Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Megane 3 1.5 Dci Gt Line Edc Testi

Guest Tolga KARACA

Önerilen Mesajlar

aracın

tavanının alçalmasında sıkıntı yok orası normal şekilde alçalmışta ..arka kapının üstünü biraz daha yükseltince sorun çözülürdü fotoda ekledim sorunlu yeri ara kapının arkaya doğru yüksekliği biraz daha fazla olacaktı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.benim kast ettiğim şey focusun megane dan üstün olduğu

Bu forumdakilerin sana bunu sorduklarını hatırlamıyorum.

ümit arkadaşım sende çok begenmişin madem meganı aracını satıp megane alabilirsin..

Bunu da benim sana sorduğumu hatırlamıyorum. Ayrıca SW bir araç alacak olsam yine sana sormam, istediğimi alırım.

Adam gitmiş Megane ı test etmiş, güzel güzel izlenimlerini paylaşmış. Megane GT line diye bir araba var, bakın şurası şöyle burası şöyle zartı var, zurtu var diye anlatmış. Gelmiş diyorsunki Megane'ın focusu geçmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım. Ne kadar yemiş bilmiyorum ama RS Trophy diye bişey var. Bilin mi sen onu. Nurburgring (adını tam olarak bilmiyorum aklıma geldiği gibi yazdım.) pistinde Focus RS ten daha hızlı tur zamanı elde etti, üstüne de en hızlı tur zamanı onun elinde önden çekişli araçlar içinde.

Tutturmuşsun şu dergide şu birinci, şu bilmem kaçıncı. O dergileri biz de okuyoruz, BMW 1 serisi mi, yoksa Focus mu. Niye soruyorum bir dergide Focus, BMW 1 serisinden daha yüksek puan almıştı. Hadi buyur buradan yak. Aslında Focus'un BMW 1 serisini yakalaması için 40 fırın ekmek yemesi lazım. Ama dergidir yapmıştır. işte.

Benim yine focusclubtr de açtığım bir konuydu, ancak şimdi bulamadım. Fiat Linea, focus da dahil olmak üzere bir çok c segmenti rakiplerinin anasını ağlatmıştı. Hemde yol tutuş ağırlıklıydı test. Şimdi ben o dergilerdeki otoritelere mi inanayım, yoksa forumda bilgisine ve tecrübesine güvendiğim otoritelere mi?

Megane focustan iyidir demiyorum, diyemem de, ancak senin dediğin gibi rezil, kepaze binilmez bir araba da asla değildir. Okuduğum yorumlara da bakarsak genelde izlenim böyleyken öğretmenim megane tü kaka dedi diye konu almış başını gitmiş. Eee ne diyim. Euro Ncap'te ilk 5 yıldız alan markanın yine aynı testlerde önceki neslinden beri 5 yıldız alaraktan devam eden modeli olan megane meğer ne b..ktan bir arabaymış yaaaa. Yakın tüm megane ları.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit o açtığın konudaki video saçmalıktı hiçbir dayanağı da yokdu ki ? izlemeyle bile saçmaladıklarını anlamıştık ve hiç bir yazılı basında görmemiştik en azından otorite diyebileceğimiz. yol tutuş gibi şeyler gözle görülemez bir sürü cihazlar var giriş çıkış hız ve g nokta hesabı yapar. videolar ile olmuyor

ayrıca bmw1'i abartmayın gözünüzde bu kadar.. o teste yenilmesinin sebebi citroen'in dandik turbo motorunu almasıydı. :yeah: eb motor focus'u onun üstünde kalmasını sağladı. :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane'ın dizel dCi motoru Focus'un Tdci'ından bi gömlek daha üstün şimdi marka fanaktikliği yapmaya gerek yokk :) Bunu emisyon, tüketim, performans değerlerini karşılaştıırarak anlayabiliriz. Yaptığım karşılaştırmaya benzinliler dahil değil Ford'un Ecoboostları ortada durateclerde aynı şekil.

Cem abi zaten tarafsız bi şekilde karşılaştırmış her ikisinide birbirlerinden (motor hariç) pek artısı eksisi yok diyebiliriz..

Focusun herşeyi ortada yoltutuşu o sınıfta referans alınır estetik olarak daha güzel benim gözlemlerim bunlar gerisini inceleyenler kullananlar bilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir araba sırf iyi yol tutuyor diye alınmaz tıpkı motor gibi, kaç kişi yol tutuşun etkisi hissediyor ? veya kaç kişi motorun hakkını verecek. önemli olan kişiye hitap etmesi herkes düşüncesini söylemekte özgür. Fanatiklik vb sıfat'a gerek yok.

kimse otoriter olamaz ona sorulmadıkça.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba alırken neyine bakıyoruz abi (güvenlik, konfor, donanım,görünüm, motor, yol tutuş, ferahlık, servis, 2. el değer kaybı) şahsen ben bu kriterlere bakar öyle araba alırım bu herkes için böyledir.

Marka fanatikliği derken kötü bi anlamda söylemedim bende yapıyorum bazen olabilir :D yanlış anladıysan kusura bakma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba alırken neyine bakıyoruz abi (güvenlik, konfor, donanım,görünüm, motor, yol tutuş, ferahlık, servis, 2. el değer kaybı) şahsen ben bu kriterlere bakar öyle araba alırım bu herkes için böyledir.

Marka fanatikliği derken kötü bi anlamda söylemedim bende yapıyorum bazen olabilir :D yanlış anladıysan kusura bakma

Benlik durum yok genel söyledim. Ayrıca insan sevdiği şeyi sen fanatik göreceksin diye yazmıyorsa hiç yazmasın daha iyi :) ne düşünüyorsa yazar, kimseyi bağlamaz hakaret etmedikçe karşı düşünceyi güzellikle söyleyebiliyorsan süper :yeah:

Ben genel olarak aldıktan sonra yaşayacaklarıma bakarım yani servis ve firma güvencesi.. Diğer özellikler artık benzer aman aman fark yok. Farklar ya tasarım yada aldıktan sonra başlıyor. alana kadar hepsi aynı. özellikleri de hepsi benzer.. 1-2 farklı şeyler var tabi ki onlar da olmalı zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gereksiz tartışmaya sebep olan/olabilecek iletiler temizlenmiştir.

Konu ile ilgili yorumları olanlar devam edebilir başlığa veya merak edilenleri kullanıp yorumlayan kişilere merak edilenleri sormaya devam edebiliriz.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malum otomobil üzerine bir forum burası ve elbette ki markaları, modelleri +/- leri tartışacağız.

GT serisi bence tüm forum üyelerince farkını anlayabileceği bir sürüşe sahip ama bir o kadar da bu farkı anlamayıp sadece "bu araba çok sert" diyen vatandaşlar da var, başlığı açtığımda satış görevlisinin ağzından bu konuda da bir cümlem var hatta.

Farkı anlayabiliriz, bunu belirtip belirtmemekse bize kalmış!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.