Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiesta Full Paket & Focus Trend ?

Erdim Bakırcı

Önerilen Mesajlar

Kasım - Aralık'a kadar bekleyeceğim için bu durumda 2013 Ocak'ı görmek isterim aslında.

Yakup Bey, bahsettiğiniz yeni makyajlı Fiesta 1.0 Turbo 100Ps 6 ileri Powershift Fiesta ST modeli mi oluyor acaba?

Üstelik fiyatları konusunda üç aşağı beş yukarı bir fikir verilebilir mi?

Eğer gerçekten beklememe değecekse beklerim yani ( şimdiki fiesta'ların fiyatlarından 7-8bin TL fazla olacaksa ya da daha da fazlası; beklemenin marjinal faydası olmayacaktır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasım - Aralık'a kadar bekleyeceğim için bu durumda 2013 Ocak'ı görmek isterim aslında.

Yakup Bey, bahsettiğiniz yeni makyajlı Fiesta 1.0 Turbo 100Ps 6 ileri Powershift Fiesta ST modeli mi oluyor acaba?

Üstelik fiyatları konusunda üç aşağı beş yukarı bir fikir verilebilir mi?

Eğer gerçekten beklememe değecekse beklerim yani ( şimdiki fiesta'ların fiyatlarından 7-8bin TL fazla olacaksa ya da daha da fazlası; beklemenin marjinal faydası olmayacaktır :)

Titanium 1.4i 96PS A/T 5K 38 bin TL

Bu araçtan en az 2-2.5 bin tl pahalı olur..

7-8 felan hayatta olmaz.Buarada ford araçlarını liste fiyatından düşük fiyata alabiliyorsunuz..Tam olarak listelere bakıp aldanmayın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Erdim Bey.

Zamanında hem B hem C segment araçları uzun süre kullanmış biri olarak kesinlikle Focus almanı isterim.

Daha uzun dingil mesafesi dolayısıyla iç hacim,bagaj hacmi,sınıfına referans olan yol tutuşu,daha kaliteli malzeme,daha sessiz bir yol tutuş ve konfor vs vs..

Kısacası VW için Golf ne ise Ford için Focus O...

Yani ben olsam bir markanın en özendiği modelini satın alırdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Erdim Bey.

Zamanında hem B hem C segment araçları uzun süre kullanmış biri olarak kesinlikle Focus almanı isterim.

Daha uzun dingil mesafesi dolayısıyla iç hacim,bagaj hacmi,sınıfına referans olan yol tutuşu,daha kaliteli malzeme,daha sessiz bir yol tutuş ve konfor vs vs..

Kısacası VW için Golf ne ise Ford için Focus O...

Yani ben olsam bir markanın en özendiği modelini satın alırdım.

Merhaba Mert Bey.

Fikirler oldukça önemli tabi. Herkesin verdiği fikir ve düşünceler kafamda oturmaya çalışıyor.

Ben de aslında sizin gibi düşünüyorum. Focus almak istiyor insan canı gönülden.

Şu aralar sanırım 0km araçların piyasası oldukça yüksek. Kime sorsam nerede okusam bu böyle.

Ama bir türlü çözemedim ne zaman uygundur araç almak için açıkçası...

Focus'un boşunda bile aslında özellikler var, yani yok yok değil sanırsam. Üstelik alacağım aracımı uzun soluklu kullanmak istiyorum. Herkeste genel bir kanı var " araba 5 seneden sonra satılır, değiştirilir" diye... Neden bu böyle anlayabilmiş değilim. Üstelik motorların 600 binleri gördüğü en azından düzenli bakımlarla görebileceği söylenirken...

Açık konuşmak gerekiyorsa arabalara karşı ilgim pek yok. Yani benim için çok fark etmiyor ( ya da şimdilik ) neyin ne olduğu. Pek de anladığım sayılmaz bu konuları. Ama fikir danışmak, en azından fikir ve bilgi sahibi olmadan da araç almak istemiyorum.

İlk kez sıfır 0 km araç alanların kazıklandıkları gibi bir "atasözü" mahiyetinde bir söz de var, ha öyle de olsun istemiyorum en azından.

Bütün bunları merak etmem de bu yüzden...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiğiniz 2013 model fiestaların bir görseli var mıdır acaba?

Google'da arattırdım ama bir fikir sahibi olamadım yenilik açısından.

Ford Fiesta ST' mi bahsettiğiniz araç peki?

Fiesta ST - Spor modeldir ve motoru 1.6 182 ps'dir

Makyajlının %100 görselini ancak satılacağı zaman görürsünüz..Sitemizin Fiesta kategorisi size yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vallaha şuan bence o fiyatlarla seat leon 1.4 TSI style =)

Seat yeni kasasını çıkardı ve şu an daha satışta değil yeni kasa alınacak tüm seatlar eski kasa olucak yeni araba alıp eski kasa ile gezmek ne kadar mantıklı ? ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erdim bey sanırım yeni şoförsunuz. Arabalar hakkında da fazla ilginiz olmamış. İlk acemilik zamanlarında mutlaka ufak hasarlar oluyor. Ben böyle bir durum için sıfır araba almazdim.

