Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fix Ceza Yazilan,radar Olan,çekilen Yerler

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar,yaşadığınız şehirde arabanızı parketmenin tehlikeli olduğu,ceza yazılan,çekilen yerleri veya radar olan bölgeleri buradan paylaşalım...

Örneğin Ulusta spotçuların olduğu İtfaiye meydanındaki Kültür Bakanlığının yan karşısındaki kaldırıma arabanızı parketmeyin,direkt ceza yersiniz ve arabanız çekilir...Emek 8.caddede arabanızı kısa süreli de olsa duble parketmeyin,direkt ceza yersiniz ve arabanız çekilir....Gölbaşına giderken yukarıdan aşağı kaptırırsanız,gölbaşı Haymana yol ayrımına gelmeden radar var,şak diye fotoğrafınızı çeker ceza arkanızdan gelir....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hemen yazayım hep acıyorum 35 plaka harici görünce yolun sağında radar cezası yediğini gördüğüm araçlara.

İzmirde gaziemir karabağlar yolu üzeri gaziemirden karabağlar istikametine giderken yol üç şeritten direk 4 şeride kadar genişliyor ve otoyol girişlirinin yanından geçiyorsunuz.Hemen kenarda duran otoyol girişlerini geçtikten sonra bir radar aracı var bilmeyen herkez ooo yol genişledi deyip basıyor gaza ve sonunda kameraya gülümse radardasınız :).Aynı yol üzerinde ve devamındada devamlı gezen gezici radar mevcut.İşin özeti gaziemir yönünden bornovaya kadar ayarlayın hız sabitlemeye 75 e başınız ağrımasın :)

Birde özellikle hafta sonları izmir çeşme otoyolunda gezici radar mevcut.Ayarlayın sabileyiciyi 130 a etrafı seyrede seyrede gidin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sabah evden işe geliyorum dediğim noktada radar aracı yatmış pusuya tam o sırada arkamda 34 plaka bir audi a6 son sürat geliyor radara girmeye yakın tehlikesiz bir alanda kırdım önüne arabamı.Adam bir fren korna sellektör.Sonra radarın yanından geçtik ben buna yol verdim tabi bağırıyor küfrediyor bana adama dedim ki anlarsın ilerde niye yaptığımı dedim duymuyor bile beni sinirinden.

Neyse biraz ilerde çevirme noktasının yanından geçtik bu benim önümde sonra kırmızı ışık yandı yanyana durduk adam arabadan çıktı yanıma kadar geldi elini uzattı çok özürdilerim bilader kusura bakma hakkını helal et dedi helalleştik yolumuza devam ettik :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antalya'da park yasağı yok, yani var da ceza veya çekme yok, mesela hastane girişinde yolu tek şeride indirecek ve ambulans girişini zora sokacak şekilde bile park edebilirsiniz.

Yanlış park nedeniyle ceza yemiş makbuzlar değerli kağıt kapsamında muamele görebilir...

Radar ise çoğu yerde olduğu gibi çokça var. Daha çok çevre yollarında.

Aklıma gelenlet:

1. Burdur istikameti Yeşilbayır sapağından rampalara varana kadar herhangi bir ağaç altı -iki yönde- olabilir.

2. Kemer-Kumluca istikameti Topçam ayrımından sonra herhangi bir ağaç altı -iki yönde- olabilir, yoğunluk Beldibi - Kemer arasında).

