Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3'üm Fren Yağı Eksiltiyor

gokhan yazıcı

Soru

focus 3 titanium aldım ekimde ve aracım fren yağı seviyesi düşük uyarısı veriyor ve 8 ayda 4. kez aracım serviste başından boyle bi olay geçen arkadaşımız varsa bilgilendirirse beni sevinirim debriyaj ve fren hidroliği ortak mı kullanıyor motordan hiç anlamamda bunuda cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

evet fren yağı eksik , yol üzerinde servis varsa , 5 dakka uğra halletsinler ...

yalnız her zaman almıyoruz bu uyarıyı ,dik yokuşa park ettiğimde bu uyarı bazen çıkıyor.Yinede sebebi fren yağının düşük olması mıdır yoksa yokuş yukarı park etmemin de bir etkisi olabilir mi ? Sadece dik yokuşa park ettiğimde bu uyarıyı bazen alıyorum.Her dik yokuşa park ettiğimde olmuyor yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlaşılan seviye tespit sensörü oldukça yukarıda algılıyor ve yokuştaki eğim değişikliği ile bu uyarı geliyor, aracın yokuş aşağı ve yukarı durması dahi fark ettirebilir.

Sonuçta kullanılan uyarı düzeyi ile doldurulan yağ miktarı arasında uyumsuzluk var.

Biraz ekleyince geçiyor.

Ford duydun değil mi  sorunu?

Gelecek üretimlerde biraz daha dikkat lütfen....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ukarı park etmemin de bir etkisi olabilir mi ?

benimde öyleydi , zamanla düz yolda da uyarı vermeye başlıyor ... çok acilen gitmenize gerek yok ama , yolunuz düştüğünde söyleyin biraz eklesinler ...

fren hidrolik yağı 10 tl filan, kendiniz alıpta ekleyebbilirsiniz ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimde öyleydi , zamanla düz yolda da uyarı vermeye başlıyor ... çok acilen gitmenize gerek yok ama , yolunuz düştüğünde söyleyin biraz eklesinler ...

fren hidrolik yağı 10 tl filan, kendiniz alıpta ekleyebbilirsiniz ...

teşekkür ederim Tolga Bey verdiğiniz bilgi için,yolum düşünce uğrayayım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar benim focus daha 6 günlük ve 150 kilometre hidrolik yağ seviyesi düşük uyarısı verdi ne dersiniz.

bir sorun çıkmaz servise gidin veya kendinizde ekleyebilirsiniz fren yağını ekledikten sonra düzeliyor bir sorun çıkmaz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.