Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Megane Coupe Alimi (Sonuc)

Cihan Buğdaycı

Önerilen Mesajlar

Elbette focus beygir gucunun avantajini kullaniyor focus rs dedigimiz araba ciddi bir makine 3.0 motorlu arkadan itisli ve aktarma kaybi 0`a yakin olan 335 ile ilk hizlanmalarda biraz onde 200`e kadar da kafa kafaya giden bir araba

Yanlış Bilgi...

Volvo’dan alınmış 5 silindirli 2.5 litrelik motor..

305hp..2300-4500 d/dk aralığında 440 Nm tork üreten ünite vardır..

0-100km 5.9sn.

maksimum 263 km/s hıza ulaşır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlışınız var. Focus rs'le ilgili.

Sanırım focus rs ın teknık verılerınden bahsedıyorum zannettın bahsettıgım araba 335 :)

Makina ile 3.0 arasına nokta koysaydım boyle olmayacaktı :D

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende Megane3 var, 2011 kasımda aldım. Daha önce Focus 2 1.4 trend benzinli vardı.

Sürüş dinamikleri coupe ile aynı değildir muhtemelen.

Focus 2 ile kıyaslarsam; megane'ın dillere pelesenk olmuş hissiz direksiyonu, megane2 lere göre belirgin şekilde geliştirilmiş fakat yinede focus ile kıyas edilmez. Eskiye nazaran hızlandıkça direksiyon sertleşiyor, direksiyon tepkileride fena değil ama yolu hissettirmiyor buda Focus kadar sürüş zevki vermiyor. Törpülenen sürüş zevki, konfor ve sessizlik olarak karşımıza çıkıyor. Tabi F2ye kıyasla, bu konfor ve sessizlik, yoksa F3 de sürüş zevki artısı ile beraber buna benzer konfor ve sessizlikte idi test ettiğim kadarıyla.

Yol tutuş ise; Viraj performansı ESP'siz F2 ile bile kıyaslanamaz. ESP şart bu arabaya ama oda en üst donanımda premium pakette var. O yüzden ek paketli aldım bende. Coupe'larda standart olabilir bilgim yok. Keskin virajlara hızlı ve sert girdiğinizde, hemen yoldan şaşmasada heran bi tarafını atacakmış gibi bir his veriyor insana. Zaten ESP bikaç kez yardımcı oldu bana bu tür durumlarda :D ESP sistemini başarılı buldum. Yinede Focus kadar güvenle giremiyorum açıkcası :) Megane2 lerden gayet iyi ama yol tutuşu. Düz gidişi en az F2'ler kadar stabil. Frenlemesi çok başarılı ;)

Vites geçişleri çok yumuşak geliyor bana, bir türlü alışamadım :D Focus 2 nin kemikli vites geçişleri daha çok hoşuma gidiyordu, F3 te daha dengeli ve güzel olmuş vites geçişleri.

Dış tasarım olarak HB, ST ve Coupe gayet başarılı bence. Özelliklede Coupe harika bir tasarıma sahip. Fakat iç tasarım olarak aynı şeyleri söylemek mümkün değil, aynı başarıyı iç kısımlarda sergileyememişler. Dış görüntüsüne göre, iç kısmı sönük ve aşırı sade kalıyor. Birde teyp ve klimanın yerleri ters konumlandırılmış, özelliklede teybin vitese yakın yere gelmesi direk teypten kontrolü zorlaştırıyor helede yolcu koltuğundakiler için. Kontrol tuşlarının direksiyonda değil kollarda olması şoför için bu durumu dengeliyor neyse ki ama göze batıyor yinede konumları :) Klima çok başarılı, özelliklede soğutması ama handikapı, klima çalışırken dışarda gürültülü bir ses oluşması :D

İç hacim ise; ön kısımda şoför ve yolcu koltukları ideal olsada göğsün yolcu kısmına doğru bombeli yapısı bazan rahatsızlık verebiliyor. Yinede önde darlık hissi çekmiyorum ben. Ama arka diz mesafesi tamamen bir facia :D Birçok B sınıfı bile daha iyi diz mesafesine sahip :D Ön koltuğu standart bir insanın oturma pozisyona göre dahi ayarlasanız, arka kısım yinede dar kalıyor, helede benim gibi 1,85 boyunda 15 batman ağırlığında bir adam oturursa öne arkadaki oturan insanın ya bağdaş kurması gerek yada zayıf ve küçük vücut ölçülerine sahip olması :D Fakat öndede, arkadada baş mesafesi yeterli. Bagaj ise HB için gayet iyi hatta arka diz mesafesini büyültüp bagajı biraz küçültselermiş keşke :)

Focus2 ye göre, daha yumuşak, sessiz ve konforlu bir araç. Limitleri zorlamadığın sürece üzmüyor. Benim gibi agresif bir kullanım tarzınız yoksa(şu sıralar çok sakinim bebiş ve annesinin sağlık sıhhati için :) ) biçok yönden üzmez. Malzeme ve işçilik gayet başarılı, en üst donanım ise gayet dolu (parçalı deri koltuk, sürüşe duyarlı bi-xenon, anahtarsız giriş-çıkış, bilumum sensörler, esp,tcs vs.)

Tabi benim yorumlarım HB'si için, genellikle kıyasımda megane2 ve Focus2 ye göre. ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakışıklı araba eskisi de yenisi de :)

Kişisel bu işler :) sen nefret edebilirsin :D

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

308 mi ? :D:P

Bence alınır.. Çizgisi çok başarılı, içınizdeki aşkı dizginlemeyin :) şahsi fikrim takas teklifi gelse bana 1 dakika düşünmem

HB'sini verelim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yusuf abi cok guzel yazmışsın eline sağlık abi benim arabada en çok önem verdiğim şey benim oturma alanım işcilik felan hiç önemli değil ama daha kullanmak nasip olmadığı için pek bir yorum yapamıyorum.Megane coupe de esp var sehır içinde olabildiğince nazik kullanirim arabayı ama sehirler arası ve boş yolda viraj almayı çok seviyorum onun için focus 2 seni aratır diyorsun yani :D bakalım şu yaz bir bitsin 1.6 dci ler gelsin o zaman ikinci eline niyetim var şuan piyasada çok istiyolar çoğu kişi sıfırından fazla fiyat çekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen bana yaşlanmışmı demek istiyorsun :P

Estafurullah ama fotografta daha bi genc gorünüyorsun sanki :kıhkıh: yada benim göz doktoruna gitmem gerek :blink: bak çözemedim şimdi :D

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle yeğen benim bilgisayara çöktü zaten beyfendinin bilgisayarı bozulmuşta :D bana fındık kadar pc kaldı suan bırak senin avatarı ekranı zor görüyorum :D

Yahu daha demin nasıl bir forum istiyorsunuzu okuyordum herkez geyikten şikayetci biz geyik yapıyoruz utandım kendimden şimdi :aman::D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.