Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford F3 Türkiye'de Neden Bu Kadar Ses Getirdi!!!

Mehmet Can Hatipoğlu

Önerilen Mesajlar

Cem abi İzmir'e gidelim de 50-100 km yol yaptıralım Aydın abi'ye alışsın :D

Valla Gelin ne güzel olur; Çeşmeye gideriz uzun yoldada deneriz EB'u :D

Bunları söylüyorum ama şöyle 40-45 aralığında Style+ donanım tdci denk gelirse temiz atlayabilirim de :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Abi;

O kadar araca indim bindim test ettim; bunların içinde sürücüyü saran tek araç gördüm o da Alfa 159.

Bana göre V formu ile Focus III sürücüyü kendisinden iten bir araç olmuş.Daha öncede dediğim gibi araç dar olmasa bile içeridekilere bu hissi veriyor maalesef.

Cem abi İzmir'e gidelim de 50-100 km yol yaptıralım Aydın abi'ye alışsın :D

Yako anlaşılan Aydın senin eksi kutbun.

Böyle şeyler biraz zevk meslesi ama ben Focus'u da Fiesta'yı da adeta elimin uzantısı gibi görüyorum ve ikisinde de çok rahatım. 0,1xx ton ağırlık ve 1,83 boya rağmen hiç darlık hissetmedim, eşimin de şikayeti yok, arkada misafir ettiklerimden de şimdiye kadar kimse tüm yüreklendirmelerime rağmen dar demedi, kibar arkadaşlarım var anlaşılan.

Volvo S80 sahibi bir arkadaşım var, sitede, geçenlerde arabayı incelerken gördüm, hayran hayran bakıyordu, ben yanına gelip açınca şaşırdı, sonra içine oturdu...uzun süre...sıcakta, tur atmak istiyordu ama söyleyemedi, benim de acelem vardı teklif edemedim.

Yani kısacası zevk ve bakış açısı meselesi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yako anlaşılan Aydın senin eksi kutbun.

Böyle şeyler biraz zevk meslesi ama ben Focus'u da Fiesta'yı da adeta elimin uzantısı gibi görüyorum ve ikisinde de çok rahatım. 0,1xx ton ağırlık ve 1,83 boya rağmen hiç darlık hissetmedim, eşimin de şikayeti yok, arkada misafir ettiklerimden de şimdiye kadar kimse tüm yüreklendirmelerime rağmen dar demedi, kibar arkadaşlarım var anlaşılan.

Bukette çok beğendi abicim :)

Arkadaşların o konuda kibar değiller yani :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Ses getirdi" tabiri yanlış olmakla birlikte F3'ü yerden yere vurmayı gerektirecek bir durum da olmadığını düşünüyorum. F1, F2 ve F3'ten uzur süreli ikişer adet araç kullanmış biri olarak F3'ün kesinlikle en iyi Focus olduğunu söylemek hiç yanlış olmaz. Ne kadar iyi olduğu sorusunun yanıtı belki çok net değil ancak bu sınıf içerisinde değerlendirdiğinizde hatırı sayılır bir pozisyonda oturduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Her aracın artı ve eksileri vardır. Hiçbir araç mükemmel yapılamadı uzun süre belki de yapılamayacakta. Kaldı ki "mükemmel" kelimesi de oldukça göreceli bir tabir. Çünkü herkesin mükemmel ya da daha geniş tabir ile "iyi" anlayışı da çok farklı.

Yalnızca bir ya da birkaç konuda spesifik eksiklikleriyle aracı değerlendirmek pek mantıklı değil bana göre. Yüzbinlerce parçadan oluşan oldukça da komplike bir makinadan söz ediyoruz. Herşeyi iyi olmayabilir ya da daha doğrusu "herşeyi herkese göre iyi" olmayabilir ama bu bütünün kötü anlamına kesinlikle gelmez.

Tüm artı ve eksilerini alt alta koyup topladığınızda -bana göre- bu sınıfın en mantıklı aracı F3 çıkıyor.

