Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tazyikli Su Ile Plastiklerin Zarar Görmesi...

Veli Tiryakioğlu

Soru

arkadaşlar , hafta sonu antalyaya tatile gittim. gidiş geliş süresince çok rahat bir yolculuk yaptım. geldikten sonra arabamı yıkatayım dedim. yıkamacı tazyikli suyu yakın tutunca kaportaya , kaportadan yansıyan su plastik parçalara zarar verdi. hemen yıkmasını bırakmasını söyledim. ilk defa böyle bişey başıma geldi. bu kadar hafif bir parça kullanmışlar. şimdi parçaları değiştircez tabi. allahtan kolay çıkıp takılabilen parçalar olduğunu düşünüyorum.ne önerirsiniz.bu parçaları bulabilirmiyim. fiyatları ne kadardır. üstadlara soruyorum...fotoları ekliyorum. arkadaşlar dikkat etsinler.

post-2085-0-36567400-1344367729_thumb.jp

post-2085-0-74493500-1344367739_thumb.jp

post-2085-0-76857100-1344367746_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar, bugün ford servisinden telefon ettiler. Servise gelip parçalara bakmak istediler. Neyse saat 4 gibi gittim ve serviste çalışanlara durumu belirttim. Geldiler parçaları incelediler ve foto çektiler. İlginçtir , parçaların deformasyon olduğunu ifade ettiler ve direk garanti kapsamından değişiminin gerçekleşeceğini ifade ettiler. Ve parçaları sipariş verdiler. Direk garanti diye birşey var yani. Parçaların fiyatları dudak uçuklatacak cinsten, üçgen plastik parça 90 tl , cam çitası 230 tl . İşçilik hariç tabi. Çok geldi gözüme . Sonuçta plastik yani...

Maliyetlerinin 5-10 tl olduğuna adım gibi eminim.

Hayırlı olsun sevindim adınıza.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun bende de var bugün servise başka bir iş için gittim o kısmıda gösterdim yıkamadan kaynaklandığını kabul ettiler ama dış kaynağa bağlı bir zarar olduğu için garanti kapsamına girmez dediler.Bende dış kaynak ama tazyikli su ile deforme olacak kadar kötü bir malzeme demek ki dedim ama yine de olmadı bende şimdilik çok üstlerine gitmedim otosanı aramak lazım galiba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun bende de var bugün servise başka bir iş için gittim o kısmıda gösterdim yıkamadan kaynaklandığını kabul ettiler ama dış kaynağa bağlı bir zarar olduğu için garanti kapsamına girmez dediler.Bende dış kaynak ama tazyikli su ile deforme olacak kadar kötü bir malzeme demek ki dedim ama yine de olmadı bende şimdilik çok üstlerine gitmedim otosanı aramak lazım galiba

Otokoç yetkili servislerinde de araç tazyikli su ile yıkanıyor, yani en azından benim gördüklerimde. Yıkamadan sonra fark etmiş gibi yapıp, "bu daha önce yoktu, özellikle basınçlı su ile arabayı yıkatmıyordum" diye çıkışmak çok mu hilekarlık olur? :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otokoç yetkili servislerinde de araç tazyikli su ile yıkanıyor, yani en azından benim gördüklerimde. Yıkamadan sonra fark etmiş gibi yapıp, "bu daha önce yoktu, özellikle basınçlı su ile arabayı yıkatmıyordum" diye çıkışmak çok mu hilekarlık olur?

Çok Zekice , ama sanırım artık çok geç :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tazyikli suyu hafife almayın. Arka sağ kelebek camın plastiklerini parçaladı. Sanırım yıkamacı yakın temastan hoşlanıyor.plastik değişmediği için Servis komple camın değişmesi gerektiğini söyledi ve herşey dahil fiyat 565 tl ! Yıkamacılar da karşılayacaklarını söylediler ama fiyattan haberleri yok tabi . İlerde daha fazla deforme olup su alma ve ses problemi yapar mı bilemem.En önemlisi görsel açıdan çok kötü.Garantiden değişme ihtimali de yok gibi.  

bgW5Qb.jpg

12XynN.jpg

oY1gY9.jpg

Serhat Çelikkanat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Makinalar zaten yakın tutulmaz , buna ek olarak yumuşak plastikler icin biraz daha dikkat edildiği takdirde birsey olmaz.

+1 kuş pisliği veya sinekler çıksın diye yakından tutan bir arkadaş benimde sağ ön camın direğindeki lastiği mahvetti :) dikkatli olun ve yıkatmaya başlamadan önce uyarın :) fiyatını sordum 130 +kdv zaman olursa değiştireceğiz mecbur:)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sebebten dolayı oldu benimde. Ama kaş yapayım derken göz çıkardılar.o cihazı kullanıosan o kdr yakın tutulmaması gerektiğini bilmeleri gerekmez mi. Cahillik başa bela....

+1 kuş pisliği veya sinekler çıksın diye yakından tutan bir arkadaş benimde sağ ön camın direğindeki lastiği mahvetti :) dikkatli olun ve yıkatmaya başlamadan önce uyarın :) fiyatını sordum 130 +kdv zaman olursa değiştireceğiz mecbur:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu o kadar tedirginseniz arabayı sarıp sarmalayıp salonun bir köşesine yerleştirin.

Aşınacak elbette, eskiyecek, sonra başkalarına yar olacak vs.vs.

Bu kadar kasmaya gerek yok.

İki çizik var diye parça değiştirmeye de gerek yok, sanılandan pahalıdır ve yeni takılanın iki gün sonra aynı duruma gelemeyeceği ne malum.

Bu mereti kullanmak için almıyor muyuz zaten...

Şimdi aklıma geldi: Geçen yıllarda bir site toplantısında arabalara koruyucu sundurma yapılması gündeme gelmişti, aynı paraya çocuk parkının revizyonu mümkün oluyordu, her gün bir çocuk bir yerini yaralıyordu, paslı demir aksam ciddi tehlike arz ediyordu. Önceliği yine de sundurmaya vermek istedi insanlar, ben ve birkaç arkadaş kabul etmedik, önce park dedik, inattan ikisini de yapmadılar.

Konu ile alakası, koruyacağınız şeyleri iyi seçin, ilk öncelik de araba değil!!

Doktor bey çok doğru söylüyorsunuz olaylara bir türlü sizin baktığınız açıdan bakamıyoruz .Aynı kuruntular bendede var asıl önem vereceğimiz şeyleri ihmal ediyoruz .Bu insanda hiç durmadan da mutsuzluğa yol açıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.