B sınıfı araçlar sehiricinde pratik ve zevkli kullanımlariyla one çıkarlar. Ama mesela ben 100km civarı süratle akan bur trafikte kendimi B sınıfı araçlarla güvende hissetmiyorum. Seçtiğiniz her iki model de gayet keyifli guzel araçlar. Ama bence 2-3 yasında bir araç alıp bu konuda biraz tecrubelenseniz çok daha iyi olur ikinci elde ciddi kayıp yasamazsınız, 1-2 sene sonra ne istediğinizi bilerek, şoförlüğe alışarak istediğiniz aracı alırsınız.

Cevabım Focus olur. 2-3 yasında donanımlı olanlar mesela. Bu arada Dizel benzinli ayırımı da önemli. Zamanla yakıt masrafınız dikkatinizi çekecektir. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erdim bey sanırım yeni şoförsunuz. Arabalar hakkında da fazla ilginiz olmamış. İlk acemilik zamanlarında mutlaka ufak hasarlar oluyor. Ben böyle bir durum için sıfır araba almazdim.

B sınıfı araçlar sehiricinde pratik ve zevkli kullanımlariyla one çıkarlar. Ama mesela ben 100km civarı süratle akan bur trafikte kendimi B sınıfı araçlarla güvende hissetmiyorum. Seçtiğiniz her iki model de gayet keyifli guzel araçlar. Ama bence 2-3 yasında bir araç alıp bu konuda biraz tecrubelenseniz çok daha iyi olur ikinci elde ciddi kayıp yasamazsınız, 1-2 sene sonra ne istediğinizi bilerek, şoförlüğe alışarak istediğiniz aracı alırsınız.

Cevabım Focus olur. 2-3 yasında donanımlı olanlar mesela. Bu arada Dizel benzinli ayırımı da önemli. Zamanla yakıt masrafınız dikkatinizi çekecektir. :)

Merhaba Engin Bey,

Araba konusunda acemi olduğum doğrudur. Şehir için kullanım ve acemilikten dolayı kolay sürüş için tercihim otomatik vites olacaktır. Dizel veya benzin olarak da "dizel-oto.vites" hem çok zor bulunduğundan hem de fiyat artışından dolayı sıcak bakmıyorum. Üstelik 4 senelik "benzin - dizel" farkını peşin olarak şimdiden vermek istemiyorum. ( Dizel araçların benzinlilere göre 4-5 bin fazla olduklarını zannediyorum çoğunlukla)

Bu yüzden oto.vites, benzinli tercihim olacak %95.

Bir arkadaş da forumda bahsetmiş, oto.vites de pahalı, manuel öğreniverin demiş. Haklı olabilir gerçi ama biraz da oto.vitesin sürme aşamasında dikkati dağıtmayacak olması benim için önemli. Araba ile oynamak,arabayı kurcalamak istemiyorum. Mümkünse hiç bozulmasın ve hiç anlamayayım arabadan modundayım.

2. el konusunu düşünmüyor değilim aslında.

Benim de çevremdeki insanlar 2. elde acemiliğimi atmamı istiyorlar, sonra istediğin aracı alırsın diyorlar. Ben ise al-sat- değiştir yapmanın düşüncesinden değilm açıkçası. Bir kere alıyım, orta halli bir araç olsun beni götürsün istiyorum. Focus'u mesela alırsam hiç değiştireceğimi düşünmüyorum. Değiştirmek istememem ise donanımlarının yeterli olması. Kimi insanlar arabarından sıkıldıklarından bile değiştirebiliyorlar. Ben öyle değilim diyelim.

2. el konusunda ise genellikle km'si fazla olan araçları görüyorum. Ve sıcak bakamıyorum açıkçası.

Benim 1 senede tahmini km' olarak 13.000'km'yi geçmeyecektir ki fazla fazla yazdım bu rakamı. O yüzden yüksek km'lerdeki araçlarında da 2.el'lerinde bir sıkıntı olduğunda beni uğraştırmalarını istemiyorum.

0km araç alıp 5 sene boyunca sadece suyunu değiştirenleri okudum bu forumda. Bir problem olmadığı yönünde olumlu yazılar da vardı en azından.

İşin piri olsam 2.ele yeltenirdim.

Ha bir de az km'de olup da aynı model- marka araçlar da sıfırından pek de farksız değil. Diyelim 0km Fiesta 38bin TL olsun, 2.el az km'de satışları 32-33 binlerde. Bu fark için de - en azından ben - 0km alma düşüncesinde oluyorum. Acemiyim ya - ondandır :)

Erdim Bakırcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kasım ayına gelince düşünelim ozaman şimdi neyi konuşuyoruzki yada yılsonu planınız ve o zamanki kampanyaları kimse şimdi öngöremez...ama iyi ve kibar birisin ve çok güzel ifade eden mantıklı yaklaşan bir yapnız var bunun için teşekkür ederim size..

