Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fix Ceza Yazilan,radar Olan,çekilen Yerler

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Radarda esas maksat ya da olması gereken maksat cezadan ziyade trafik kazalarının çok yaşandığı, hızlı gitmenin tehlikeli olduğu noktalarda sürücülere hız bilinci kazandırmaktır. Radar uygulaması yapılacak yerlerde uyarı levhası konulması bu sebeple zorunlu, 120-130 km/h hızları aşanların cezalandırması çok yerinde iken, bölünmüş yollardan kısa mesafeli tek yönlü yollara geçişde hız sınırlarının anlık degisimine sürücüler kolay ayak uyduramıyor, ne hikmetse böyle yerlerde uygulama çok oluyor. Gayet güzel yollarda 70 gibi komik hız sınırları yüzünden ceza yemek kötü birşey. Bana kalırsa 150 üstü hız sınırları icin ehliyete el konulmalı bu hızlarda yaşanan kazaların sonucları malum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Radarda esas maksat ya da olması gereken maksat cezadan ziyade trafik kazalarının çok yaşandığı, hızlı gitmenin tehlikeli olduğu noktalarda sürücülere hız bilinci kazandırmaktır. Radar uygulaması yapılacak yerlerde uyarı levhası konulması bu sebeple zorunlu, 120-130 km/h hızları aşanların cezalandırması çok yerinde iken, bölünmüş yollardan kısa mesafeli tek yönlü yollara geçişde hız sınırlarının anlık degisimine sürücüler kolay ayak uyduramıyor, ne hikmetse böyle yerlerde uygulama çok oluyor. Gayet güzel yollarda 70 gibi komik hız sınırları yüzünden ceza yemek kötü birşey. Bana kalırsa 150 üstü hız sınırları icin ehliyete el konulmalı bu hızlarda yaşanan kazaların sonucları malum.

Sizde çok gaddar çıktınız 150 ile ehliyet giderse hemen arabalarımızı satalım hatta 1.6 ecoboost sahiplerinin arabalarını hemen trafikten men edelim :)

Size tek bir konuda katılıyorum oda geçen gün izmirde bornova asvaltı var bilen bilir 4 şerit li neredeyse otoban statüsünde yaya ve motorsuz araç girişi yasak olan bir yol ve dümdüz.O yolda 95 km hızla 2. seviyede ceza yedim 290 tl .Oranın hız sınırı 70 miş.Gelde gülme nasıl olsa yemişim cezayı bileydim 130 140 la falan giderdimde ceza yediğime değerdi.Bu arada radar gezici radarmış sabit değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

150 artı %10 ile 165 km/h eder bunun üstünde araç sürmek ne kadar güvenli olabilir ki... Bu Ford değil Mercedes dahi olsa kar etmez. Süreli ehliyete el konulma diye bir ceza olsa 3 ay, 6 ay, 1 sene vs kimse cesaret edip bu hızlara ulaşamaz. Parası olanın hız yaptıgı bir ülke olabilir mi, adam basıyor cezası neyse öderiz diyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.