Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araçlarınız Kaç Aylık ? Kaç Km'de ?

UgR

Önerilen Mesajlar

Malesef arabalar motosikletleri motosikletler arabaları kaale almadan sürdüğü iÇin büyük risk olarak görüyorum ben. Yanımda yakınımda motosiklet varsa da tedirgin oluyorum haliyle.

Merak etme o da senden tedirgin oluyordur.. :D

Risk herzaman heryerde var. Yıllardır motosiklet kullanırım. Ergenliğimden beri.. Sonrasında bir kaza neticesinde uzunca bir süre ara verdikten sonra 5-6 sene önce tekrar başladım. Ciddi iki tane kazam oldu. Birisinde motosiklet üzerinde uyuya kalmıştım, sol solda platin Çivilerle hayata kaldığımız yerden devam ettik. Sonrasında 10 sene falan kulllanmadım. Biride geÇen sene oldu. Kaldırımda mal mal yürürken tüpÇünün biri scooter ı ile bana Çarpıp omzumun Çıkmasına neden oldu.. Velhasıl kelam diyeceğim o dur ki; kaza bulacaksa heryerde her şekilde bulur sizi.. Siz her türlü önleminizi alıp pasif sürüş gerÇekleştirdiğiniz sürece Çok ciddi bir sıkıntı yaşamazsınız. Gidona asılan kendini kenan sanmadığı sürece kolay kolay birşey olmaz. Ama şunu da söylemem lazım, elimde olsa 30 yaşın altındakilerin motosiklet kullanmasını yasaklardım.. Egonuzu yenmeden seleye oturmak Çok tehlikeli.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğim riskin kaza yapmaktan çok kaza yapınca kalıcı hasar oluşma riski olduğunu sayenizde anladım :kıhkıh: . Tabi herşey başta size sonra kader, şans karma veya bana gÖre Allah'a kaldığından ona yapacak bir şey yok da ben tam algılayabilmiş değilim, araba gÖrmeyip üzerine süren insanlar varken motosiklet ile ne olur. Allah kimseye kaza bela vermesin diyelim yapacak bir şey yok.

Ben biraz Önyargılı kalmışım genelde hep kuryelere denk geldiğim ve sağa sola uçup durdukları için. Motor hızlı olsa ne olacak diye düşündüğümde pek hoş sonuçlar gelmemekte pek. Benim kişisel fikrim Türk insanı egosunu yaşıyla değil tecrübesiyle yenmekte. Ben de kısmen dahilim buna. Araba da olsa motosiklet de olsa bazı haltlar yedikten sonra birkaç kez de ucundan dÖnünce insanın aklı başına gelmekte. Türkiye'nin trafikteski en büyük sıkıntılarından biri de bu trafikteki egosuna, hırsına veya sinirine yenilen insanlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle geÇmiş olsun. Bahsettiğim riskin kaza yapmaktan Çok kaza yapınca kalıcı hasar oluşma riski olduğunu sayenizde anladım :kıhkıh: . Tabi herşey başta size sonra kader, şans karma veya bana gÖre Allah'a kaldığından ona yapacak bir şey yok da ben tam algılayabilmiş değilim, araba gÖrmeyip üzerine süren insanlar varken motosiklet ile ne olur. Allah kimseye kaza bela vermesin diyelim yapacak bir şey yok.

Ben biraz Önyargılı kalmışım genelde hep kuryelere denk geldiğim ve sağa sola uÇup durdukları iÇin. Motor hızlı olsa ne olacak diye düşündüğümde pek hoş sonuÇlar gelmemekte pek. Benim kişisel fikrim Türk insanı egosunu yaşıyla değil tecrübesiyle yenmekte. Ben de kısmen dahilim buna. Araba da olsa motosiklet de olsa bazı haltlar yedikten sonra birkaÇ kez de ucundan dÖnünce insanın aklı başına gelmekte. Türkiye'nin trafikteski en büyük sıkıntılarından biri de bu trafikteki egosuna, hırsına veya sinirine yenilen insanlar.

Sağol.. Çoktan geÇti. ^_^

Yok ya şasn karma falan filan mevzuusu değil bu. Motosiklet kullanırken trafiği yaşarsınız. Araba kullanırken ise seyredersiniz. Dolayısı ile bir süre sonra Önünüzdeki adamın gidişindne ne halt edeceğini tahmin edebiliyorsunuz. Bu da tecrübe ile oluyor. Default değer olarak adamın sığırlık yapabileceğini kabullendikten sonra ona gÖre kendinizi ayarlıyorsunuz zaten. Dolayısı ile risk düşüyor. Yokmu? Herzaman var. Risk hayatın herkÇşesinde.. Olmasa Çok sıkıcı olurdu zaten..

Motor hızlı olsa o kurye o kadar rahat hareket edemez merak etme. Ben kuryelerden ziyade pizzacılardan tırsıyorum. Ne halt edecekleri hiÇ belli olmuyor..

Bence Trükiyenin trafikteki en büyük problemi tabakhaneye pislik yetiştirmeye Çalışan insanların trafikte olması. Herkesin bir acelesi var. Sorsan kesin bir bahanesi de vardır. 5 dk sonra varsa bi halt olmayacağını hepimiz biliyoruz ama o kendini başbakan falan sandığı iÇin dakikanın hesabını yapmakla meşgul. Hayatı yaşamayı bilen bir toplum değiliz. Hep bir acele hep bir stres.. Koyver gitsin demeyi Öğrenmediğimiz sürece de cacık olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.