Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yurtdışından Gelen Telefonu Kullanmak

Önerilen Mesajlar

Doğudan 600 tl ye samsung s2 getirtiyorum.. Orijinal. çakma falan değil. Fakat TR'de kullanabilmem için kayıt ettirmem gerekiyor pasaport gerekliymiş hiç pasaportu olan yurtdışına gidip gelen tanıdığım falan yok galiba pasaport gerektirmeyen ülkelere giriş çıkış yapıldığına dair bir belge oluncada oluyormuş. Acil telefon ihtiyacım var benimde dün teknosa'ya falan baktım fiyatlar çok pahalı yarı fiyatına s2 almış oluyorum bu durumda. LG optimus 3d için niyetlendim 1100 tl :) 600 liraya S2 alayım diyorum ama kayıt sorun bundada. Pasaport kayıt hakkını satan birisini de bulamadım açıkcası kayıt falan uğraşmak istemiyorum illegal yollardan yapsam bu işi ne gibi sıkıntılara yol açar. 3g vs kullanmıyorum sadece görüşme, mesajlaşma, internet, kamera bir de oyun. Forumda pasaportu olan varsa son 1 ay içinde giriş çıkış yapmış ücret mukabilinde yardım ederse sevinirim. önerilerinizi de almak isterim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pasaport kaydını yaptırırken sabahın köründe notere gitmen lazım işin kesin olması için, çünkü eğer bir problem çıkarsa oraya yatırdığın para yanıyor. Trajikomik olan ise Ankara'da kızılay tarafındaki vergi dairesinde bu sadece ingilizce bir uyarı olarak yazılmış türkçe olarak yazmıyor.

Bir de 4S'lerde arkadaş pasaport kaydı olmadan kullanıyordu telefonun şarjı azalınca bir sinir stres basıyordu kendisini kapanınca ipod touch'a dönüşüyor diye söylentiler var.

Hiç bir özellik hiç bir zaman kullanılmayacaksa imei numarası değiştirilerek yapılabilse gerek de bir sorun çıktığında kapanırsa bir daha açılıyor mu bilmiyorum.

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pasaport kaydını yaptırırken sabahın köründe notere gitmen lazım işin kesin olması için, çünkü eğer bir problem çıkarsa oraya yatırdığın para yanıyor. Trajikomik olan ise Ankara'da kızılay tarafındaki vergi dairesinde bu sadece ingilizce bir uyarı olarak yazılmış türkçe olarak yazmıyor.

Bir de 4S'lerde arkadaş pasaport kaydı olmadan kullanıyordu telefonun şarjı azalınca bir sinir stres basıyordu kendisini kapanınca ipod touch'a dönüşüyor diye söylentiler var.

Hiç bir özellik hiç bir zaman kullanılmayacaksa imei numarası değiştirilerek yapılabilse gerek de bir sorun çıktığında kapanırsa bir daha açılıyor mu bilmiyorum.

Kim diyor noter'i ya :D sallamışlar mert, yok öyle birşey. Hepsi mevzuat'da açık açık yazıyor bakma o uyarıya yabancı içindir belki :yeah:

4s'li arkadaşın da farklı kafa yaşıyormuş öyle saçpa sapan iş olur mu :) tespit edildiği an uyarı gelir tespit edilene kadar kullanabilir telefonun kapanmasına gerek yok şebeke hareket halinde hep değişir yani kapanmasına gerek yok.

imei değişikliği felan yok akıllı tellerde :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aradım adamı durumu izah ettim ve vazgeçtim hepinize teşekkürler. :) Bana göre değil bu iş kapanırsa falan çok canım sıkılır :) E72 ile yola devam taş gibi maşallah şarj 4 gün mesajlaşma süper yeterli :D sağolun tekrardan :)

O. Fatih Yurter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğudan 600 tl ye samsung s2 getirtiyorum..

Doğudan gelen telefonların nasıl geldiği hakkında hiç bir zaman olumlu düşün(e)medim. Senin getirteceğin telefon için de olumlu düşünmüyorum.

Evet ilk başta cazip gibi duruyor, ancak DOĞUDAN geliyor olması, kaçak girmenin dışında kimlerin getirdiği, kimlerin bu ticaretten nemalandığına dair derin şüpheler oluşturuyor bende. Ki sen de bir asker babanın evladısın.

Sen son mesajda vazgeçtiğini söylemişsin. Ben onu okumadan direk dalmıştım konuya. Ayrıca vazgeçtiğine sevindim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğudan gelen telefonların nasıl geldiği hakkında hiç bir zaman olumlu düşün(e)medim. Senin getirteceğin telefon için de olumlu düşünmüyorum.

Evet ilk başta cazip gibi duruyor, ancak DOĞUDAN geliyor olması, kaçak girmenin dışında kimlerin getirdiği, kimlerin bu ticaretten nemalandığına dair derin şüpheler oluşturuyor bende. Ki sen de bir asker babanın evladısın.

Sen son mesajda vazgeçtiğini söylemişsin. Ben onu okumadan direk dalmıştım konuya. Ayrıca vazgeçtiğine sevindim.

Teşekkürler Ümit abi bende aynen bu şekil düşündüm bu paralar kimlere gidiyor kimler bu telefonları, sigaraları, elektronik aletleri ülkemize sokup satıyor bilemeyiz. Bende ucuz olduğunu duyunca öyle bi heveslendim kısa süreli oldu tabi biraz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.