Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aux-Bluetooth-Usb-Sesli Komut Sistemi Arızası

Alperen G.

Soru

Bugün araca bindim. Usbyi dinlemek icin Aux tusuna bastim ancak hicbirsey olmadi. Usb cihazini cikardim taktim, normalde "usb aygit okunuyor" tarzi bir yazi cikiyordu, yine hicbirsey olmadi. Bluetooth ile baglanmaya calistim, baglanmadi, menuden BT kismina girdim, kapanmiyor.. Sesli komut sisteminden acayim dedim, komut tusuna bastim direksiyonun yanindaki, yine hicbirsey olmadi. Epey ugrastim, hicbir sonuc alamadim. Az once yine denedim, yine ayni durumda.

Suan icin bir oneriniz var mi yoksa pazartesi zaten servise gidecegim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yaş olarak aramızda epeği fark var, 6 yaz az değil. :P

Ya Alperen Bey diyeceğim, ki bu durumda siz diye hitap etmem lazım., ya Alperen Abi diyeceğim, şimdi durdum, düşündüm, ben bu adama ne desem ne desem, Alperen bey diyim de yaşını aklına getirmeyim dedim. :aman: Yoksa Alperen abi de diyebilirim. Tabi nasıl isterseniz öyle de hitap ederim, ama asla Alperen diye hitap etmem, edemem. Sonuçta büyüğümsün-üz. :aman:

Sen abi de bari :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Akü başını söküp taksan muhtemel düzelir ama sen git göster bence. Bu arada bizim teyplerde kod gibi birşey var mı acaba?
Focus 3 teyplerde kod olayı yok ama sony olanlarda varmıdır bilmem.

Bu arada geçmiş olsun bana daha önce bahsettiğimiz hatta fotoğrafını paylaştığım bluetooh kitinde sorun var gibi geldi çünki o parçayı söktüğünüzde aynen bu dediğin olay meydana geliyor aux tuşuna basınca hiçbir hareket olmuyor ekranda ve ses te ama sesli komutun çalışıp çalışmadığını kontrol etmemiştim o durumda.Kablosuda yerinden oynamış yada çıkmış ta olabilir.

Eğer bunu anlamak istersen aracın sağ yolcu tarafındaki plastiği çıkart ki çıkarması çok kolay kendin kontrol et ama çıkarırken klipslere dikkat et özellikle üsttekine. Yada git servise halletsinler garantin var sonuçta

İşte kit in fotoğrafı.Altındada dediğim klipsli scart şeklinde kablosu var ama alta ulaşamanın tek yolu dediğim plastik kapağı çıkarmak.

20120713184204.jpg

20120713191134.jpg

İŞte bu scart girişi.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bluetooth kiti bozulmuş...Servis ve garanti olayı var...Alperene iş çıktı...Geçmiş olsun değerli meslektaşm.. :))

Ben de o şekilde düşünüyorum abi.. Aynen durup dururken iş çıktı.. Hayır akşam çalışan olay sabah bozuldu nasıl iş anlamadım. Bir de bluetooth kiti bozulunca USB ve sesli komut da mı bozuluyor? ne alakaıs var ki? aynı modülün içinde mi hepsi?Bir de videosunu yükleyeceğim birazdan, o ekranın yanındaki işaretlerden telefon amblemi de söndü..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir de bluetooth kiti bozulunca USB ve sesli komut da mı bozuluyor? ne alakaıs var ki? aynı modülün içinde mi hepsi?

Aynen öyle aux bluetooth ve flahdisk girişlerinin hepsi o resimdeki kutudan geçiyor onu söktüğün anda teypte sadece cd ve radyo çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen öyle aux bluetooth ve flahdisk girişlerinin hepsi o resimdeki kutudan geçiyor onu söktüğün anda teypte sadece cd ve radyo çalışıyor.

hmm o zaman taşlar yerine oturuyor.. demek ki soket çıktı ya modül komple bozuldu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alperenim bir arkadaşın arabasıda aynı böyle olmuş bir dahada kendine gelememiş..Aracı hurdaya vermişler..ama...İstersen ben sana temizinden bir 5 binlik hatta hadi 6 binlik olsun vereyim ..Gel sen aracını atma ben alayım....... :öp:

Ben o aracı hatırladım hatta kasko şirketi o aracı perte çıkarnış sonrasında hudacıda dağıtıp jilet yapmışlar :) :) aracı :)

Videoyu görünce bu konudaki kesin kanaatim ya kablo çıktı yada kit arızalandı.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir sorun oldugu acikda. Teyp uzerindeki oklarda sola gecip orda auxu veya BTyi secmeyi denedin mi abi ?

Seçilmiyor maalesef Sabri... denedim..

Alperenim bir arkadaşın arabasıda aynı böyle olmuş bir dahada kendine gelememiş..Aracı hurdaya vermişler..ama...İstersen ben sana temizinden bir 5 binlik hatta hadi 6 binlik olsun vereyim ..Gel sen aracını atma ben alayım....... :öp:

Ben o aracı hatırladım hatta kasko şirketi o aracı perte çıkarnış sonrasında hudacıda dağıtıp jilet yapmışlar :) :) aracı :)

Videoyu görünce bu konudaki kesin kanaatim ya kablo çıktı yada kit arızalandı.

Ya arkadaş ne fısrsatçıymışsınız... :muha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.