Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiesta Full Paket & Focus Trend ?

Erdim Bakırcı

Önerilen Mesajlar

donanımların yeterli olması sıkılmanıza engel olamayacak malesef. Mesela ben en dolu focusa sahip olmama rağmen bazen kendimi sıkılmış olarak hissediyorum.

Sizin sorunuza cevap verecek olursam sırf donanım tutkum yüzonden fiesta diyeceğm galiba ama donanımla işim olmaz derseniz focus style oldukça işlevsel donanımlaeıyla göz dolduruyor. Ve focus alaacaksanız (malesef oto.vites seçeneği yok) 1.0 ecoboost tavsiye ederim.

ikinci el işini lse ciddi ciddi düşünün derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hem forumdaki bilgileri okuduktan sonra hem de netten araştırmalarım sonucunda insanın fikirleri değişebiliyor. Hala Full Fiesta mı Focus Trend mi bilemiyorum. Kararsızım. Focus'un herşeyi (boş gibi dursa da ) donanıma fazla önem vermedikten sonra daha iyi geliyor. Uzun zadeli ve güzel sürüşler için. Ama bu sefer de işin içinde powershift, manuel ya da ecoboost olayları giriyor. Haliyle başlangıç fiyatındaki focus (43bin TL) bir den 50bin'lere geliyor.

Bugün biraz Hyundai i30'lara baktım. Fiyat olarak yine full fiesta'dan biraz daha pahalı. Marka olarak Hyundai nasıldır, alım sonrası hizmet nasıldır hiç bir fikrim yok. Ama i30 hem donanım hem de iç mekan olarak hoşuma gitti. Özellikle sunroof ve panaramik tavan mı deniyor çok hoşuma gitti.

Anlaşılan o ki daha öğrenecek çok şeyimiz var.

Herkes de yılbaşını beklememi söylüyor. Az bir zaman kalmasa da ( 4 ay var daha ) hevesimin arabaları gördükçe bu bundan daha güzel, daha az yakan, daha ekonomik vs. nedenlerle bir o araba bir bu araba mevzusu oluştu. ( oluşacak da )

Değişmeyen ve değişmeyecek tek şey ise bütçem. 45'e kadar çıkacağız artık neye karar vereceksek?

2. el araçlara ise güvenemiyorum nedense. İçime sinmiyor. Örneğin (Yeni) focus titanium full araçların 2.elleri 49-50 binlerde. Km'leri az aslında ama zaten 55bin'e sıfır olayı beni daha çok etkiliyor.

Bir yandan da al fiesta, hatta 2.el fiesta 32bin'e al, bin gez eğlen dedirtiyor içimdeki ses.

Henüz bekarız, eş yok, aile yok. Ne işin var aile arabası ile, şirket patronlarının, babaların kullandıkları arabalarla diyorum.

Geçen sene akıllı telefonlar moda olduğunda bir tane alayım dedim, hani en akılsızından bir akıllı telefon.

Öyle ettik böyle ettik daha avantajlı dedik, konuşması içinde dedik, interneti de var içinde dedik gittik Iphone 4 aldık. Kötü mü yaptık hayır!

Araba için de böyle olsun istemiyorum ama.

Çünkü arada 48bin fark olacak :))

Erdim Bakırcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erdim Bey öncelikle merhaba focus un en boşu fiesta nın en dolusundan daha doludur emin olun öncelikle arada sınıf farkı var confor ve kalitesiyle ben her zaman focus derim .Araba kullanımıyla ilgili deneyimleriniz arttıkça beklentilerinizde artacak fiesta size yeterli gelmeyecektir ancak şehir içinde kullanacam küçük seri ekonomik bir aracım olsun diyorsanız fiesta doğru tercih olur.Sürüş deneyiminizin fazla olmadığını belirtmişsiniz tabi herkesin başına geliyor ama ilk kullanmaya başlayan arkadaşların en fazla başına gelenler küçük çaplı sürtmelerdir özellikle parklarda çok olur sıfır arabada bu durumda çok üzüleceksiniz o yüzden ikinci el tercihinide düşünün derim mesela polo veya corsa güzel bir başlangıç olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erdim Bey öncelikle merhaba focus un en boşu fiesta nın en dolusundan daha doludur emin olun öncelikle arada sınıf farkı var confor ve kalitesiyle ben her zaman focus derim .Araba kullanımıyla ilgili deneyimleriniz arttıkça beklentilerinizde artacak fiesta size yeterli gelmeyecektir ancak şehir içinde kullanacam küçük seri ekonomik bir aracım olsun diyorsanız fiesta doğru tercih olur.Sürüş deneyiminizin fazla olmadığını belirtmişsiniz tabi herkesin başına geliyor ama ilk kullanmaya başlayan arkadaşların en fazla başına gelenler küçük çaplı sürtmelerdir özellikle parklarda çok olur sıfır arabada bu durumda çok üzüleceksiniz o yüzden ikinci el tercihinide düşünün derim mesela polo veya corsa güzel bir başlangıç olur.

Merhaba.

Fikirleriniz için tskler.

2.el olarak tabii ki Polo, corsa hatta yeni Clio4 gibi araçlar düşünülebilir. VW'in sağlamlığının, Renoult' u pek tercih etmeyenlerin sayısı, 2.el Polo'yu 80bin km'lerde olması beni etkiliyor haliyle.

Park ederken vs. arabayı çarptığım zaman üzüleceğimi söylüyor herkes sıfır araç olunca.

Ufak çizikler bile sanırım üzebilir. Ama sırf bunun için Sıfır araç almamanın mantığını göremiyorum. Varsın ufak çizikler olsun. Ne de olsa elden çıkarmak için, ticari amaç için almayacağım.

Açık söylemek gerekirse ilk arabamın beni tatmin etmesi ve heyecanladırması gerekiyor. 2.el olarak artık içinde tekn.olmayan araçların varlığında sadece yolda gitmekten başka bir şey olmuyor düşüncesindeyim. Bu da beni haliye maddi olarak üst seviyelere çıkmaya zorluyor.

Bakalım.

Hala düşüncelerim değişik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben acemiliğimi focusla attım ilk başlarda park ederken çok sıkınıtı çekmeştim o ayrı ama bagaj hacmi aracın yola oturuşu araç içindeyken duyduğunuz güven hissi fiestada olacagığını sanmıyorum o fiyatlarda focucusun style paketini rahatlıkla alabilirsiniz düz benzinli paketsiz style 42bin tlye alınabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.