek yerine salmışlar kapağı bunun dezavantajları da var bazı durumlarda açık kalmaması gibi. Bu özellik c-max ve kuga da mevcut denemeye gerek yok :yeah:

sonuçta fizik kuralını bir özellik olarak kullanmışlar.. birçok aracınkini elinizle kaldırıyorsunuz.. ellerimde poşet dolu çıkıyorum marketten. anahtarı elimde hazır tutuyorum, basıyorum, açılıyor poşetleri koyuyorum.. eski aracım olsa poşetleri önce yere koymak zorunda kalırdım.. bunun dezavantajı olsa olsa, inşallah olmazda, kilit bozulurda tutmazsa kapı yolda giderken kendi kendine açılır..onuda tamir ettirene kadar, amortisörün bir vidasını söker kapı kolundan kurtarırsınız.

lüks arabalarda motorlu düzenek var, açıkken dokunuyorsunuz bagaja kendi kendine kapanıyorda..focus ta bunu yapmış. teşekkür etmek düşer bize..

Hatırladım evet. Ben gerçi rastlamadım ama servisteki ustalar, bahsetmişti, sedanlarda da var ama şu stopla oynayınca kolayca sorun çözülüyor demişti.

Hocam, beni focus düşmanlarından saymıyorsun değil mi? :) Çünkü ben otosan düşmanıyım :)

:) yok hocam bu focus düşmanları arabaya binmeden arabayı acımasızca eleştiren hatta belkide diğer firma çalışanları olup kendilerinden olmayanı kötüleyen forum tilkileri.. yok bu arabaya ısınamadım, yok tasarımı hayal kırıklığı, veya arka stopları rezalet vb..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz daha insinler madem öyle :) Abine selam söyle gelsin buraya :D

İndirdiğim kadar indirdim dedi  :D 

Aleyküm selam tamam sölerim gelir  :D

Neticede alacağınız focus olduğu için rahat olsun sadece donanım tercihini iyi yap....Şimdiden hayırlı olsun...........

Teşekkür ederim  :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İndirdiğim kadar indirdim dedi  :D

Aleyküm selam tamam sölerim gelir  :D

Teşekkür ederim  :)

Kasımın son haftası 1.0 Titanium + Smart Paket  Beyaz HB aracı 50 bin'e aldım. Tescil işlemleri bana aitti. Yani 50 bin + Ruhsat, trafik sigortası ve MTV 50 bin 750 TL'ye mal oldu. Şimdi sizin araç pahalı mı olmuş,ucuz mu olmuş? Bunun için biraz daha detay lazım. Aracın rengi nedir? Sonra, tescil + MTV size mi ait onlara mı ait? Kendi şartlarımla düşündüğüm de, sedan teknoyu alsaydım, 4560 lira tekno için ve 800 TL sedan farkı + 1000 lira tescil, MTV dersek. 55360 liraya almış olurdum. 2012 model yılı bir araçsa alacağınız araç, size sadece koç indirimi yapmışlar demektir. Bunu da onlar değil otosan yapmış oluyor.Eğer aracınız 2012 model yılı değil de 2013 model yılı ise o zaman yaptığım bu hesap tutmaz. :) Normal bir fiyata almış olursunuz. Hayırlı olsun şimdiden.

hocam benim araç sedan ve kendi kalkıyor..bagajın arkasından kapak kollarına bağlı amortisör var..kilitten kurtulunca haliyle amortisör itiyor öne  ve kapak  yukarı kendi kalkıyor..ama hb lerde bu düzenek tutmamıştır sanırım..nede olsa dik ve daha ağır basar..denemek lazım.. style paket sedan da durum bu yani..

Genel yorumlara bakınca, evet demekki ağır geliyor ve atamıyor kendini yukarı. Neyse, sorun edecek bir durum değil. Ama olsaymış iyi olurmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasımın son haftası 1.0 Titanium + Smart Paket  Beyaz HB aracı 50 bin'e aldım. Tescil işlemleri bana aitti. Yani 50 bin + Ruhsat, trafik sigortası ve MTV 50 bin 750 TL'ye mal oldu. Şimdi sizin araç pahalı mı olmuş,ucuz mu olmuş? Bunun için biraz daha detay lazım. Aracın rengi nedir? Sonra, tescil + MTV size mi ait onlara mı ait? Kendi şartlarımla düşündüğüm de, sedan teknoyu alsaydım, 4560 lira tekno için ve 800 TL sedan farkı + 1000 lira tescil, MTV dersek. 55360 liraya almış olurdum. 2012 model yılı bir araçsa alacağınız araç, size sadece koç indirimi yapmışlar demektir. Bunu da onlar değil otosan yapmış oluyor.Eğer aracınız 2012 model yılı değil de 2013 model yılı ise o zaman yaptığım bu hesap tutmaz. :) Normal bir fiyata almış olursunuz. Hayırlı olsun şimdiden.