3. Antalya Kemer çıkışı 100.Yıl Bulvarı Boğaçay Köprüsü'ne gelmeden (Kemer istikametine bakıyor genellikle, nadiren karşı tarafta (yazın gölge olmadığından hemen hiç olmaz gidişte)

4. Antalya Konyaaltı Sahil Yolu Sealife Hotel öncesi veya sonrası (yazın nadir, yol inşaatları nedeniyle epeyi ara verdiler)

5. Aspendos Bulvarı Koçtaş ile çevre yolu döner kavşağı arasında herhangi bir gölgelik, elbette iki yönde.

6. Alanya yolu Tigem kavşağı veya Belek öncesi, genelde Alanya yönünde.

7. Kundu - Havaalanı yolu alana gelmeden son rampa öncesinde (gölge olmadığından yazın nadir)

8. Alanya yolu Aksu'ya inen rampada (Anadolu Et Lokantası karşısı), iki yönde!

9. Korkuteli istikametindse Söğütçük - Datköy arası, iki yönde ve bazen gezici.

10. Bucak Bölge Trafik çevresi gezici

Amma çok varmış.

Unuttuklarım, ya da arkadaşların yaratıcılıkları ile yeni ekledikleri yerler olabilir, belirtilmemiş bölgeler güvenlidir gibi bir çıkartımda bulunmayın.

Arzu edene koordinat gönderilir, sorumluluk alınmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki Ank.-polatlı- sivrihisar arasındaki ortalama hız radarı hala test aşamasındamı bilgisi olan varmı........

ortalama hıza ceza yazmak saçma geliyor bana. o sadece araştırma amaçlı konmuş olabilir. polatlı sivrihisar arasında 200 sabit gitseniz bile bir yerde 10 dakika mola verin direk 120 altına düşüyor. google earth de katmanını açarsanız mobil speedcamlerin hepsini ifşa etmişler. hepsine göre hareket edince zaten hız sınırını aşamıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ortalama hıza ceza yazmak saçma geliyor bana. o sadece araştırma amaçlı konmuş olabilir. polatlı sivrihisar arasında 200 sabit gitseniz bile bir yerde 10 dakika mola verin direk 120 altına düşüyor. google earth de katmanını açarsanız mobil speedcamlerin hepsini ifşa etmişler. hepsine göre hareket edince zaten hız sınırını aşamıyorsunuz.

Öyle olsa keşke ben dört yada beş adet gördüm ve (son 40km son 60km v.b.) yolu kendilerine göre parçalara ayırıp ortalama hız çıkarıyor ki oda hiç iç açıcı değil.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antalya'da park yasağı yok, yani var da ceza veya çekme yok, mesela hastane girişinde yolu tek şeride indirecek ve ambulans girişini zora sokacak şekilde bile park edebilirsiniz.

Yanlış park nedeniyle ceza yemiş makbuzlar değerli kağıt kapsamında muamele görebilir...

Radar ise çoğu yerde olduğu gibi çokça var. Daha çok çevre yollarında.

Aklıma gelenlet:

1. Burdur istikameti Yeşilbayır sapağından rampalara varana kadar herhangi bir ağaç altı -iki yönde- olabilir.

2. Kemer-Kumluca istikameti Topçam ayrımından sonra herhangi bir ağaç altı -iki yönde- olabilir, yoğunluk Beldibi - Kemer arasında).

3. Antalya Kemer çıkışı 100.Yıl Bulvarı Boğaçay Köprüsü'ne gelmeden (Kemer istikametine bakıyor genellikle, nadiren karşı tarafta (yazın gölge olmadığından hemen hiç olmaz gidişte)

4. Antalya Konyaaltı Sahil Yolu Sealife Hotel öncesi veya sonrası (yazın nadir, yol inşaatları nedeniyle epeyi ara verdiler)

5. Aspendos Bulvarı Koçtaş ile çevre yolu döner kavşağı arasında herhangi bir gölgelik, elbette iki yönde.

6. Alanya yolu Tigem kavşağı veya Belek öncesi, genelde Alanya yönünde.

7. Kundu - Havaalanı yolu alana gelmeden son rampa öncesinde (gölge olmadığından yazın nadir)

8. Alanya yolu Aksu'ya inen rampada (Anadolu Et Lokantası karşısı), iki yönde!

9. Korkuteli istikametindse Söğütçük - Datköy arası, iki yönde ve bazen gezici.

10. Bucak Bölge Trafik çevresi gezici

Amma çok varmış.

