Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arka Sağ Yolcu Kapısının Kendiliğinden Açılması.

Muhammed Keser

Soru

Bugün şehir içinde sol tarafa dogru tatlı bir viraj vardı yaklaşık 40 km hızda viraj çıkışında bi anda arka kapıdan ses geldi ve arka yolcu kapısı açık uyarısı aldım.Araçta sadece ben vardım indim kapadım tekrar karşılaşmadım pek önemsemedim(belki kapatırken tam kapanmamıştır fln diye) ama iyiki arkada fln yolcu yoktu :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Korkacak bir durum yok; kapı tam açık bırakılmadıysa; ardına kadar açılmaz içeriden açma yapılmadıkça.

Ancak tam oturmadıysa bir kademe açılır ve orada takılı kalır; araç kapı açık uyarısını kapı budura gelince verir; daha önce vermez.

Sende olan muhtemelen kapı kapatılırken tam oturmadı; virajı dönerkende bu ilk kademe açıldı ve orda kaldı, dediğim gibi daha fazla açılamaz zaten. FII dede aynı şekilde 2 kademeydi. Test için kapıyı bu konuma getirip omuz atın; açılmadığını göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hiç bir fikrim yok daha sonra acaba kilitdemi sorun var dedim bi sorun gözükmüyor.Arkaya geçtim kapı kapalı iken içerden zorladım yine sorun yok nasıl olduysa bi anda oldu :(

Tam kapanmamış ve virajın etkisiyle biraz daha aralanmış ve araba bunu farketmiş olabilir bence. Kendi kendiliğine mekanik bir zımbırtı açılmaz diye tahmin ediyorum.

Bende böyle oldugunu düşündüğümden pek önemsemedim zaten virajın tam orta noktasında merkez kaç kuvvetinin max. yerinde açıldı.Ama açılma sesini duydum 2 kademe var galiba aralıklı kaldı kapı tam açılmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tam kapanmamış olsa ikaz vermesi gerekmez mi ?

Servis de inceletin bence 

Seyir halinde iken bir uyarı almadım.Kapı tam kapalı halden tek kademe kapalı hale geldi o zaman başladı uyarı(tak diye kapı açılma seside duyuldu ama kapı tek kademe kapatırsınız ya oraya kadar açıldı tamamen açılmadı).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Korkacak bir durum yok; kapı tam açık bırakılmadıysa; ardına kadar açılmaz içeriden açma yapılmadıkça.

Ancak tam oturmadıysa bir kademe açılır ve orada takılı kalır; araç kapı açık uyarısını kapı budura gelince verir; daha önce vermez.

Sende olan muhtemelen kapı kapatılırken tam oturmadı; virajı dönerkende bu ilk kademe açıldı ve orda kaldı, dediğim gibi daha fazla açılamaz zaten. FII dede aynı şekilde 2 kademeydi. Test için kapıyı bu konuma getirip omuz atın; açılmadığını göreceksiniz.

Bunu denedim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki F3 lerde araç hareket haline geçince bütün kapıları kilitleyen sistem yok mu ? Daha önceki aracımda araç hareket ettiğinde bütün kapılar kilitleniyordu. Aracı durdurduğum da ya şöför kapısını açarak ya da merkezi kilit düğmesine basarak kilitleri devre dışı bırakmak gerekiyordu. Sistemin adını tam bilemedim şimdi. Merkezi kilit düğmesine basılı tutarak iptal edebiliyorduk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Peki F3 lerde araç hareket haline geçince bütün kapıları kilitleyen sistem yok mu ? Daha önceki aracımda araç hareket ettiğinde bütün kapılar kilitleniyordu. Aracı durdurduğum da ya şöför kapısını açarak ya da merkezi kilit düğmesine basarak kilitleri devre dışı bırakmak gerekiyordu. Sistemin adını tam bilemedim şimdi. Merkezi kilit düğmesine basılı tutarak iptal edebiliyorduk.

Hali hazırda yok. Binince siz basacaksınız :yeah:  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.