Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Tampondaki Rütuş

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar geçenlerde arabanın kapısını açarken hafifce duvara vurdum ve ince bir çizik oluştu. Ona birşey yapmaya gerek var mı yapılırsa ne yapılabilir diye servise sormaya gittim.Usta buna hiç dokunmaya bile gerek yok bu arabalara para veriyoruz yollara vuruyoruz yarın bi gün ön tamponlara taş vuracak kaputa taş gelecek bunun gibi birçok çizik oluşacak dedi.Kafaya takmamamı söyledi.Ben de adamı haklı buldum.Kapıya bişi yaptırmadan eve geldim.Evin otoparkında acaba bu zamana kadar tamponlarda taş çizikleri oluştu mu diye bakarken aracın ön tamponda ufak bi rütuş gördüm.Çizik oluşmuş bi şekilde ve ford yetkilileri de bu çiziği rütuşlamış.Tabi bu işlemler ben aracı almadan olmuş.Bu rütuş serçe parmağımın ucu kadar.Sıfır aldığım aracımda böyle bir rütuş olduğu için sizce aracı aldıgım bayide problem çıkarayım mı yoksa normal mi karşılamalıyım ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

İlgilenen forumdaşlarıma çok teşekkür ederim.Bugün cila yapan ustayı aradım.Sen tampona herhangi bir rütuş yaptın mı dedim.O da hatırlamıyorum aynı arabadan bikaç tane geldi dedi.Eğer görürsem böyle bi taş eziği felan rütuşluyorum ama bu arabaya bişey yaptım mı yapmadım mı hatırlamıyorum dedi.Sonra baş teknisyeni çağırdım ki zaten samimi bir arkadaşım.ben iyice kıllandım dedim.şu aracın boyasını bi ölçelim dedim..Aracın boyasını ölçtürdüm plastik aksamlarda dahil en fazla 150 çıktı.Genellikle 130-140 civarı.Bu değerin normal olduğunu söyledi.Herhalde öyledir.Sıkıntılarımı anlattım.Aracı aldığımda motorunun pis oldugunu içinde siyah bir leke oldugunu servisin kauçuk paspas vermediğini,kaputun üzerinde sarı lekeler oldugunu felan.servistekileri çenemle yordum.Ordan bi kauçuk paspas seti kaptım ayrıca daha 4000 kmde olan aracımın hava filtresini bedavaya değiştirttim.Baş teknisyene yazılım güncellemelerini sordum.Geniş bi zamanda gidip güncellemeleri yaptırtacam ve aracın altına üstüne detaylıca baktıracam.Ben daha söylemeden kronik aks keçesi yag kaçırma olayına da bakarız dedi.Müsait bi zamanda gidip baya bi kontrolden geçirtecem aracı.Yazılım güncellemesi sonrasında enjektör tanıtımı felan yapılacak dendi.Her neyse.Bugün serviste olanlar bunlar.Boyada sıkıntı yok.Rütuşuda yine iyi niyetli olarak ustanın yaptığını düşünüyorum.

plastik aksamda boya kalınlığını nasıl ölçtünüz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ufuk o ölçer normalde sadece metal kısımda çalışması gereken plastık aksamda sesli uyarı veren bir cihaz..Tabii ben uzmanı değilim ama kendi araçlarımı alırken böyleydi...Belki sen farketmemiş olabilirsin yada senin araçta kullanılan cihaz farklıdır...Neyse artık can sıkacak bir durum kalmadığı gibi istediğinide almış sayılırsın geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sonuçta biz de Fordçu olduk(Bunu dışarıda söylesem ıslak sopayla dalarlar adama:D)Bu arabadan sonra yine gider ya sıfır focus alırız ya da parayı bulursak mondeoya bakarız.O nedenle servisten çıkarken yarın bugün buraya arabayı satmaya geldiğimde orasında burasında rütuş var demeyin dedim.Zaten arabayı ilk alırken içine bindim ve ona 3 şans verdim.3 kere benim canımı sıkacak arıza verme hakkı var.Garanti kapsamında da olsa saatlerimi servis kapılarında geçirmek istemem.3 .arızasında gidip bırakır farklı modele ya da markaya yönelirim.Sonuçta araçları zaruretten ya da zevk yapmak için alıyoruz.O bizim için fedakarlık yapacağına biz yapacaksak bi anlamı kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O zaman ömür boyu marka marka gezme durumunuz %60'dan fazla bilginiz olsun da :) Yada direkt uzak doğu modellerine bakın oran %30 lara düşebilir.

bi aksilik olmazsa araca 3. yıl bilemedin 4 yıl binerim.baktım sıkıntı çıkarmaya başladı o zaman gider verir yenisini almaya çalışırız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.