Unuttuklarım, ya da arkadaşların yaratıcılıkları ile yeni ekledikleri yerler olabilir, belirtilmemiş bölgeler güvenlidir gibi bir çıkartımda bulunmayın.

Arzu edene koordinat gönderilir, sorumluluk alınmaz.

Abi 3. ve 8. seçenekte yemiştim radar cezası o yol antalyadan teee alanya çıkışı anamur yoluna girişe kadar gidişli dönüşlü radar cenneti.Bir ara bizim şirkette pazarlama işine ben çıkyordum o yoldan sayısız kez geçtiğim olmuştur.Ama adamlarda haklı dümdüz çift şerit yol o yola koymıyacakta nereye koyacak radarı.Bide alanyaya yakın tünel lerde de hız kontrolü varmı hala abi?

Birde şimdi aklıma geldi antalya havaalanı önündede yemiştim bir radar cezası.Sanırım 7. seçenekten bahsediyorum

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar,yaşadığınız şehirde arabanızı parketmenin tehlikeli olduğu,ceza yazılan,çekilen yerleri veya radar olan bölgeleri buradan paylaşalım...

Örneğin Ulusta spotçuların olduğu İtfaiye meydanındaki Kültür Bakanlığının yan karşısındaki kaldırıma arabanızı parketmeyin,direkt ceza yersiniz ve arabanız çekilir...Emek 8.caddede arabanızı kısa süreli de olsa duble parketmeyin,direkt ceza yersiniz ve arabanız çekilir....Gölbaşına giderken yukarıdan aşağı kaptırırsanız,gölbaşı Haymana yol ayrımına gelmeden radar var,şak diye fotoğrafınızı çeker ceza arkanızdan gelir....

o gölbaşı yolundaki kamera çok pis biyerde... tam böyle kaptırmış giderken Dünya'nın yuvarlaklığını ispatlarcasına beliriveriyor...

Emek 8 tehlikeli evet.. öğrenciyken orada oturuyordum Eski Edessa şimdiki Tavacı Recep'in tam karşısında.. gece toplayıveriyorlardı duble sıraları..

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Istanbul`da ispark disinda olan heryerde nerdeyse park cezasi var zaten :D

Radar ise;

1.Kartal sahil yolu palmiye evlerinin onu isiklardan sonraki duzlukte radar arabasi var gri ford connect viraj icindede cevirme

2.E-5 veya sahil yolunda pendik-tersaneden baglanan sabiha gokcen havalimani yolu e-5`ten baglandiktan sonra yaklasik 5 km sonra radar arabasi bekliyor.

3.Anadolu otoyolunda kurtkoy cikisindan bogaz koprusune kadar gezici radar var fiat albea polis arabasi.Ayni araba donus yolundada var tur atiyor surekli.

4.Bagdat caddesi saskinbakkal`da eds sistemli radar var suan aktif degil ancak yinede dikkat.

5.Kartaldan bagdat caddesi istikametine giderken idealtepe koprusunu gectikten sonraki duzlugun sonunda sabit radar ilk isiklarda ceviriyorlar.Arac kaldirim uzerindeki connect.

6.Bakirkoyden Ataturk havalimanina koridor sistemli radar var ancak ne zaman aktif ne zaman pasif bilmiyorum yavas gitmekte fayda var.

7.Sariyer sahilde yine koridor sistemli radar var onunda aktif yada pasif oldugu belli olmuyor zaten oralarda hep yavas gitmekte fayda var.

8.Sariyer yolunda haciosman yokusunda arada sirada radar oluyor.

Simdilik aklima bu kadar geldi hatirlarsam eklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu paylaşım yasal mı değil mi araştıralım, eğer öylese sileceğiz bilginiz olsun

Bence kesinlikle yasal değildir ben daha önce aramıştım gideceğim güzergahlarla ilgili ama bulamamıştım açıkçası :)

O yüzden acele edelim beyler her an silinebilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.