Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakıt Tasarruf Cihazları

yusuf terzi

Önerilen Mesajlar

bu cihazlar artmaya başladı kullanan var mı, varsa deneyimlerini burada paylaşırlarsa güzel olur.

yusuf abi bu cihazları çinden getirten bir tanıdıgımız vardı 3 ay kadar sattıktan sonra tüm ürünlerini geri topladı şikayet olduğu için tabi bu kötü diye hepsi kötü olacak değil araştırmak lazım iyice ben olsam almam ama :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yusuf abi bu cihazları çinden getirten bir tanıdıgımız vardı 3 ay kadar sattıktan sonra tüm ürünlerini geri topladı şikayet olduğu için tabi bu kötü diye hepsi kötü olacak değil araştırmak lazım iyice ben olsam almam ama :D

evet madem dişe dokunur bir faydası var neden fabrikada takmıyorlar bu beni hep düşündürmüştür. reklamlarda %20 gibi tasarruf sağladığına dair iddialı sloganları var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet madem dişe dokunur bir faydası var neden fabrikada takmıyorlar bu beni hep düşündürmüştür. reklamlarda %20 gibi tasarruf sağladığına dair iddialı sloganları var.

abi benim gözümün önünde taktılar 10 dk bile sürmedi takılışı passattı araç %30 civarı bir tasarruf sagladı ayrıca onun bir sıvı haznesi vardı belli bir kmde bitiyordu 1 lt sıvının fiyatıda 30 tlydi taktırmaya değmezzzzzz :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakıt hortumundan geçen yakıtın azalmasını sağlıyor demişti banada aynen mideye takılan kelepçe görevini görüyormuş :D

İyide o zaman motora ve performansa büyük zararı vardır sonuçta motora giren yakıt miktarı gerektiği kadar.Motor yapılırken tüm değerleri hesaplanıp ona göre en ekonomik yakma haliyle çıkmıyormu zaten fabrikada.

Bu şuna benziyor bence çalışmış ve en iyi hale getirilmiş bir atlete ekstradan sen daha az ye diyorsun.O zaman ya o koşma performansı beklemiycen yada adamı bi müddet sonra hastaneye kaldırıcan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyide o zaman motora ve performansa büyük zararı vardır sonuçta motora giren yakıt miktarı gerektiği kadar.Motor yapılırken tüm değerleri hesaplanıp ona göre en ekonomik yakma haliyle çıkmıyormu zaten fabrikada.

Bu şuna benziyor bence çalışmış ve en iyi hale getirilmiş bir atlete ekstradan sen daha az ye diyorsun.O zaman ya o koşma performansı beklemiycen yada adamı bi müddet sonra hastaneye kaldırıcan :)

aynen öyle ferhat abi sonuçta her araç üretilirken minimum yakıt yakması için çalışma yapılıyor neden o halde bunu bu insanlar kullanmıyor :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da hep saçma gelmiştir, hele o manyetik mıknatıs hikayesine çok gülmüştüm.

Sanki iki çeşit mıknatıs varmış gibi,

1 - Manyetik mıknatıs.

2- Manyetik olmayan mıknatıs

:D :D :D

Yok karbon gazını açığa çıkartıp yakıtın yanmasını kolaylaştırıyor, yok ayrıştırıyor vs vs. Hikayenin Kralı bunlar gibi geliyor bana.

Ha yakıt hortumunu daraltırsa az yakabilir, ama çekiş kaybı da yaşar kanımca .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence büyük saçmalık ortada fizik var bikere :D İşten tasarruf yoktur. Bir arabanın herhangi bir yolu gitmesi için gereken yakıtı azaltmanın tek yolu kaybedilen enerjiyi azaltmak ki buda yakıt sistemiyle olucak iş değil. Lastik,aerodinamik yapı vb. değişimler sadece yakıt tasarrufu sağlıyabilir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.