Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus ST

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Fiyatlara da bakalım . ST 21995 pounddan başlıyor VXR fiyatını bulamadım ama 26995 pounddan başlayacağı yazılıyor. Neredeyse %20-25 fiyat farkı var..

Opc 32bin euro st 28 bin euro almanya fiyatları(baz)

Araya bir bardak(300cc) koymasın yapsın ford da 2.0 motora 280 ps de görelim.Yıllık bin tl fazla veremem şahsen vergiye :kıhkıh:

Yakın kaynaktan öğrendiğime göre de Opel 1.6 ya da 200 ps 300 nm lik motor da koymuş, fazla oluyorlar :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bildiğim kadarıyla ihrac edilen ülkeye göre amortisör ve yay ölçüleri değişiyor buraya gelen eski fiesta st focus st lerde normal titaniumlarda kullanılan amortisör serisi kullanılmış bu bir dedikoduda olabilir ama inanmak istiyorum çünkü fiestada buna birebir şahit oldum...

ayrıca abd de satılan focus sel yani en donanımlı seride amörtisör ve yay ölçüleri değişiyor spor versiyon entegre ediliyor

şu an elimizde araç var 3 adet mk 2,5 titanium x birinde sadece apex yay(35mm) var ikincisinde apex yay+koni ayarlanabilir amortisör var 3.de benim sade ve orjinal oynanmamış süspansiyon var

şimdi değerlendiriyorum

1 nolu araç konfor ve performans babında tamamen vasat araç sadece görüntü tasarımı ve hatrı sayılır bir seyir imkanı veriyor

2nolu aracın yol tutuş değerlerini focus st değerlerinde ayar verildi bu araç bu tarz upgrade edilmiş araçların eline su dökemiyeceği kadar iyiydi konfor derseniz orjinali kadar sessiz hareket ediyor araç biraz sert gibi seyir etsede ayarlanabilir amortisörlerle yeterli kadar esneme payı verilmiş ve size izah edemeyeceğim kötü örnek teşkil edecek tariflerim var 120000-200000 tl lik lüx araçların bile elde edemeyeceği bir performans sunuyor tabi 18" orjinal st jantıyla

3 nolu araçta bilindiği üzere elde edilen c segmentindeki en başarılı yol tutuş kabiliyetine sahip bu araç.. ama orjinal aksamlarla bir üst segmente fazla eşdeğer göremiyorsunuz aracı bana sorarsanız benim kullandığım focus kategorisindeki hiçbir araç bu aracın yol tutuşunu vermiyor bana fakat ortada ülkemize gelecek bir st olayı var ve bu araca bukadar para veriyorken bu aracın orjinal binek araç süspansiyon sistemi ile gelmesi o kadar para sayıp aldığım arabanın beni bir bmwnin yanında utandırmasına tahammül edemem

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.