Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Parazit Sorunu Ekran Değişimi

Önerilen Mesajlar

Az önce bir arkadaşın ekran değişimi ile teypte malum parazit selerinden kurtulduğunu duydum.Normal sony ekran değişimlerindede bu seslerden kurtulma imkanı varmıdır peki ve normal panele sony ekran takılıyormu bilgisi olan arkadaşların bilgi paylaşımına açığım.

Şimdi tekrar bektım ve 4.2 ve 5.0 lık iki ekran olduğunu bunlardan 5.0 yani Aydının taktığında ayriyetten navigasyon da olduğunu öğrendim.5.0 lık ekranda parazit in kesilmesi mantıklı peki aynı durum 4.2 lik ekran içinde geçerlimi

Sonuç olarak benim 5.0 lık bir ekrana ve navigasyona ihtiyacım yok.. Note 2 im sağolsun :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla sony ekran takılınca parazit gidermi bilmiyorum da halihazırdaki ekran değişince gitmiyor,benimki değişti ve hala parazit sesi var..O parazit sesi radyo dalgalarını yeterince yalıtamayan halihazırdaki ses sistemi kablolarının motorun çalışması sırasında ortaya çıkan manyetik dalgaları radyo dalgası gibi algılamasından oluyor,ince tiz bir ses çıkıyor motor çalışırken ve o ses olduğu gibi kablolar vasıtasıyla hoparlöre yansıyor,olay bundqan ibaret...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

motor çalışırken ve o ses olduğu gibi kablolar vasıtasıyla hoparlöre yansıyor,olay bundqan ibaret...
Evet bende öyle diye biliyorum fakat Aydın yazmış parazit sesi kayboldu ekranı değiştirince diye.

O parazit sesi arabayı stop ettikten sonra bile motorun sol yanından radyatör su deposu altından bir müddet daha gelen dıııııt sesi ile aynı ses.

Ekran değişimi ile sesin kaybolmasına anlam veremedim aslında ama Aydının taktığı ekran navigasyonlu olduğu için ayrı bir ses çıkışı olabilir diye düşünüyorum en azından...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kablolar sesi modüle modülde tekrar kablolar vasıtasıyla hoparlöre yansıtıyor galiba..Yani modülden de olabilir,ya da şeyden şüpheleniyorum,şimdi bu radyo frekanslarını anten alıyor dimi dışardan..Acaba diyorum anten girişinden falan olabilir mi ki?Yani arabanın motorundan çıkan radyo sinyalleri,modülün radyo alıcısı radyo firişi çok hassas olduğundan modüle yansıtıyor,modülden de hoparlörlere gidiyor olabilir mi ki? Aydının modülün radyo anteni girişi farklı sanırsam....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu akşam video çekip eklerim.

Şimdi sırf meraktan ekranı söküp baktım.

İlk olarak ekranın fişini çıkartıp denedim ve sonuç teyp çalışmadı sonrasında ekrana dikkat ettim ki sadece ekran değil içinde bir anakart üzerinde bir sürü modül mevcut olduğunu gördüm buradan da şu sonuç çıkıyor ki ana üniteyi paneli ve diğer tüm özellikleri ordan yönetiyor.

Yani asıl ana ünite ekranın kendisi.Aydının ekranı değiştirmesi ile pazarzit sesinin kaybolmasının nedeni ister sony olsun ister navili ekran ekranın aslında yönetici ve asıl ünite olmasından kaynaklanıyor.

Şimdi gelelim asıl soruya arkadaşlar bana acil sony ekran lazım nerden buluruz :) :) Bu arada sadece ekranı değiştirsek oluyordu değilmi ??

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrica sesli komut sisteminin faal olduguna dair ki Ozan sahittir aslinda calistigina ve park sensorunun yakinlasma saviyelerini nasil renklendirdigini gosteren 2 video daha cektim.Onlarida paylasicam daha sonra.

Evet USB olsun, sesli kontrol olsun hersey çok güzel çalışıyordu :) çalışmayan tek kısım navigasyon onuda bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya şimdi aklıma ne geldi, bahsedilen parazit sesi bir sorun olarak genel kabul gördüğüne göre, ve bu sorun ekranın değiştirilmesiyle giderilebildigine gore bu ekranin degistiginde sesin kesildigine dair videolarida gostererek bu ekranlarin degisimini isteyemezmiyiz. Yani biz isteriz tabi ama sonuc ne sekilde olur. Servisle arasi cok iyii olan birisi bu konuyu biraz arastirsa ve degisimi de gerceklestirebilse bizde otosana bunu ornek vererek degisimi talep edemezmiyiz

Edit:cokmu hayalci oldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.