Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C Sınıfı Üstü Araç Seçimi Hakkında

Aydın Aygün

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Benim şuan ki aracım 12 Focus3 hb style benzinli. 45-55 bin arasında ikinci el temiz bir araç almayı düşünüyorum. Araba alırken ki kıstaslarımı sizlerle paylaşayım.

- Aracın performansı benim için çok da önemli değil. Şuan ki focusum 125 beygir onun kadar performans sunması benim için yeterli. Yani 125hp ile 250 hp arasında benim için hiç bir ehemmiyet yok.

- Performanstan çok donanım ve konfor önemli. Araç prestijli olmalı , sıradan olmamalı.

- Yakıt konusunda yılda 15.000 km yapıyorum max. Onun için dizel veya benzinli olmasında bir sakınca yok. Araç km de 40 kuruşun üstüne çıkmasın yeter.

- Kullanım olarak genelde sakin kullanım modunu kullanıyorum. Gaza sürekli yuklenmeyi sevmiyorum. F3 benzinli aracımla şehir içi yakıt ortalamam suanda 6.9 litre.

- Lpg tercihlerim arasında değil.

- Aracın spor , sedan , hb , cabrio , coupe olmasının bi önemi yok. Önemli olan aracın prestiji. Yani D segmentinde bir araca da binebilirim , mini coopera da. Sciroccoya da. Ancak C segmentinde araç önermesseniz sevinirim. Çunku piyasada ki hic bir c segmenti için focus 3 ü satıp üste para vermem.

- 2008 ve üstü araçları düşünüyorum. Markası modeli ne olursa olsun 2008 altı araçları düşünmüyorum.

- Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Görüşleriniz değerlidir benim için.

DÜŞÜNDÜĞÜM ARAÇLAR:

D Segmentli

Bmw 3,16i

Audi A4 2,0TDİ

Alfa Romeo 159 1,9 JTD Dis.

Opel İnsignia

Yeni kasa Passat.

COUPE OLARAK

2011 ve üstü Scirocco

SUV OLARAK DA

Honda CRV

Nissan Qashqai

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu açmışsın ama soracak pek birşey kalmamış aslında. Arabaları da belirlemişsin. Mondeo geldi aklıma. Bu fiyatlara alınıyordur. Bu sınıf araçlarda satarken değer kaybı ve zorlanma fazla oluyor. Genel olarak çok tutanları almanı tavsiye ederim. Mesela Passat. Önemli değil dersen hepsi güzel. BMW ve Audi alınır mı bilmem bu paraya.

55 bine sıfır Qashgai alınır sanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlardan birisi tabi, diğerleri ile prestij benim gözümde yapamazsın yani tercihler göreceli.

Sen şimdi prestij yapmak istediğin kişiye sor bakalım neyi beğeniyormuş :D:P

D Segmentli

Bmw 3,16i

Audi A4 2,0TDİ

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alfa 159 :yeah: birde Bose ses sistemli buldun mu ohh :D

Mesela;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-159-1.9-jtd-progression-76000-kmde-orjinal-degisensiz-106838905/detay

Sabri Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu açmışsın ama soracak pek birşey kalmamış aslında. Arabaları da belirlemişsin. Mondeo geldi aklıma. Bu fiyatlara alınıyordur. Bu sınıf araçlarda satarken değer kaybı ve zorlanma fazla oluyor. Genel olarak çok tutanları almanı tavsiye ederim. Mesela Passat. Önemli değil dersen hepsi güzel. BMW ve Audi alınır mı bilmem bu paraya.

55 bine sıfır Qashgai alınır sanıyorum.

Alfa 159 beni ikinci el olarak korkutuyor , yoksa aralarında en fazla dikkatimi çeken ve hoşuma giden araç.

Bmw 3,16i 2008-2009 modeller 55-60 bin gibi meblağlara alınabiliyor.

Audi 2008 modellerde aynı şekilde ancak Audinin 2008 modeliyle 2011 ve üstü modelleri arasında cok fark var görünüm olarak. 2008 audi gözüme o yüzden pek hos gelmiyor açıkçası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlardan birisi tabi, diğerleri ile prestij benim gözümde yapamazsın yani tercihler göreceli.

Sen şimdi prestij yapmak istediğin kişiye sor bakalım neyi beğeniyormuş :D:P

D Segmentli

Bmw 3,16i

Audi A4 2,0TDİ

Ben de şey düşünmüştüm , bunlardan birini alayım o prestijiyle birini bulur zaten :P

Şaka bir yana kız arkadaşımın gönlü sciroccodan , validemin gönlü bmw den yana. Benim gönlüm geniş , hepsinden yana :P

Alfa 159 :yeah: birde Bose ses sistemli buldun mu ohh :D

Mesela;

http://www.sahibinde...106838905/detay

Şu arabayı ne zaman görsem kitlenip kalıyorum. O kadar güzel. Ama işte genel alfa korkusu bende de var :(

alfayı fiat servisleri bile tavsiye etmiyor.

