Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Tampondaki Rütuş

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar geçenlerde arabanın kapısını açarken hafifce duvara vurdum ve ince bir çizik oluştu. Ona birşey yapmaya gerek var mı yapılırsa ne yapılabilir diye servise sormaya gittim.Usta buna hiç dokunmaya bile gerek yok bu arabalara para veriyoruz yollara vuruyoruz yarın bi gün ön tamponlara taş vuracak kaputa taş gelecek bunun gibi birçok çizik oluşacak dedi.Kafaya takmamamı söyledi.Ben de adamı haklı buldum.Kapıya bişi yaptırmadan eve geldim.Evin otoparkında acaba bu zamana kadar tamponlarda taş çizikleri oluştu mu diye bakarken aracın ön tamponda ufak bi rütuş gördüm.Çizik oluşmuş bi şekilde ve ford yetkilileri de bu çiziği rütuşlamış.Tabi bu işlemler ben aracı almadan olmuş.Bu rütuş serçe parmağımın ucu kadar.Sıfır aldığım aracımda böyle bir rütuş olduğu için sizce aracı aldıgım bayide problem çıkarayım mı yoksa normal mi karşılamalıyım ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

aracın sony sistemli olan son modelden değilse farkını ödeyerek değişim isteyebilirsin tabi eğer keşke sony çıkınca alsaydım tarzında bi pişmanlığın varsa..belki pek etik değil ama o olayın sana bildirilmemesi de etik değil:)senin onlara ödediğin paraların arasından sahte çıkmadı sonuçta:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sitemim biraz ağır olacak.İşin kötü tarafı aracı aldıgım bayiye gidemiyorum.Evimin dibinde Ford bayisi varken atladım 2.5 saat uzağımdaki bayiden aldım aracı.Neyse bana haftaya kauçuk paspas hediye edecekler onu almaya gittiğimde gösteririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabii adamların "ne bilelim biz bunu sizin yapmadığınızı" demeleri halinde ne cevap vereceğini de düşün... :smiley2k:

Zaten bu cümle ile "kullanıcı hatası" servislerin kurşun geçirmez yeleği.Bunu söylediklerinde olayın seyri karşılıkle restleşmeye dönüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla Otokoçta öyle rütuşlu arabaları 2-3 bin TL alta satıyorlar ankarada...Sana hem söylememişler hem de aynı fiyata vermişler..Git ve çok sert ve ciddi olarak bu durum nedeniyle bayiyi hem Otosan Genel Merkezine hem de Sanayi ve Ticaret Bakanlığına şikayet edeceğini söyle,karşılığında ücretsiz bakım,boya koruma ,kış lastiği gibi kallavi değerli birşeyler vermedikleri yada teklif etmedikleri sürece de yelkenleri suya indirme çok sert ve kararlı konuş ve dediğini de yap....!!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla Otokoçta öyle rütuşlu arabaları 2-3 bin TL alta satıyorlar ankarada...Sana hem söylememişler hem de aynı fiyata vermişler..Git ve çok sert ve ciddi olarak bu durum nedeniyle bayiyi hem Otosan Genel Merkezine hem de Sanayi ve Ticaret Bakanlığına şikayet edeceğini söyle,karşılığında ücretsiz bakım,boya koruma ,kış lastiği gibi kallavi değerli birşeyler vermedikleri yada teklif etmedikleri sürece de yelkenleri suya indirme çok sert ve kararlı konuş ve dediğini de yap....!!!