Çok net olan birşey daha var bana göre. Focus'un tüm kasaları çok çok genel bir tabir ile otomobil kullanmaktan keyif alan, yolu ve geri kalan herşeyi (direksiyondan, cam açma düğmelerine kadar) hissetmekten hoşlanan insanlara göre araçlar. Öyle değilseniz Focus'la işiniz yok kesinlikle...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben f 2.5 e biniyorum 4 aydır bişi bulamadım yol sesini iletmesi dışında onada bi çare buldum zaten...-

agresif kullanımda sürücüyü anında adapte eden yol tepkileri ile konforlu kullanım esnasında verdiği güven duygusu ve donanım kalitesi açısından bana resmen hayret ettiren keşiflerimden sonra ford focusa olan ön yargımı yenip geldiğime çok mutluyum önceden kullandığım uzak doğu arabalarından ve klasik alman kalitesinin bulunduğu markaların bana sunduğu sürüş dinamiklerinin çok ortasında bir veri sundu ford focus sürüş kabiliyetine göre iki ırk aracında bana verebildiklerini verebilen bir araçla tanıştım kısacası f3 ile üretiminin tamamlanıp satışa sunulduğu günden türkiyeye gelene kadar 6 ay çalıştım bu arabayı ilk f 3 e niyetlenmiştim ve focus ailesinin bitirme tezi gibi değerlendiriyordum onu sunduğu donanımsal ve mekanik özellikleri beni benden almıştı ve çok hırslanmıştım almak için ne yazıkki otosan hayal kırıklığına uğrattı beni hem fiyat olarak hemde ülkemize eksik donanım sunulması beni f2.5 a itti çünkü ford her kasayı makyajlıyor ve pazarladığı modelin en donanımlısını 3. 4. yıllarında makyajlı kelli felli dediğimiz tabirlerle ülkemize sunuyor bakınız bunu f1 f2 f2.5 f3 ve f3.5 olarak görecez inşallah bu sebeptendirki bitirme tezi kabul edilmiş bir f 2.5 almak bana hem fiyat hemde günümüz mevcut en iyi f3 ü alınca önümüzdeki sene beni kıskandıracak f3 lerin çıkmasından duyacağım pişmanlıktan kurtulmuş oldum ben focusun çıkartıldığı modellerin 3.yada 4. senelerinde yani yeni donanım eklenecek pozisyonu kalmadığı zaman edinilmesi taraftarıyım bugün arkadaşlarım ve ustalarımdan da bilinçli bilinçsiz aldığım yorumlarda beklenilmesi gerektiği kanaatindeyim tam teknolojik f3 ler yollara çıktığı zaman zaten herzaman rakipsiz oluyorlar ayrıca bu fiyatlarada çok olumlu yansımış oluyor ve ben tam donanımlı f 3 ümü aldığım zaman evet ondada hiçbir kusur bulamamış oluyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emir abi,

Bindiğin f2.5 sence tam donanımlı mı sunuldu ülkemizde ? ESP bile yok (04'den beri standart 22 ülkede)

:)

F3 ülkeye geldi hangi araçtan daha düşük donanımlıydı ? ( :huh::icon_smile_screwy: )

Bu ay ise asistanlar ve sony'de eklendi. :yeah: hayırlı olsun, 3.5'a gerek kalmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ses getirdiği için değil beğenilme olduğu için paylaştım.

Şahsen ben gurur duydum Türk imzası var diye

bu aracı satın alırken binip gelen duymadım şu an yanılmıyorsam

stokta araç yok.1 ay sıra veriliyor.Yada en azından ben satın

alırken böyleydi...Yanılıyor olabilirim.Takdir sizlerindir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emir abi,

Bindiğin f2.5 sence tam donanımlı mı sunuldu ülkemizde ? ESP bile yok (04'den beri standart 22 ülkede)

F3 ülkeye geldi hangi araçtan daha düşük donanımlıydı ? ( :huh::icon_smile_screwy: )

Bu ay ise asistanlar ve sony'de eklendi. :yeah: hayırlı olsun, 3.5'a gerek kalmadı.

