Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakıt Tasarruf Cihazları

yusuf terzi

Önerilen Mesajlar

Yakıt tasarruf cihazı: uyduruk para tuzağı.

Elektrik tasarruf cihazı ise endüktif cihaz kullanılan yerlerde oluşan reaktif enerjinin düzenlenerek saatin fazla yazmasını önler. (Pek açık olmadı ama kısaca böyle)

Evlerde endüktif cihaz pek olmaz. Çok küçük 1-2 tane vardır (çam.mak.motoru gibi). Klima ve buzdolabı kompresörleri bu sınıfa girmez.

Yüksek güçlü sistemler de zaten monofazda çalışmaz, trifaze ister. Trifaze sistemlerde zaten kompanzasyon sistemleri zorunludur vardır. Hem zaten bunlarda reaktif sayaçlar da bulunur ve bu sayaçlardaki değer aktif sayaçtan düşülür.

Yani o da fasa fiso. Bunu kendim denedim. Burada 100-200tlye satılan aleti Çin'den 5-6usdye alarak evde denedim. Çamaşır makinesinde aynı programda 2 yıkama yaparak. Zaten bu tür makinelerde en çok elektriği su ısıtıcısı kullanır ona da bu aletin etkisi faydası yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem ağbicim arada hiç bir bakıma sokmadım... alalı zaten 5 ay oldu arabayı 2 aydır da yakıt tasarruf cihazı var gayet memnunum brc sistemim de belki bende fark etti ama çok iyi etti yani :)

Marka verebilir misiniz?Ayrıca bana mantıksız gelmekte fakat Odtü onay vermiş,ya Odtü yalancı ya da gerçek bu cihaz.Bir de denemeye değer gibi bence 30 TL neye vermiyoruz ki denenebilir ama ısrarla da mantığıma ters bir durum...Olsun yine de varsa ürün adı ya da varsa link almak istiyorum.Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyide abi odtü falan nasıl onay veriyo test ediyo ben anlamadım

İşte tüm mesele burada zaten.Türkiye gariplikler ülkesi, otomobil üreticileri böyle bir durum olsaydı neden uygulamaya başlamıyorlar diye gerçekçi bir soru insanın aklına geliyor.ODTÜ gerçekten onaylamış mı, onaylamışsa bile bu onay ne türde bir onay???

Reaktif enerji; çekilmesi durumunda şebeke gereksiz yere yüklenir, şebeke kaynaklarının kullanım verimi ve kapasite düşer, kayıplar ise artar. Elektrik makineleri şebekeden reaktif güç kullanır veya şebekeye reaktif güç verirler. Bu reaktif güç elektrik sisteminde motor, transformatör gibi elemanlar çalışması için gerekli olan manyetik alanın temini için kullanılırken, aktif akım ise asıl işi yapan güce dönüşen kısımdır. Verimin artması ve şebekenin reaktif güçten etkilenmemesi için endüktif sistemin girişine bir kompanzasyon kondansatörü bağlanarak sistemde üretilen indüktif reaktif güç şebekeye verilmeden kondansatörlerde depolanır.

Gerekli detaylar ziyadesiyle yazılmış zaten. Kısaca kayıp ve kullanılamayan enerjiyi kondansatörlerde depolayıp, enerji kayıplarını ve tüketicinin fazladan yüksek fatura ve ceza yemesini engelleyen bir sistem.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.