Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi Hakkında

Onur S. Y.

Soru

Herkese merhaba. Bugün iftara kadar beklerken zaman geçirecek beni oyalayacak bişeyler yapayım dedim aklıma arabanın aktif şehir içi güvenlik sistemini hiç denemediğim geldi ve denemeye karar verdim. Daha önce internette aşağıdaki gibi videolarıda izlemiştim bu videolardan esinlendim ve beyaz eşyaların etrafını sarmada kullanılan beyaz köpüklerden yaklaşık 1.25m en 1.5 m boy olacak şekilde dikdörtgen bir engel yaptım arabanın tam önüne koydum. Arabaya bindim önce yol bilgisayarını kontrol ettim sistem aktif haldeydi. Daha sonra denemeye başladım fakat 3 4 denememin hiç birinde başarılı olamadım hep köpüğe çarptım. Park sensörleri köpüğe yaklaşınca ötmeye başladı algılamada sorun yok ama bir türlü kendi durdurmadı arabayı. Bende sistemi tam bilmediğimi düşündüm ve size sormak istedim. Bu sistem hangi algılayıcılarla çalışıyor ? Öndeki engelin boyutları nasıl olmalı ? İlk video da bebek arabasını algılayan sistemin benim yaptığım engeli mutlaka algılaması lazımdı ama olmadı . Nedenini merak ediyorum . Teşekkür ederim.

Videolar

Onur S. Y. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arızalı olduğuna emin olursam servise gittiğimizde gereğini yaptırmak istiyorum . O yüzden şu anda emin olmak istiyorum. Görmek zorunda değil ama ford arabadan arabaya farklı sistemler yerleştirmediğine göre emsal arabaların gördüğü gibi bu arabanın da görmesi lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arızalı olduğuna emin olursam servise gittiğimizde gereğini yaptırmak istiyorum . O yüzden şu anda emin olmak istiyorum. Görmek zorunda değil ama ford arabadan arabaya farklı sistemler yerleştirmediğine göre emsal arabaların gördüğü gibi bu arabanın da görmesi lazım diye düşünüyorum.

Onur,emin olman için ne yapmamız gerekli peki ?

Neleri gördüğünü video da görüyorsun, diğer videolarımızı da kontrol etmeni rica ettim..

Yani; ya sorun var yada koyduğun engel, engel teşkil etmemiş...

Anlatabildim mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de ilk fırsatta denemek istiyorum bunu; çünkü biliyorum ki aktif şehir içi güvenlik var denen bazı focuslardan bu özellik çıkmadı.Para iadesi yapıldı.

Çıkmadı denilenlerde zaten ön cam ünite normal geldi hani kutunun içi boş veya yazılımda gözüküp de bulunmaması değil diye bilyorum.

Siteden örnek, Onur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de ilk fırsatta denemek istiyorum bunu; çünkü biliyorum ki aktif şehir içi güvenlik var denen bazı focuslardan bu özellik çıkmadı.Para iadesi yapıldı.

Baran zaten menüden aktif hale getirme seçeneği varsa aracında vardır..... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Style plus donanımlı araç; aktif şehir içi güvenlik var denilerek müşteriye satılmış. Bir süre sonra müşteri olmadığını anlayıp aracı geri getirmiş. Otosan da para iadesi teklif etmiş anlaşmışlar.

Bekir abi biliyorum ama bu sabah otoparkta öndeki duvara çok yaklaşmışım araç fren falan yapmadı; indim baktım 2 parmak var duvara. Araç fren falan yapmadı içime bir kurt düşmedi değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Style plus donanımlı araç; aktif şehir içi güvenlik var denilerek müşteriye satılmış. Bir süre sonra müşteri olmadığını anlayıp aracı geri getirmiş. Otosan da para iadesi teklif etmiş anlaşmışlar.

Bekir abi biliyorum ama bu sabah otoparkta öndeki duvara çok yaklaşmışım araç fren falan yapmadı; indim baktım 2 parmak var duvara. Araç fren falan yapmadı içime bir kurt düşmedi değil.

Tehlike anına girmemiş :P

Çünkü sen zaten fren yapıp durabilmişsin :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sistem hangi algılayıcılarla çalışıyor ? Öndeki engelin boyutları nasıl olmalı ? İlk video da bebek arabasını algılayan sistemin benim yaptığım engeli mutlaka algılaması lazımdı ama olmadı . Nedenini merak ediyorum . Teşekkür ederim.

Hangi sensörlerin algıladığının cevabı burada:

Normalde park yerinin girişindeki bariyer çubuğu dahi algılar iken benimki son zamanlarda çalışmıyor, ama servise gidip araştıracak vaktim olmadı.

Sonuçta elektronik sistem, aksaklık olabilir, resetletmek gerekebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rahat ol vardır...Ama birdeneme yapabilirsiniz tabii....Tevfik Bey yardımcı olur sanıyorum :) zaten durmazsa 30km çarpınca zaten pek birşey olmaz gibi geliyor :P :P :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rahat ol vardır...Ama birdeneme yapabilirsiniz tabii....Tevfik Bey yardımcı olur sanıyorum :) zaten durmazsa 30km çarpınca zaten pek birşey olmaz gibi geliyor :P :P :P

Aaaa bu çok iyi fikir hiç aklıma gelmemişti; buluşamıyoruz diyordu zaten benim kaputta buluşuruz işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.