yakup abi

esp her yol şartına uygun değildir keza ankaranın ötesinde yolların %40 ı mıcır ve eriyik asfalttan ibarettir heleki ilden ilçeye olan yollar fenalıktır dez avantajdır esp sadece kuru ve yaş yollar için stabiliteye katkıda bulunur mıcır ve erimiş çok bozuk yollarda esp nin hiçbir işe yaramadığını savunuyorum geç katkıyı aracın salınım doğrultusunu değiştirdiği için yoldan çıkartır şaşırıyor yani (ayrıca f2.5imde esp var benim :D)sağolsun hayatımı kurtardı geçenlerde sony değilde microsoftun multimedya(lastik basınç göstergesi arka,yan ve ön taraftaki kameraların hepsinin bir arada parka yardımcı olması rs st modellerde gördüğümüz turbo basınç hararet 3lü göstergesinin ekranda yansıması G göstergesi vs.) konsolunu görmek isterdim f3 te araç içi wireless sunucusu oluyordu o sistem ve sürüş asistanından çok daha fazlası mevcut fordun donanım teknolojilerinde.. satışa sunmamış olabilir tam emin değilim yorum yapamam fakat tabela tanıma sistemleri mevcut fordun en azından multiled color kadar basit özellikleri standart yapması zaman alıyor focus için aktif ön ızgara kör nokta vs. vs. bunlar standart olması lazımda f3 ü sen yeni nesil araç olarak lanse ediyorsun neymiş kendi kendine parkediyor daha daha daha fazlası mevcut ford ta pazarlama stratejisinden ödün vermediği için sunmuyor aslında verebileceğim örneklerde 2016 ford kargolar test ediliyor ülkemizde antalya maraş eskişehir yollarında keza gittim gördüm kardeşim fordta test mühendisi çok ilerdeler çok ama seri üretime bilinçli sunulmuyor işte aynı kıyası binek araçlar için entegre ettiğimdede hayal gücünü zorlayacak birçok özellik var en basiti tekmeyle açılan bagaj çok manyak bir özellik buda sunulmuyor daha sayayımmı titanium x f3 lerde spor yay sunuluyor bazı ülkelerde ufak detaylardan kaçıyorlar bunların satılan araçlara entegrasyonu her zaman zaman alıyor işte

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse kusura bakmasın ama yıllardır takip ediyorum.Hala söylüyorum bindiğin araçda okadar donanım eksikki..

Standart olması kriter değil..Bu firma araba satmaya çalışıyor giriş fiyatını düşük tutmak için neler yapıyorlar..Sınıfında sunulmayan şeyleri niye standart değil demek için bu ülkede yaşamamak gerekir yada bahanedir :)

Neyse ne desem boş...

Focus 3 ülkeye girdiğinden beri en dolu arabalardan daha neyi tartışıyoruz; almama bahanesi bunlar..Wi-fi felan kaç defa ihtiyaç duydunuz ?

Yay, servis'e verin parayı takarlar..Premium araç almıyoruz kusura bakmasın kimse hangi marka yapıyor bunları ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emir abi,

Asistanlar ve sony için hala sipariş yok bayilerin haberi yok ne zaman bayilerde göreceğiz bu donanımları ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asistanlar ve sony için hala sipariş yok bayilerin haberi yok ne zaman bayilerde göreceğiz bu donanımları ?

O bayinin eksikliği alparslan bey, bayi de demiyim; sorumlu kişi (sorduğunuz kişi)

Kendisine gelen mail'leri bir zahmet incelesin :)

Bu konunun sonunda ve başında

Ve bu konuda detaylı açıklamalar mevcut - bire bir açıklamalar - şu tarih diye kimse söylemez :yeah: 1 ay içinde showroom'da görebilirsiniz (şahsi olarak 15 gün olarak düşünüyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup kardeş bende birkaç bayi ile görüştüm sony cd çalar ile ilgili hiçbirinin bilgis yok bayilerin ,ne zaman gelir diye sorduğumda henüz bir bilgi yok..Hatta bayinin birisi gelen maillerine baktı orda fiesta ve mondeo ile ilgili bilgi var dedi focusla ilgili henüz bir değişiklik yada haber yok dedi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.