Genel yorumlara bakınca, evet demekki ağır geliyor ve atamıyor kendini yukarı. Neyse, sorun edecek bir durum değil. Ama olsaymış iyi olurmuş.

Murat abi bandrol-trafik sigortası-plaka dahil.Dosya ücreti (530 TL) Kasko hariç.

Arabanın rengi gece gri sedan model olarakta 2012. Bizde fiyatlar hep değişiyor dedi yani bana 2012 modelinin fiyatını verdi 2013 şuan yokmuş elinde ve 1.0 ecoboost sadece 1 tane var elinde. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat abi bandrol-trafik sigortası-plaka dahil.Dosya ücreti (530 TL) Kasko hariç.

Arabanın rengi gece gri sedan model olarakta 2012. Bizde fiyatlar hep değişiyor dedi yani bana 2012 modelinin fiyatını verdi 2013 şuan yokmuş elinde ve 1.0 ecoboost sadece 1 tane var elinde. :)

1000 lirada boya farkı ekledim,  56360 lira eder. 1,5 ay öncesinin şartlarıyla bugünün şartları elbette aynı olmayabilir. Siz biraz daha indirmeyi deneyin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1000 lirada boya farkı ekledim,  56360 lira eder. 1,5 ay öncesinin şartlarıyla bugünün şartları elbette aynı olmayabilir. Siz biraz daha indirmeyi deneyin derim.

Anladım. Atıyorum Bolu ile Ankara arasındada fiyat farkı olurmu?

Tanıdığımız Ankaradan fiesta almıştı ve buraya göre daha uyguna gelmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım. Atıyorum Bolu ile Ankara arasındada fiyat farkı olurmu?

Tanıdığımız Ankaradan fiesta almıştı ve buraya göre daha uyguna gelmişti.

Olmaz mı, benim aracın mersinle adana arasındaki fiyat farkı 2000 liraya yakındı. Mersin daha pahalıya satıyordu mesela. Aynı ilde şayet varsa başka bayii onlar arasında bile fark olur. Söylediğim gibi belki de şu an ki şartlarda alınabilecek en uygun fiyata da almış olabilirsin. Ama işte farklı yerlenden fiyat almak iyi olurdu.

Murat U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olmaz mı, benim aracın mersinle adana arasındaki fiyat farkı 2000 liraya yakındı. Mersin daha pahalıya satıyordu mesela. Aynı ilde şayet varsa başka bayii onlar arasında bile fark olur. Söylediğim gibi belki de şu an ki şartlarda alınabilecek en uygun fiyata da almış olabilirsin. Ama işte farklı yerlenden fiyat almak iyi olurdu.

İlimizde sadece birtane Ford Bayii var.Yakın zamanda Ankaraya gidersem birde orada soracağım  :) Orda daha uygunsa burdan kazık yemek hiç iyi olmaz  :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefonla da fiyat almayı deneyin. Ben telefonla fiyat almıştım. Öyle gidip aldım Adanadan. Fakat tüm detayları sorun, MTV, tescil vs. vs.. dahil mi fiyata. Öylesine sormadığınızı, alıcı olduğunuza bir şekilde ikna edin. Gerekirse bana şurası şu fiyatı vermidi. Koç indirimim de var falan deyin. Ne kadar para cebinizde kalırsa o kadarı kar sonuçta. Koç'tan zengin değiliz ya :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefonla da fiyat almayı deneyin. Ben telefonla fiyat almıştım. Öyle gidip aldım Adanadan. Fakat tüm detayları sorun, MTV, tescil vs. vs.. dahil mi fiyata. Öylesine sormadığınızı, alıcı olduğunuza bir şekilde ikna edin. Gerekirse bana şurası şu fiyatı vermidi. Koç indirimim de var falan deyin. Ne kadar para cebinizde kalırsa o kadarı kar sonuçta. Koç'tan zengin değiliz ya :)

Haklısın Murat abi  :) Teşekkür ederim bilgiler için  :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Yokuş yukarı açılmıyor meret; açılıyor zannedip kafamı geçirdim bir kez... =) Açılıyor da, eğime göre yarım açık kalıyor. Bozuldu zannedip, hayıflandım bir de; sonra bir baktım yokuştanmış. =D

Tabi eller-kollar dolu iken tek tuşla açmak da büyük keyif... bence güzel, yararlı bir özellik...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.