Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Yazılımı

hüseyin özalp

Soru

selam arkadaşlar,

ben 2006 model benzinli LPG li sedan ford focus II (Trend) aldım. bu araba sadece 2007 yılında 1 kere servise girmiş bir daha servise girmemiş. benim merak ettiğim  bu arabanın yeni bir yazılımı çıkmışmıdır? bunu için servise gitmem gerekir mi?

bu ücrete tabimidir.?

ben bilgisayarcıyım. windows programlarında bir güncelleme olunca onu ücretisiz güncelleyebilirsiniz.

otomobil sekterünce bu işlem nasıldır.:)

bu yazımlım sayesinde motor gücü artırılabilirmi?

hepinize şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ufak tefek yazılım düzeltmeleri olmuştur mutlaka ama prensipte önemli sorun yaşanmıyorsa güncelleme rutin yapılmıyor.

Servisten "yok", "var ama size gerekmez" şeklinde cevaplar almanız olası.

Ve son olarak da HAYIR, üreticinin sunduğu yazılımla LPG'li/benzinli Focus'tan anlamlı bir güç artışı sağlayamayacağınız gibi, motor modifiyesine uzmanlaşmış kurumların yazılımı ile de alacağınız güç artışı yüksek devirlerde ilave %10'u geçmez, boşuna uğraşmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aşağıdaki link e girip kullanıcı oluşturun daha sonra aracınızın VIN kodunu girin yazılım güncellemesi varmı yokmu görebilirsiniz

Güncelleme için servise gitmeniz gerekecektir.

https://www.etis.ford.com/

Merhabalar. Etis'te kullanıcı oluşturdum.Fakat yazılım güncelleme kontrolü yaptığımda,  "Araç yazılım bilgisi seçtiğiniz araç için mevcut değildir. Bu bilgiler Kademe V ve seçilen Kademe IV salım sınıfına dahil araçlar için mevcuttur." gibi bir uyarı veriyor. Bu ne anlama geliyor acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar. Etis'te kullanıcı oluşturdum.Fakat yazılım güncelleme kontrolü yaptığımda,  "Araç yazılım bilgisi seçtiğiniz araç için mevcut değildir. Bu bilgiler Kademe V ve seçilen Kademe IV salım sınıfına dahil araçlar için mevcuttur." gibi bir uyarı veriyor. Bu ne anlama geliyor acaba?

Eee yazıyor ya işte size uygun bir güncelleme yokmuş o satırda.. :yeah:

Etis'e fazla takılmayın kullanıcı için oldukça karışık problem yaşadığınızı anladığınızda servis'e uğramak en doğrusu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eee yazıyor ya işte size uygun bir güncelleme yokmuş o satırda..

Benim anladığım güncelleme yok değil, güncelleme bilgisi yok. :) Ama haklısın servis en güzeli :) Zaten sinir oldum etis'e 2009 model aracıma 2008 yazıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim anladığım güncelleme yok değil, güncelleme bilgisi yok. :) Ama haklısın servis en güzeli :) Zaten sinir oldum etis'e 2009 model aracıma 2008 yazıyor :D

Ülkemizde model yılı farklı işliyordu o zamanlar :) Artık düzeldi şükür :D 2013 itibarıyla değişmezse sistem doğru işler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.