Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Powershift Şanzuman Eksikliği

Ercan Altunbaş

Soru

Merhabalar öncelikle şahsi fikrim olarak bu konu ford markasının kesinlikle eksiklik ve sorunudur. Daha öncede ilgili yazı yazılmışsa kusuruma bakmayın. istanbul içinde yaşayan biri olarak artık debriyaj kullanmak istemiyorum dedim. ve connect arabamı satıp focus 3 almaya karar vermiştimki ford bayisine gidene kadar Powershift şanzumanı Volvodan tanıyan biri olarak 1.6 dizelde powershift hiç fena olmazdı ve Dizel modellerimizde powershift şanzuman olmadığını öğrendim ve dumura uğradığım fakat tabuları yıkma zamanının geldiğini fark ettim ve ecoboost 180ps modelinde olmadığı aklımın ucundan bile geçmemişti Hanımefendi Sadece 1.6 125ps turbosuz Atmosferik motorda powershift şansumanın bulunduğunu söyledi performansıda seven biri olarak kendini yavaştan kanıtlamış bir motordu ecoboost cazipde gelmişti ekonomiside olsun. gel gelelim ne zaman powershift şanzumanın geleceğide belirsizdi. Ford almak mantıklımıydı diye sordum kendime ve Ford'un bence tek rakibi Volkswagen tüm modellerinde DSG şanzuman vardı İnsan ister istemez VAG grubuna yöneliyor şuan beklemedeyim İnsan verdiği paraya istediği şeyi almak ister ve bende 1.6 TDCİ Powershift Focus Almak isterdim Ama olmadıi Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Daha önceki dizel otomatik viteslerin hepsinde aşırı yakma sorunu vardı sanırım bu yüzden çıkarıyorlar dizelde otomatik vites tabiki bu bir bahane değil ve olamazda.

Dediğiniz gibi eğer izmirde değil istanbulda yaşasaydım ki daha önce yaşadımda 6 ay kadar hiç bir güç bana düz vites bir araç aldıramazdı.İstanbulda kaldığım o 6 ayda düz vites 206 aracım vardı akşamları eve varmayı başardığımda ayağımın tabanının ağrıdığını hissederdim.

İzmirde bir tanıdığım kendine dizel otomatik vites focus 2 almıştı benim düz vites focus 2 mi görüp.Altı ay sonra satıp düz viteslisini aldı.Kendi tabiriyle başta otomatik vites almasaydım bu aldığımın sıfırını alırdım demişti hatta :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford'un küçük hacimli yüksek torklu makineleri otomatik şanzıman ile sunmuyor olması bir basiretsizliktir ve nedenini sadece Allah biliyor...

Daha Ford camiası içinden veya dışından bunun nedenini anlatabilecek bir fani çıkmadı karşıma.

Hedef pazarda böyle bir beklenti olmadığı savları ise eğer özellikle kendileri inanıyorlarsa trajik bir yanılgıdır.

Hayret ve ibretle izliyor ve durumun değişeceği günü sabırla bekliyoruz.

Özellikle EB motorla çok uyumlu ve keyifli olacağına hiç kuşkum yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Markaları kötülemek amacında değilim ama Renault bile EDCyi geliştirip sunuyor Hyundai bilhassa yaptı. Hadi dizel motora çıkarmıyorsun ne yazıkki Ecoboostun bahanesi olamaz.. powershift diğer adı geartronic kesinlikle kendini kanıtlamıştır ford mühendislerinin ihmalkarlıkları diye düşünüyorum 4-5 ay bekleyeceğiz bakalım zaman ne gösterecek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Adamlar satıyor.. Vergi saçmalığı olmayan ülkeler zaten genelde otomatige ulaşabiliyor.

Hala bu düzene rağmen geride kalmıyorsa eklemek icin acele etmez.

Not: geartronic farklı sey PowerShift farklı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Adamlar satıyor.. Vergi saçmalığı olmayan ülkeler zaten genelde otomatige ulaşabiliyor.

Hala bu düzene rağmen geride kalmıyorsa eklemek icin acele etmez.

Not: geartronic farklı sey PowerShift farklı

Aslında işin ilginçliğide burda powershifti getrag üretiyor ve getrag belkide ennlerden bir üretici ve verimlilik konusunda powershift geartronicten daha üstündür ama kullanamıyoruz o ayrı İlgi görme konusuna gelince Forda gidip istediğini bulamayınca doğuş grubuna giden çok tanıdığım var.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sunulmuyor :D:zha: Bu haliyle bile 2. sırada halt yemeğe devam Ford :zha:

Demekki neymiş herşet otomatik değilmiş :)

2.0 tdci ps

1.6 ti-vct ps yeterli Avrupai düşününce..Amaç rahatlık ise alternatifleri var 1.6 almak zorunda değiller.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.