Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tazyikli Su Ile Plastiklerin Zarar Görmesi...

Veli Tiryakioğlu

Soru

arkadaşlar , hafta sonu antalyaya tatile gittim. gidiş geliş süresince çok rahat bir yolculuk yaptım. geldikten sonra arabamı yıkatayım dedim. yıkamacı tazyikli suyu yakın tutunca kaportaya , kaportadan yansıyan su plastik parçalara zarar verdi. hemen yıkmasını bırakmasını söyledim. ilk defa böyle bişey başıma geldi. bu kadar hafif bir parça kullanmışlar. şimdi parçaları değiştircez tabi. allahtan kolay çıkıp takılabilen parçalar olduğunu düşünüyorum.ne önerirsiniz.bu parçaları bulabilirmiyim. fiyatları ne kadardır. üstadlara soruyorum...fotoları ekliyorum. arkadaşlar dikkat etsinler.

post-2085-0-36567400-1344367729_thumb.jp

post-2085-0-74493500-1344367739_thumb.jp

post-2085-0-76857100-1344367746_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Zarar veren su mu yoksa zamanında bir şeyler sürttü, taş, çalı çırpı vb. yıkama esnasında ortaya mı çıktı...?

cem abi , arabam daha 3000 km oldu. süngerle yıkıyorum. olduğu anı gördüm. su tazyikli gelince oldu. resmen kesti plastiği. yumuşak plastik kullanmışlar. dikkat etmemiştim. bu parçaların adını da bilmiyorum. servise sipariş vereceğim. kolay değişir sanırım. siz adlarını biliyormusunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Örnek vereyim : Şu petrol ofislerinde 1 TL atıp 5dakika tanzikli su tutuyoruz ya bazen tam son saniyelerde biteceğini uyarı şeklinde dıt dıt diye veriyor ben farkedemiyorum basınç bi anda kesilip su bittiğinde ister istemez tabancanın ucunu arabaya vurabiliyorum, hatta bizim focus'un arka bagajında 1-2cm uzunluğunda o yüzden oluşan çizik var ve biraz derin.

Demem o ki yıkamacılarda falan yakından tutmak veya bu bahsettiğim gibi olaylar araçta hemen ize yol açıyor sizinde böyle olmuş olabilir.

ek : Örneğin tabancayı yakın tutarsanız ve basınçlıysa gene keser plastiği.Benim kuzenin ; bezleri yıkarken bacağına geldiği için derisini kesti 2 haftada geçti eski halini alması tabancayı yakın tutmamaya çalışın boyayı bile çizer.

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cem abi , arabam daha 3000 km oldu. süngerle yıkıyorum. olduğu anı gördüm. su tazyikli gelince oldu. resmen kesti plastiği. yumuşak plastik kullanmışlar. dikkat etmemiştim. bu parçaların adını da bilmiyorum. servise sipariş vereceğim. kolay değişir sanırım. siz adlarını biliyormusunuz.

Sanırım yakından tutuldu su, özellikle güçlü makinalarda inanılmaz bir basınçla çıkıyor su zaten bi çok yerde yazıyor yakından tutmayın diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende iki yerde var özellikle on camın kenarında ki fitil cok kalitesiz

bende de sadece orda var zaten.. ön camı çevreleyen plastikler bildiğin play-doh oyun hamurundan yapılmış.. derin iki çizik var o plastikte.. sanki anahtar veya çiviyle yapılmışçasına..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.