Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lütfen Fikir Ve Bilgi Veriniz

Gökhan Doğan

Önerilen Mesajlar

Merhabalar. Bende yeni Focus III alma sevdalılarındanım. Bir kaç gündür forumu ve konu başlıklarını, yorumları vs. takip ediyorum, en sonunda üye oldum.

Şu 2008 model Honda Civic premium kullanıyorum. ama aracın hem yüksek benzin gideri hemde motorun ve yaktığı benzinin hakkını vermemesinden dolayı aracımı sattım ve 27 temmuz 2012 yani yarın aracı yeni sahibine teslim ediyorum. Aracımdan aslından genel olarak cok memnunum hem tipi hem yolda duruşu olsun fakat dediğim gibi yediği benzinin hakkını vermediğinden buruk bir şekilde aracımdan ayrılıyorum. Her neyse, yeni focus III benzinli modelden titanium en dolu paketi almayı planlıyorum. hem aracın maliyeti hemde güzel yorumlar karşısında bu kararı verdim ile vereceğim arasında gidip geliyorum.

bir araçtan beklentilerimi sıralıyorum :

1. Kesinlikle güvenlik ve yol tutuşu

2. Araçta kullanılan malzemenin kalitesi

3. Aracın kalkışlarda göstereceği performans/kalkışı

4. Aracın tükettiği benzin ve karşılığında alınan performans

Sizce Focus III ile Honda'dan alamadığım performans ve keyifi alabilirmiyim bu sıraladıklarım doğrultusunda cevap verirseniz sevinirim.

Bir diğer kafamı kurcalayan şey ise Ford markasının en geç her 2 yılda bir model ve aksesuar değiştirmesi. Bu sürekli değişim aldığım araçta büyük maddi kayıplara yol açarmı? mesela aracı 65000 liraya aldıkdan 1 sene sonra aracı satmaya kalksam 50000 liranın altında mı gider?

aslında daha çok şey sormak istiyorum ama fazla kafa ütülemeyeyim :yazyaz::) yönlendirir ve bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Bu arada akşam focus III ü yerinde incelemek için Gaziantepteki bayiye gideceğim akşamına görüşlerimi forumda yayınlayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Acele ile yazıyorum, başka yorumlar da gelir:

1. Sakın test sürüşü yapmadan almayın (farklı ve size dar gelecek iç mekanı içinize sindirin)

2. 1.6 atmosferik benzinli tüketim ve performans açısından sattığınız Honda'da öyle aman aman iyi olmayacaktır.

3. Performans öncelikli düşünüyorsanız 1.6 Ecoboost 180 HP modeli ciddi ciddi düşünün (yakıt karşılığı verdiği performans açısından bence çok iyidir)

4. Turbo benzinlilerin LPG dönüşümü sorunlu halihazırda, bunu da unutmayın.

5. Yine yüksek tork gücü ile kullanım zevki sınırlı olsa da dizeller yakıt karşılığı performans konusunda düşünülmeli, özellikle çok yol yapıyorsanız.

6. Antep'te Ford servis durumunu da iyice inceleyin

7. Her araç alındığı anda %10, ilk yılda %20-25 değer kaybeder normali budur. Yeni Focus'un daha işlek bir ikinci el piyasası oluşmadı, ama değeri ortalarda görünüyor.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet karar aşaması en çok takılınan yer .....Zaten ford yol tutuş ve emniyet açısından kendini kanıtlamış...Geriye size imkanlarınız doğrultusunda araçları test edip beğenmeniz kalıyor...Beklentinizi karşılayan yada en yakın olanıda tercih edersiniz....İkinci el konusuna gelirsek araç alım esnasında ki kazancınız satış a da direk yansıyacaktır...Şöyle söyleyim f2,5 aldım 18 ay sonra neredyse aldığım fiyata sattım...tabii istisnalar kaideyi bozmaz...belki şans belki satıcıların söylediği gibi focus hakkaten altın gibi satışta ufak bir işçilik düşülüyordur...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Performansa yönelik isteklerinizi 1.6 Ecoboost fazlasıyla karşılayacaktır. Hemde yakıt konusunda sizi üzmeden.

Bahsettiğiniz 4 özelliğe 10 üzerinden kendimce puan vereceğim. Çok uzun yazamıyorum malesef, umarım yardımcı olur.

1- 10

2- 9

3- 1.6 Ecoboost 15 :D

4- 1.6 Ecoboost (verdiği performansa göre) 15.

Satış konusuna gelince burada esnaf kafasına göre bir yorum yapacağım. Mal satılırken değil, alınırken para kazanılır. Yani uygun alırsanız satarkende çok zarar etmezsiniz. Benim gibi tavan fiyattan alırsanız çok zarar edersiniz. Ben zaten yakın zamanda satmayı düşünmediğim için çok takmıyorum bu işi ama siz 2-3 senede bir araba değiştiriyorsanız alabileceğiniz en uygun fiyatı ( bu konuda FocusClubTR size oldukça yardımcı olacaktır) bularak almanız yararınıza olacaktır.