Fikrime göre ise bu aracı ilk almanız ve fordu secmeniz güzel ve mantıklı;ancak Engine katılıyorum acemilik biriki yere vurmadan etmeden olmuyor boşyere üzülüyorsunuz,ben olsam fiziğinizi bilmiyoruz içinde rahat edebileceğim,ve yaşamımda kaç yıl kalıcak bu araba ve evli-bekar durumuna göre değişirdi.En fulu alın bence fiestanın C segment güzel ama alacağım tatmin önemli kullanın ikisinide test edin etmeden almayın...

Ve alacagınız döneme kadarki karar aşamanızda forumda bu iki arabayla ilgili tüm yazıları okuyun derim...Başarılar dilerim hoşgeldiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alacağınız aracın beklentinize cevap vermesi de seciminizde bir miktar tecrübe gerektiriyor. B ve C sınıfı konusunda mesela ne desek size tam cevap olmaz. Fiesta ve Focus'un kullanım deneyimi, farklı koşullar ve farklı hızlarda hissettirdikleri anlatmakla bir yere kadar anlaşılır. Araba konusu maalesef biraz uğraşmak gerektiriyor. Alıp uzun yıllar kullanmak mümkün ama severek mı katlanarak mı olur bilemiyorum. Zaten zamanla sizde kullanarak ve yaşayarak farkları göreceksiniz. Şartlarınızı değişecek, yaptığınız yol azalacak artacak koşullarınız değişecek. Ben ancak belli sürelerde farklı sınıflar da 7-8 araba kullandıktan sonra beklenti,beğeni ve ihtiyaclarıma uygun araç seçebiliyorum. O bile tartışılır hani :).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kasım ayına gelince düşünelim ozaman şimdi neyi konuşuyoruzki yada yılsonu planınız ve o zamanki kampanyaları kimse şimdi öngöremez...ama iyi ve kibar birisin ve çok güzel ifade eden mantıklı yaklaşan bir yapnız var bunun için teşekkür ederim size..

Fikrime göre ise bu aracı ilk almanız ve fordu secmeniz güzel ve mantıklı;ancak Engine katılıyorum acemilik biriki yere vurmadan etmeden olmuyor boşyere üzülüyorsunuz,ben olsam fiziğinizi bilmiyoruz içinde rahat edebileceğim,ve yaşamımda kaç yıl kalıcak bu araba ve evli-bekar durumuna göre değişirdi.En fulu alın bence fiestanın C segment güzel ama alacağım tatmin önemli kullanın ikisinide test edin etmeden almayın...

Ve alacagınız döneme kadarki karar aşamanızda forumda bu iki arabayla ilgili tüm yazıları okuyun derim...Başarılar dilerim hoşgeldiniz...

Ben de teşekkür ederim.

Sizin ve herkesin de düşünceleri için de tsk ederim.

Her ne kadar Kasım -Aralık ve yeni yılda planlarım olsa da, şimdiden konuşmanın ve fikir almanın da mantıklı yönleri vardır diye düşünüyorum.

Elbette o zaman gelince kampanyalar- (belki yeni modeller- belki de ford dışında bir model olacak, bilemeyiz.), olacak ama şimdiki şartlar altında en mantıklısını aramak ve danışmak benim amacım.

Tabii bütün sorularımı sorarken de sizi yormadan. Belki de yüz kez yazmış olduğunuz şeyleri tekraklarayak yapıyorsunuz bunu...

Dediğiniz gibi, forumlardaki herşeyi okuyorum ve öğreniyorum.

Hoşbulduk.

Erdim Bakırcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasım aralık ayında iyi kampanya ve düşük fiyatlar yakalamanın mümkün olacağını düşünüyorum. Bu yıl model değişimi de yıl sonunda, sadece yıl sonunda istediğiniz arabayı bulmak biraz sorun olabilir. (istediğiniz paket)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erdim Bey öncelikle hoşgeldiniz.....Sizin şartlarınızda ikinci el araç (15-20 bin aralığı) alıp 6-8 ay bir test döneminden sonra sıfır araç arayışına girmekte fayda var...Zira 0 aracı çizdiğinizde çarptığınızda keşke bahsedildiği gibi bu işe ikinci el araçla başlasaydım dememek için....tabii tamamiyle bu paylaşımlar tecrübe ile sabit....en azında size önerdiğim bu yolu eşim için uyguladık...Haa ikinci el araçta bir kaza bela yaşamadık ancak iyi bir tecrübe oldu.....size kolay gelsin bu karar aşaması en sancılı dönemdir....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.