Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Bijon Kapağı Düştü

Alparslan Kaplan

Soru

Merhaba

Aracımın kışlık lastiklerini taktırdıktan bir gün sonra bijonlardan birisinin kabının olmadığını farkettim

aslında resimde gördüğünüz bijonlar bijon değil sadece kapak bu kapağın altında bijon var bu kapaklar elle zorlayınca çıkıyor 

muhtemelen kışlıkları taktırdıktan sonra düştü. Daha öncede bir bijon kapağı vidasıyla düşmüştü. Kapaklar çok kalitesiz yapılmış elle zorlayınca oynamaya başlıyor.

Bijon ve kapağın birim fiyatı nedir acaba bilgisi olan varmı

hkuhp.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bunu servise sormak lazım, bijon kapağının kalitesizliğiye de alakalı bir durum değil, sonuçta üzerindeki elle zorlayınca çıkması gereken bir parça, yani çok sorunlu değil, 

Benim henüz düşen yok. iki kere sökülüp takılmasına rağmen sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kavram kargaşası var...

Focus'larda bijonlar sabittir, somunları çıkar ve lastik öyle değiştirilir.

Ayrıca somunlar yaylı, gayet kaliteli imal edilmiş parçalar, çok da yük bindiğinden kalitesiz olmaması gerek. 

Anladığım kadarı ile sizin bijon somunlarından biri iyi sıkılmadığı için düşmüş.

10 TL'yi geçmez, yedek parçacılarda bulursunuz. Eksik somunla kullanmasanız iyi olur.

IMG_9865_%5B640x480%5D.JPG

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eksik somunla kullanmıyorum lastikçilerden birinden aldım. Kapağın bu kadar kolay düşmesi şaşırtıcı

Kavram kargaşası var...

Focus'larda bijonlar sabittir, somunları çıkar ve lastik öğle değiştirilir.

Ayruca somunlar yaylı, gayet kaliteli imal edilmiş parçalar, çok da yük bindiğinden kalitesiz olmaması gerek. 

Anladığım kadarı ile sizin bijon somunlarından biri iyi sıkılmadığı için düşmüş.

10 TL'yi geçmez, yedek parçacılarda bulursunuz. Eksik somunla kullanmasanız iyi olur.

IMG_9865_%5B640x480%5D.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Eksik somunla kullanmıyorum lastikçilerden birinden aldım. Kapağın bu kadar kolay düşmesi şaşırtıcı

Kapak dediğiniz nedir anlamadım? hayatımda da bijona kapak geçirildiğini duymadım görmedim.

Eğer bijonsa; lastikçide adam gibi sıkılmış düzgün montaj yapılmış bijon asla düşmez.

Ya sıkmayı unuttu lastikçiniz yada hiç takmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

20 tane almaya kalkınca 300tl istiyorlar :D

:P:P Toptancısı mı olacaz.. :P:P :P

Sac jantin bijonlari farklı dediler o yüzden alcaktim :)

Kapak dediğiniz nedir anlamadım? hayatımda da bijona kapak geçirildiğini duymadım görmedim.

Eğer bijonsa; lastikçide adam gibi sıkılmış düzgün montaj yapılmış bijon asla düşmez.

Ya sıkmayı unuttu lastikçiniz yada hiç takmadı.

Olay doğru abi somunlarin anahtarın oturduğu yeri kapak. Zorlayınca veya uygun olmayan janta filan takınacak düşüyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Hiç lastikleri ellemeyen nasıl belli oluyor :D 2.5 dan beri bu şekilde

Bijon kapağı ne olum?

Somun mu demek istiyorsunuz?

Ne ellicem ya; yaptırırım yaptırdığım yerden çıkmadanda didik didik ederim olmuşmu yapılan iş diye :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Hiç lastikleri ellemeyen nasıl belli oluyor :D 2.5 dan beri bu şekilde Bijon kapağı ne olum? Somun mu demek istiyorsunuz? Ne ellicem ya; yaptırırım yaptırdığım yerden çıkmadanda didik didik ederim olmuşmu yapılan iş diye :)
Onu anlayacaksın artık :P Yukardaki fotoda gözüken en dış üst tabaka :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Somun mu demek istiyorsunuz?

evet somuna birde kapak yapmışlar

Ne ellicem ya; yaptırırım yaptırdığım yerden çıkmadanda didik didik ederim olmuşmu yapılan iş diye

İşin açıkcası bende kontrol ettim hatta lastikçiye dedim bak bu vida iyi sıkılmamış dedim oda abi vida değil kapak dedi baktım hakkaten kapak sonra çıt diye oturttu oraya fakat hepsini kontrol etmeme rağmen bir tanesi düşmüş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.