Tabi 1.6 Ecoboost için bu durum biraz istisnai bir durum. Ecoboost ülkemizde İnsignia ile gelen 1.6 turbo motorun bilinçaltında oluşturduğu çok yakar düşüncesinden oldukça zarar çekip bunun da ceremesini çeken, ama insignia daki motor ile uzaktan yakından alakası olmayan harkulade bir motor. Oldukça performanslı, oldukça ekonomik bir motor. Şöyleki atmosferik 1.6 lara göre bile daha az yakıt tüketebilecek kapasitede. ( uzun yolda uygun şanzıman oranları sayesinde )

Yılda 17.000 km kadar yol yapıyorum. Biraz daha az yol yapsam hiç düşünmez Ecoboost alırdım, (şimdi ecoboostu daha çok biliyoruz, bende araba alırken ecoboostu insigniadaki motor sanıyordum mesela)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol tutuşu olarak daha iyi olacağına inanıyorum her ne kadar yeni kasa civic kullanmadıysam bindiğim ve kullandığım bir alt kasayla karşılaştırdığımda focus yolu daha iyi tutuyor bence. Tüketim olarak benzinliye yorum yapamam da dizelde ne yaparsanız yapın 8 litreyi geçebileceğine inanmıyorum.

Bugüne kadar turbolu turbosuz lpgli araçlarda performanslı kullanıp yağ yakmayan görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, " ÜyelerTanışma" kategorisinden "Otomobiller HakkındaOtomobil Önerisi " kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar gerekli cevapları yazmışlar ben sadece şu madde için;

Şunu söylemek istiyorum (Zaten yakında bir başlık açıp F3 yorumlarımı aktarıyor olacağım; biraz daha tanımaya çalışıyorum aracı) bugüne kadar kullandığım en konforlu frenler Focus 3 te; gerek dozlaması olsun gerek verdiği güven hissi olsun gerçekten mükemmel. FII de özellikle ilk zamanlar frenler konusunda sıkıntı yaşamıştım alışmam zaman almıştı; ama F3 te daha araca bindiğim ilk günden frenlerdeki gelişmeyi hissettim.

Hani hep derler ya frene basınca araç duvara çarpmış gibi duruyor diye; F3 te frenler böyle değil resmen konforlu duruş sergiliyor ama bunu yaparken de güvenlikten taviz vermiyor çok memnun kaldım şu ana kadar frenlemeden.

Yol Tutuş için birşey söylemeye gerek yok; Civic'in yol tutuşundan memnun olan birinin Focus'un yol tutuşuna aşık olacağı kesin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atmosferik benzinli motorlar üç aşağı beş yukarı aynı performansı veriyorlar. Tüketimde de mucize yaratanı yok. Atmosferik benzinli bir motordan beklentinizi düşürün veya diğer alternatiflere yönelin. Turbo atmosferik çok keyifli, ama (performansına göre anormal olmasa da) yakıtı dokunacaksa dizele yönelin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.Şüphen olmasın

2.Civic'i katlar sonra cebine koyar :zha: Çok ciddiyim.

3.Hangi motor ? 1.6 T alırsan şüphen olmasın, 125 ps ise civic'ten farklı bişey bekleme

4.Sıkıntısız güç, abartısız israf..

Aksesuar konusunda Focus şuan boğazına kadar doldu..Daha fazla uçuk kaçık bişey eklenmez..

Titanium + Smart + Tekno için konuşuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar. Bende yeni Focus III alma sevdalılarındanım. Bir kaç gündür forumu ve konu başlıklarını, yorumları vs. takip ediyorum, en sonunda üye oldum.

Şu 2008 model Honda Civic premium kullanıyorum. ama aracın hem yüksek benzin gideri hemde motorun ve yaktığı benzinin hakkını vermemesinden dolayı aracımı sattım ve 27 temmuz 2012 yani yarın aracı yeni sahibine teslim ediyorum. Aracımdan aslından genel olarak cok memnunum hem tipi hem yolda duruşu olsun fakat dediğim gibi yediği benzinin hakkını vermediğinden buruk bir şekilde aracımdan ayrılıyorum. Her neyse, yeni focus III benzinli modelden titanium en dolu paketi almayı planlıyorum. hem aracın maliyeti hemde güzel yorumlar karşısında bu kararı verdim ile vereceğim arasında gidip geliyorum.

Sizce Focus III ile Honda'dan alamadığım performans ve keyifi alabilirmiyim bu sıraladıklarım doğrultusunda cevap verirseniz sevinirim.

Bir diğer kafamı kurcalayan şey ise Ford markasının en geç her 2 yılda bir model ve aksesuar değiştirmesi. Bu sürekli değişim aldığım araçta büyük maddi kayıplara yol açarmı? mesela aracı 65000 liraya aldıkdan 1 sene sonra aracı satmaya kalksam 50000 liranın altında mı gider?

aslında daha çok şey sormak istiyorum ama fazla kafa ütülemeyeyim :yazyaz::) yönlendirir ve bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Bu arada akşam focus III ü yerinde incelemek için Gaziantepteki bayiye gideceğim akşamına görüşlerimi forumda yayınlayacağım.

bence sizin aracınız 1.6 EcoBoost , bir inceleyin derim ben ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

civic iyi bildiğim bir araba ve sanrıım focus 3 üzerinden atlar gibi geliyor bana.

ben dizel focus3 le çok honda yıprattım.

hem düzde hem virajda ;)

viraj ve fren hiç tartışılmaz focusla mukayese bile olmaz bence.

yol sesi , biraz darlık konusunda geride kalabilir.

ama şehir içi kullanıcısı iseniz yol seside çok rahatsız etmez ama sürekli uzun yolda kulağa batmaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görmeden yeni golf diyen birine inanacak mısın yoksa ? daha tipini bile bilmiyor :zha:

hadelen araba dergilerinde gördük işte...teknik verilerini de biliyoz hem ilk almış olur kardeşimiz süper...salla sen fok balığı ile cıvıccıcıvıc hareketler yapan arabaları napıcan alıp...oysaki golfffffffffff ölemi....o geçerken bile bütün gözler onda...........kaşgöz onda esmer ona derler.... :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.