Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiesta Full Paket & Focus Trend ?

Erdim Bakırcı

Önerilen Mesajlar

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ford GarajıDiğer Ford ModelleriFiesta" kategorisinden "Otomobiller HakkındaOtomobil Önerisi " kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomobil tarihinin en klasik sorularından biridir bu. Dolu alt segment mi, boş bir üst segment mi?

Buna sizden başka kimse karar veremez.

Hayatta tek isteğiniz konsolda nal kadar SONY ise veya anahtarsız giriş ise fiesta almalısınız çünkü o bütçeye focusta SONY yok.

Genel olarak üst segmentin tercih edilmesi önerilir. O daha kaliteli daha büyük falan ama o genelde daha fazla yakar genelde parçaları daha pahalıdır dar sokaklı falan bir yerde yaşıyorsunuz parkta manevrada zor olur gibi.

Fiestanın yıl sonu yeni kasası çıkacak bu sene yıl sonuna doğru ciddi indirimi olacağını düşünüyorum

Bir de motorlar nedir. Ben kararı motora göre değiştirebilirm ama şimdilik focus diyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tercihim boş bir Focus olurdu. Fakat, fiesta boyut olarak size yeterli geliyorsa, donanım daha önemliyse, kullanım şekli ve amacınıza daha uygunsa Fiesta tercih edin. Yoksa daha kaliteli ve keyifli sürüş keyfi, daha iyi güvenlik ve yol tutuş, daha geniş iç hacim ve bagaj vs. için Focus tercih edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdiye kadar çok konuşulmuş ve tartışılmıştır bu full alt segment & boş üst segment konusu... Anlayabiliyorum ama benim ilk aracım olacağı için önemli konu oluyor maalesef. Belki çok fazla söz sarf ettiniz bu konuda ama artık kusuruma bakmayın :)

B segmentindeki bir araca (fiesta'ya) 42'lere kadar çıkan fiyat vermek full donanım da olsa beni düşündürüyor. Madem bu kadar para vericeksem C segmenti olabilir diyorum kendi kendime. Bu sefer de Focus'da Titanium modeline çıkmak istemiyorum, daha doğrusu 50bin üzeri vermek istemiyorum bir araba için... Ne de olsa ilk arabam olacak. Belki de acemiliğimizi Fiesta gibi B segmentinde atmalıyız, bilemiyorum. Ya da hiç acemilik yaşamadan benim Focus'u değil, Focus'un beni kullandığı hatta kendi kendine park ettiği bir araç olmalı bu model...

Max'um 45-46 aralığı verebileceğim bütçem ile karar vermek oldukça zorlaştı.

İlk fiesta'ya bindiğimde çok beğendim.

Ama Focus'a binince değişti herşey.

C-max daha da güzel oldu Focus'tan sonra. Ama bu işin sonu yok.

Mantıklı bir arada durmak zorundayım. O aralık da Fiesta full mu yoksa Focus Trend mi?

Bir de sormak istediğim, Focus Trend ya da Sytle olsa bile boş diye nitelendirilen özellikler baya baya dolu gibi sanki...

45-46 bütçem ile, Kasım- Aralık dönemlerinde almayı düşündüğüm ve henüz modelini kararlaştırmadığım araba için tavsiyeleriniz nelerdir?

Bir de 2012 sonlarına doğru, ya da 2013 başlarında yeni fiesta'lardan mı düşünmeliyim? Mantık olarak daha da pahalı olmaz mı yeni kasalar?

Ya da fırsat olarak o zamanlarda ( ya da hangi zamanlarda ?) fiyatların bir nebze de olsa düşübileceği bir aralık var mıdır?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tercihi öncelikleriniz belirler...

En dolusundan Fiesta dizel 95 PS motorla 50.000 civarında geliyor.

Sony radyosundan anahtarsız girişe herşey var oluyor üstünde, özünde de kullanması zevkli, göreceli tasarruflu, ama küçük bir arabanız oluyor.

Biraz altında fiyata Focus Style donanım 1.0 EB motorla alabiliyorsunuz 125 PS olarak, dizel almaya kalkarsanız biraz daha üstüne çıkıyor fiyat.

Bence Style donanım düzeyinde de olmazsa olmaz donanımlar var, CC, ESP, otomatik sensörler falan.

Ayrıca bir üst sınıf araç ve kullanımda çok daha oturaklı ve rahat, bu fark özellikle uzun yolda kendini gösteriyor.

Düşünülmesi gereken bir konu da ikinci elde ekstra donanıma ödediğiniz onca paranın karşılığını alamayacak olmanızdır.

Sonuçta bir veya iki kişi kullanıyorsanız, hemen daima şehir içinde kullanacaksanız, nadir uzun yol yapıyorsanız, ve donanım saplantılı iseniz Fiesta olabilir, ama benim için illaki Focus tercih edilecek modeldir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle yorumlar için tskler.

Fiesta için düşündüğümde motor haliye 1.4 oluyor.

Ama Focus'a geçtiğimse ise haliyle 1.6 oluyor. Ecoboost şimdilik aklımda yok maalesef. Çünkü zaten bir de ecoboost motoru koyunca Focus Trend bile fiyat olarak aşıyor. ( Trend'lere ecobbost koyacaklar mı bilmiyorum aslında :)

Benim bahsettiğim motor olarak da fiyat olarak da donanım olarak da bir üst segmentin en alt modeli olması...

Kullanım konusunda acemi olduğumu düşünürsek, hız meraklısı olmayan, sürüşe ve keyife önem vereceğim bir araç olsun da istiyorum.

Eğer istediğim aracı biraz daha açarsak ve detaylandırırsak;

benzinli ve otomatik bir vites (powershift) araç kafamda var diyelim.

Motor olarak bir tercihim yok, çünkü o kadar horsepower'ı kullanacak mıyım bile bilmiyorum. 1.4 95hp olabilir bile olbilir.

Ha, iş Focus'a geldiğinde ise üst segment olduğundan herşey hakkaten üst segment oluyor sanki. 1.6, bir de powershift diye spesifik konursa bütçe aşılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.