Ne açıdan acaba ?

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu arabayı ne zaman görsem kitlenip kalıyorum. O kadar güzel. Ama işte genel alfa korkusu bende de var :(

Korkmayın yaa.

Herşeyi araştırıp birilerine sorup soruşturup alan bir aile dostumuz var ailecek görüşürüz onlarda 159 ile Mito var bir sıkıntısı veya bir sorunu olsa onlar almazdı zaten emin olun :D Alfa Romeo hastası çok olduğu için ikinci elde çok sıkıntı olacağinı sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

özellikle 147 ve 156 da yağ yakma sorunu var. en alınabilir araç 159 ancak onda bile çok sorun çıkıyormuş.

iki arkadasımda 147 var. İkiside cok memnun , hatta biri 4 yıldır biniyor. 156 bi arkadasımın basını bayagı agrıtmıstı. 159 nasıldır hic bilmiyorum ama 2005 sonrası olmayan 156 gibi sorunları yoktur diye düşünüyorum. Sonuçta sıfırı 80.000 olan bi aracın kronik bir sıkıntısı varsa 2008-9 modelleri 50-60 bine değilde 35-45 bin arasına satılır öyle bir durum olsa.. Sadece tahmin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Korkmayın yaa.

Herşeyi araştırıp birilerine sorup soruşturup alan bir aile dostumuz var ailecek görüşürüz onlarda 159 ile Mito var bir sıkıntısı veya bir sorunu olsa onlar almazdı zaten emin olun :D Alfa Romeo hastası çok olduğu için ikinci elde çok sıkıntı olacağinı sanmıyorum

Temizini bul diyosun içi seni dışı elalemi yaksın hemi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iki arkadasımda 147 var. İkiside cok memnun , hatta biri 4 yıldır biniyor. 156 bi arkadasımın basını bayagı agrıtmıstı. 159 nasıldır hic bilmiyorum ama 2005 sonrası olmayan 156 gibi sorunları yoktur diye düşünüyorum. Sonuçta sıfırı 80.000 olan bi aracın kronik bir sıkıntısı varsa 2008-9 modelleri 50-60 bine değilde 35-45 bin arasına satılır öyle bir durum olsa.. Sadece tahmin.

Bu isler birazda şans işi tabii sorunlu araçlar daha çok servise gittiğinden onlarda daha çok sorunlu araba görüyor :) dediğim gibi 2 farklı servis sahibi tavsiye etmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu isler birazda şans işi tabii sorunlu araçlar daha çok servise gittiğinden onlarda daha çok sorunlu araba görüyor :) dediğim gibi 2 farklı servis sahibi tavsiye etmedi.

Peki diğer araçlar hakkındaki dusuncelerin ne diye sorsam kısa kısa yazar mısın zahmet olmassa ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki diğer araçlar hakkındaki dusuncelerin ne diye sorsam kısa kısa yazar mısın zahmet olmassa ?

onlar için kişisel görüşümü yazabilirim :)

Bmw 3,16i

Hangi kasa? bir önceki kasanın makyajlısı oluyorsa güzel araba ancak makyajsızın arkası çok kötü bence. motor olarak 1.6 hem performans hemde yakıt olarak üzer bence sizin limitleriniz dahilindedir ancak almadan önce kapsamlı bir test sürüşü tavsiye ederim. Birde bence bmwnin genel olarak iç tasarımı fazla sade.

Audi A4 2,0TDİ

a6 ve a3 tecrübem var 2side çok güzel araçlardı bence listenin en alınası aracı. hem tasarım hemde motor olarak listede önde bana göre.

Opel İnsignia

araba güzel ancak opel servisleri genelde problemli ilginç sorunlar çıkartmasıda olası. hangi motor?

Yeni kasa Passat.

araba çok güzel ancak bu yaş için bence ağır bir araç. a4ten sonraki favorim.

2011 ve üstü Scirocco

hoş araba ancak kasa eskidi. diğerlerinin yanında çok cazip gelmedi bana.

SUV

bana göre SUV çok anlamsız ve gereksiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vites olarak farkediyor mu?

BMW 316 için Ozan gerekenleri söylemiş. Yeni 1.6 turbo motorlular haricinde 3.16 yakıt olarak üzer

Qashqai'nin dizelleri suv olarak gayet mantıklı bence. Az yakar normal gider.

Scirocco ne kadar prestij arabası tartışılır. Bir kaç apaçinin internete koydukları videolar yüzünden geleceğin şahinini scirocco olarak görenler var malesef. Piyasada çok fazla rocco olduğundan ve özellikle 160'lıkları modifiyeye uygun olduğundan doğal olarak çok tercih edilen bir araç.

A4 1.8 TFSI'ların sakin kullanımdaki yakıt durumuna bakılabilir bence, tabiki 2.0 TDI tüketim/performans olarak çok daha iyidir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.