İyice gaza geldim.Araca kaput üzerindeki reçineye benzer lekeler için cila attırmıştım serviste ücretsiz olarak.Direkt bu cilayı atan ustayı isteyeceğim telefona.Eğer cilayı atan usta tamponda bir taş vuruğu görüp de şunu da rütuşlayayım dediyse iyi niyetinden dolayı sesimi çıkarmayacağım.Ama ben rütuş yapmadım sadece cila attım derse gidecem arabayı bırakıcam bayinin önüne ve şikayetimi dile getirecem.Hem de hiç konuşmadan direkt kavga edecem.Ben bayiye focus almaya gittim.Başka hiçbirşeye bakmadım.Saat 16:00'da bayiye girdim.17:00'de parayı hesaplarına yatırttım.Demek ki kıl müşteri olmak lazım bunlara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyice gaza geldim.Araca kaput üzerindeki reçineye benzer lekeler için cila attırmıştım serviste ücretsiz olarak.Direkt bu cilayı atan ustayı isteyeceğim telefona.Eğer cilayı atan usta tamponda bir taş vuruğu görüp de şunu da rütuşlayayım dediyse iyi niyetinden dolayı sesimi çıkarmayacağım.Ama ben rütuş yapmadım sadece cila attım derse gidecem arabayı bırakıcam bayinin önüne ve şikayetimi dile getirecem.Hem de hiç konuşmadan direkt kavga edecem.Ben bayiye focus almaya gittim.Başka hiçbirşeye bakmadım.Saat 16:00'da bayiye girdim.17:00'de parayı hesaplarına yatırttım.Demek ki kıl müşteri olmak lazım bunlara.

Aynen öyle...Heleki senin durumunda olsam dağıtırım ortalığı..Ne demek yaaa rütuşlu arabayı sıfır diye bana kakalayamazlar,kakalarlarsa da ortalığı birbirine katarım...Ama emin olmalısınız o rütuşun siz arabayı teslim almadan önce yapıldığına....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bunu ciddi sorun ettiğinizi servisle birlikte müşteri hizmetlerini taciz ederek anlatabilirseniz bir şeyler koparma ihtimaliniz çok yüksek.Nedir bu?Belki bir ücretsiz bakım (en fazla) değer mi? Bence değmez.

O minicik şey aracınızın değerini mi düşürüyor?

Yapılan en kibar tabirle "ayıp".

Ama burası Türkiye ve bu ford :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu kadar dert etmeye gerek yok, hele ki Mertcan'ın da yazdığı gibi yarın öbür gün bir dorun olursa garantiden giderecek servisle muhattap oluyorsanız.

Rötuş fabrika çıkışı, Otosan, bayi, yazdığıız gibi usta vb. değişik adımlardan birinde yapılmış olabilir.

Doğrusu teslimat esnasında bilinior idiyse bunun belirtilmesi ve karşılığında ücretsiz servis vb. bir telafi yoluna gidilmesi olurdu ki bu seçenek hala var.

Eğer gerilim yaratır ve tırmandırırsanız alırken bulunduğunu ispat etme imkanı olmadığı için sadece sinirinizi bozmakla kalırsınız, benden söylemesi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlgilenen forumdaşlarıma çok teşekkür ederim.Bugün cila yapan ustayı aradım.Sen tampona herhangi bir rütuş yaptın mı dedim.O da hatırlamıyorum aynı arabadan bikaç tane geldi dedi.Eğer görürsem böyle bi taş eziği felan rütuşluyorum ama bu arabaya bişey yaptım mı yapmadım mı hatırlamıyorum dedi.Sonra baş teknisyeni çağırdım ki zaten samimi bir arkadaşım.ben iyice kıllandım dedim.şu aracın boyasını bi ölçelim dedim..Aracın boyasını ölçtürdüm plastik aksamlarda dahil en fazla 150 çıktı.Genellikle 130-140 civarı.Bu değerin normal olduğunu söyledi.Herhalde öyledir.Sıkıntılarımı anlattım.Aracı aldığımda motorunun pis oldugunu içinde siyah bir leke oldugunu servisin kauçuk paspas vermediğini,kaputun üzerinde sarı lekeler oldugunu felan.servistekileri çenemle yordum.Ordan bi kauçuk paspas seti kaptım ayrıca daha 4000 kmde olan aracımın hava filtresini bedavaya değiştirttim.Baş teknisyene yazılım güncellemelerini sordum.Geniş bi zamanda gidip güncellemeleri yaptırtacam ve aracın altına üstüne detaylıca baktıracam.Ben daha söylemeden kronik aks keçesi yag kaçırma olayına da bakarız dedi.Müsait bi zamanda gidip baya bi kontrolden geçirtecem aracı.Yazılım güncellemesi sonrasında enjektör tanıtımı felan yapılacak dendi.Her neyse.Bugün serviste olanlar bunlar.Boyada sıkıntı yok.Rütuşuda yine iyi niyetli olarak ustanın yaptığını düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.