Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Anadolu Sigortadan Uzak Duralım

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar geçen hafta cumartesi kardeşim şirketimizin aracıyla at'a vurarak bir kaza yapmıştı trafikte tutanak işlemleri yapıldı Pazartesi servise gidip kaydı oluşturduk ve bugün cuma 5. Gün olmasına rağmen ekspertiz ataması bekleniyordu akşam üzeri gelen haberde ise eksper ataması olduğu ve eksperin Perşembe günü geleceği bildirildi.12 gün içerisinde eksper mi gelir araca daha bu araç serviste yapılması için beklenecek.tabi bu süre içerisinde günde enaz 15-20 defa telefon açmamıza rağmen bir sonuç alamadık.aracımız fiat ducato kapalı kasa minibüs pazarlama aracı ve yine Anadolu sigorta bu sefer ikame araç için saçmalıklarına yenisini ekledi. İkame araç fiat linea ve 2 günlüğüne tahsis edilmişti Cumartesi ve pazar günü için gönderilmiş bende bu aracı kabul etmedim ve şirketimin zarar ettiği gerekçesiyle ihtarname gönderdim. Aynı zamanda Anadolu sigortaya kayıtlı 7 aracımın hem trafik hem kasko sigortalarını iptal ettirdim. Anadolu sigortadan uzak duralım....

Serdar yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle önemli olan şirket değil acente. onlar birçok sorunu daha rahat halledebiliyorlar.

Ben yıllardır anadolu sigorta kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, epeycede vukatım var. Hatta bi kaç sene önce poliçeyi yenilemeyi reddettiler kronik hasar diye :) En son kaldırıma çıktım, beyan yazdım 5 gün ikame araç aldım hatta ikame araçta avisten geldi.

Bu arada ikame araç süresini eksper belirliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle önemli olan şirket değil acente. onlar birçok sorunu daha rahat halledebiliyorlar.

Ben yıllardır anadolu sigorta kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, epeycede vukatım var. Hatta bi kaç sene önce poliçeyi yenilemeyi reddettiler kronik hasar diye :) En son kaldırıma çıktım, beyan yazdım 5 gün ikame araç aldım hatta ikame araçta avisten geldi.

Bu arada ikame araç süresini eksper belirliyor.

Ben işbankası aracılığıyla sigortamı yaptırmıştım bankanın içinde çalışan sigorta görevlisi var ve banka müdürü devreye girdiği için ikame aracı eksper gelmeden gönderdiler.acenteylede bir alakası yok.1996-2009 arası akbankla çalıştığım için aksigorta ile çalıştım ve hiç sıkıntı aksaklık yaşamadım bu 3 senedir işbankasına geçtiğim içinde sigortalarımı ordan yaptırdım ve bu ilk kaza ve sorunlar bitmiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaza kadar sonrasına da geçmiş olsun, bazen yıllarca para ödüyoruz sigorta için, sonra gerektiğinde de süründürüyorlar, olacak iş değil.

Doğrusu Allianz'dan memnunum, çok işim düşmese de işi düşenlerin aldığı hizmet fazlası ile yeterliydi.

Sigortacımın aile dostu olması da ayrı bir konu ve etkisi var kuşkusuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Banka şubelerinin sigorta poliçesi kesebilmesi saçma geliyor bana, dediğiniz gibi acente çok önemli seni tanımalı bilhassa iyi tanıştığın biri olmalı, bankacıların tayini çıkar, görev yeri değişir, emekliliği gelir, transfer olurlar muhattap bulamazsın, birde acentenin güçlü olması lazım eski olması lazım ki firma nezdinde sözünü dinletebilsin. Bunlar çok önemli. Örn; Ankara'da yaşayanlar için (ben öğrenciliğimde tercih etmişimdir) mebusevleri - ayten sokakta Zorlu Sigorta var 5 katlı, büyük şirketlere, avm'lere, inşaatlara, fabrikalara poliçe keserler, pek çok firmanın acenteliği vardır tavsiye ederim çünkü firmalar üzerinde yaptırımları yüksek olduğu için mağdur olmuyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun, bende Anadolu sigortaya yaptırdım sigortamı ama ben bir acentaya yaptırdım,

Bir sigortacı arkadaşımın lafı da sigorta yaptıracaksan sigortacıdan yaptır. işi sigortacılık olsun, seni kaybetme korkusu olsun, bu yüzden başına bir şey geldiğinde seninle ilgilensin demişti. Banka tabi çok da ilgilenmez, sonuçta bankadaki görevli maaşını alır her türlü, ama acentanın geliri düşer seni memnun edemezse, bu yüzden de memnun etme çabası sarfeder.

Tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen ay Euko Sigortadan kasko yaptırdığım aracıma park halindeyken arkadan çarptılar. Sigorta şirketini aradım beni hemen en yakın anlaşmalı servise yönlendirdi, serviste evrak işleri hallolduktan sonra exper 3 saat içinde geldi, aracın boya işide olduğundan işin 4 gün süreceği söylendi sigorta şirketini tekrar aradım 30 dk. sonra kiralık aracımda hazırdı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an sektördeki en iyi iki şirket bence allianz ve anadolu .

Yaşadığınız olumsuz durum sırasında malesef internete giremiyordum . Keşke bu zaman içerisinde okumuş olsaydım , uzaktan müdahale etmeyi denerdin her ne kadar anadolu sigorta acentesi olmasamda ... Geçmiş olsun :(

Servise aracınızı bıraktığınızda , servisin hasar yetkilisi hemen '' hasar ihbarı '' yapmamış olabilir . vb durumlarda söz konusu olabilir , uzaktan yorum yapmak zor olur ...

Ama 5 gün eksper bekleyen araç ilk defa duyuyorum . Daha doğrusu büyük bir sigorta şirketinde ilk defa duyuyorum diyebilirim ...

Koru Sigorta , Euro Sigorta vb kalite olarak düşük sigorta şirketlerinde bu tür durumlar sık sık oluyor ... Ben yinede servis ve anadolu sigorta sistemleri ile alakalıdır diyorum .

İkame araç olarak ticari araç verememeleri gayet normal bir durum malesef :( nedeni ise , kiralık araç firmaları filolarında kamyonet tarzlı araç bulunduramıyorlar , SRC belgesi tarzı belgeler olması gerekiyor kiralayan kişilerde ve kiralık araç firmalarında da bazı teknik yeterliliik belgeleri olması gerekiyor . vs vs bu tarz sebeplerden dolayı , kiralık araç firmaları binek araç ikamesi sağlayabiliyorlar sadece ...

Keşke işini doğru yapan bir acente ile çalışıyor olsaydınız , ak sigorta inanın bu gibi sorunların daha fazlasını yaratabilecek bir firma ve mağduriyet yaratma ihtimali daha yüksek .

Umarım bundan sonra bu gibi üzücü durumlarla karşılaşmazsınız .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an sektördeki en iyi iki şirket bence allianz ve anadolu .

Yaşadığınız olumsuz durum sırasında malesef internete giremiyordum . Keşke bu zaman içerisinde okumuş olsaydım , uzaktan müdahale etmeyi denerdin her ne kadar anadolu sigorta acentesi olmasamda ... Geçmiş olsun :(

Servise aracınızı bıraktığınızda , servisin hasar yetkilisi hemen '' hasar ihbarı '' yapmamış olabilir . vb durumlarda söz konusu olabilir , uzaktan yorum yapmak zor olur ...

Ama 5 gün eksper bekleyen araç ilk defa duyuyorum . Daha doğrusu büyük bir sigorta şirketinde ilk defa duyuyorum diyebilirim ...

Koru Sigorta , Euro Sigorta vb kalite olarak düşük sigorta şirketlerinde bu tür durumlar sık sık oluyor ... Ben yinede servis ve anadolu sigorta sistemleri ile alakalıdır diyorum .

İkame araç olarak ticari araç verememeleri gayet normal bir durum malesef :( nedeni ise , kiralık araç firmaları filolarında kamyonet tarzlı araç bulunduramıyorlar , SRC belgesi tarzı belgeler olması gerekiyor kiralayan kişilerde ve kiralık araç firmalarında da bazı teknik yeterliliik belgeleri olması gerekiyor . vs vs bu tarz sebeplerden dolayı , kiralık araç firmaları binek araç ikamesi sağlayabiliyorlar sadece ...

Keşke işini doğru yapan bir acente ile çalışıyor olsaydınız , ak sigorta inanın bu gibi sorunların daha fazlasını yaratabilecek bir firma ve mağduriyet yaratma ihtimali daha yüksek .

Umarım bundan sonra bu gibi üzücü durumlarla karşılaşmazsınız .

İlginiz için teşekkür ederim servisim hemen hasar kaydı oluşturdu çünkü ben hem bankamı hem genel merkezi arayıp durdum en az günde on defa aradım hep dedikleri eksper ataması bekleniyor cevabı geldi daha Perşembe günü geldi eksper tam 11 gün sonra geldi aracım hala serviste

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.