Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Kapıların Içerden Kilitlenmesi - Çift Kilit Ve Alarm Bilgisi

Sezer Telli

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Focus 3 de çift kilit yok, focus 2 de vardı. Mertcan'ın söylediği gibi sistem.

Ayrıca güvenlik olayı tamamen sallama bahane.Avrupa'da niye varmış diye soralım bakalım bunları söyleyen yetkiliye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ön paneldeki kilitleme düğmesine basınca araç kilitleniyor ama içerden (arka kapılar dahil) kapıyı açınca açılıyor acaba bunun bi ayarı varmı yoksa sadece dışardan açılmasına karşı mı kilitliyor kapıları?

sadece dışardan açılmasını engelliyor. eğer bebek var ise araka kapıda beyaz bir yuva var anahtarla çeviriliyor içerden açılmasını engellemiş olursunuz ama her seferinde kapıları sizin inip açmanız gerekmekte....

Serdar yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sadece dışardan açılmasını engelliyor. eğer bebek var ise araka kapıda beyaz bir yuva var anahtarla çeviriliyor içerden açılmasını engellemiş olursunuz ama her seferinde kapıları sizin inip açmanız gerekmekte....

focus 2 de içerden kilitleyince açılmıyodu ne güzel bunda niye akıl edememişlerki acaba
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus 2 de içerden kilitleyince açılmıyodu ne güzel bunda niye akıl edememişlerki acaba

bilemiyorumda valla ben memnun değilim bu kapı konusunda bebek var diye hep kitli sürekli in bin yapıyorum kapı açmak için bebişi düşünüyoruz çekecez artıkın yapacak birşey yok :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çift Kilit var, bu bahsedilen içeriden kilitleme halinde kapının sadece sürücü tarafından açılmasına izin vermesi hali...Yani kapıları içeriden kilitleyen düğmeye bastığınızda kapılar dışardan açılamaz,ancak arka kapılarda dahil herhangi bir kapı içeriden açıldığında içerden kilitleme komutu devre dışı kalır ve tüm kapılar dışarıdan da açılabilir hale gelir...Focus 2 lerde de aynı bu sistem vardı....İçerden kilitleme halinde kapıları sadece şöförün açabilme yetkisi reno,peju,citroen hyundai gibi markalarda var,ford bu tek kişi yetkisini kullanmıyor,nedeni de kaza halinde herhagi bir kişinin içeriden rahatlıkla çıkabilmesi,sürücüye bişey olursa kapılar kilitli kalmaması...ÇİFT KİLİT ise aracın dışarıdan çift düğmeye basışla kilitlenmesi ve araca herhangi bir şekilde dışarıdan giren kişinin dışarı yeniden çıkabilmesinin içeriden kapı açılması engellenerek hırsızların araçtan kolayca kaçmalarına engel olmak..Örneğin aracınızı çift kilitlediniz,hırsız camı kırdı kapıyı açtı içeri girdi,kapıyıda örttü...Bir daha içeriden kapı kollarını kullanarak dışarı çıkamaz içeride hapis kalır...Alarmla da desteklenmesi halinde çok etkili pasif güvenlik sistemidir ancak Otosanın masraftan kaçma politikası yüzünden içerideki harekete duyarlı alarm sistemi Focus 3 lerde en üst donanımda bile yok maalesef,sonradan taktırabilirsiniz ama sensör yerleri hazır zaten....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 de çift kilit yok, focus 2 de vardı. Mertcan'ın söylediği gibi sistem.

Ayrıca güvenlik olayı tamamen sallama bahane.Avrupa'da niye varmış diye soralım bakalım bunları söyleyen yetkiliye..

Var Yakupcum Çift Kilit,ben denedim dışarıdan kumandaya 2 kez bas içeriden kapıları açamıyorsun..Oturt içeriye birini dene...Benim arabada var en azından buna eminim....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Var Yakupcum Çift Kilit,ben denedim dışarıdan kumandaya 2 kez bas içeriden kapıları açamıyorsun..Oturt içeriye birini dene...Benim arabada var en azından buna eminim....

Yarın tekrar dener misin abicim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Titanyum donanımdan aşağısında çift kilit yok.....

Denedin mi bir kez daha bizim için :yeah:

Yukarda style plus'lu bir arkadaş var, diğeri yok demiş.

Bende hala yok diyorum çünkü ilk geldiğinde özellikle bakmıştım, sonra geldiyse bilmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bildiğim kadarıyla bende de yok, ilk alınca denemiştim diye hatırlıyorum ama unutmazsam yarın tekrar denerim. En azından cmaxte olduğu gibi 2. basışta farklı tepki gelmiyor araçtan, mesela onda ilk basışta sinyaller yanmıyor 2.de yanıyor ve çıkan sesler farklı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
bildiğim kadarıyla bende de yok, ilk alınca denemiştim diye hatırlıyorum ama unutmazsam yarın tekrar denerim. En azından cmaxte olduğu gibi 2. basışta farklı tepki gelmiyor araçtan, mesela onda ilk basışta sinyaller yanmıyor 2.de yanıyor ve çıkan sesler farklı. 

Yooo,bende çift kiltleme yapınca tak-tuk diye farklı ses geliyor sinyalde çift yanıyor....Bu da galiba şu telefondaki sesle aramanın farklı oluşu olayı gibi,aydında direkt sesle aranıyor bende illa sesle kayıt gerekiyor....Galiba bu da öyle bişey....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.