Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kürtaj

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

Bekir Coşkun'dan güzel bir yazı:

Anne karnındaki cenini korumaya alıp “fetva” verdi ya Diyanet...

Ama 1970’te anasının karnından çıkmış şairin otel odasında “din adına” benzin dökülerek yakılmasına ilişmedi...

Onun gibi 33 göbeği kesilmiş can daha...

Şuna da bir fetva isterdi mesela: Hapishanedeki kanserli hastanın, hücre tavanına baka baka ve bağıra bağıra ölmesine ne der din?..

O da cenin olmaktan çıkalı 47 yıl olmuştu...

Bayağı nefes alıyordu...

Fetva gelmedi...

Ceninin hayatı Diyanet’i ilgilendiriyorsa...

Cemile’nin hayatı ilgilendirmiyor mu?..

Annesidir...

3 bin 700 hemcinsi gibi takip edildi, kovalandı, kaçtı, sığındı, polise gitti, savcıya başvurdu... Takma isimle girdiği dikiş atölyesinden çıkarken bıçaklanarak öldürüldü...

Elinden düşüp açılan pakette bebeği için bisküvi vardı...

Diyanet?..

Dönüp bakmak aklından geçmedi...

Hadi neyse...

“Din adına” dünyayı dolandırdılar...

Cennetin anahtarını verenden, deniz feneri dikene... Cami yaptırma derneklerinden, iktidara gelip Türkiye’yi satanlara kadar...

Diyanet’in sesi yine çıkmadı...

Ama Başbakan “Kürtaj cinayettir” deyince...

“Fetva” geldi...

Çünkü Türkiye’de kadınlar kürtaj ve sezaryen için sokaklara döküldüğünde, AKP ve onun Başbakan’ı nasıl bir duvara çarptıklarını anladılar...

Bir anda sokaklar, caddeler, meydanlar çığlıklarla doldu...

Dışarı çıkamaz oldu badem...

Çıkmadan koruma kafasını uzatıp baktı, kimse var mı:

“Fetva dersem çık, Fatma dersem çıkma...”

İşte...

Cahil kesimi yanlarına almak için Diyanet’e koştular...

Fetva yetişti...

“Kürtaj dinen cinayet” oluverdi...

Oysa 1982’de anayasa yapılırken soruldu, Diyanet o zaman onay verdi kürtaja... Aradan otuz yıldan fazla zaman geçti...

Bu zaman içinde kürtaj “günah” değildi...

Eh...

Laikliğin bir yana atılıp din tüccarlarının elinde “din devleti” olduysan, duruma göre bakacaksın tabii:

Tanrı fikir değiştirdi mi?..

bu kadar da göze sokulmaz ki gerçekler ..

kime neyi anlatacaksın hocam.

Adamların tek okudukları ergenekon haberi yapmaktan başka bir şey bilmeyen malum Saman dan medyaları var.

Okutacaksın ki bunları zorla belki birileri ""aaa doğru ya lan amma kekliyormuş bunlar bizi " diyecekler..

Elin "gavur"Almanı asrın hırsızlığı diyor, asıl elebaşları Türkiye de diyor.

Burda takip eden savcı suçlu oluyor, yeni savcı takipsizlik veriyor.

Allahım şaka gibi ya..

Gene tansiyonum çıktı benim :((

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olayın başka bir boyutu:

Dünya nüfusu 7 milyarı aşmışken bu insanoğlunun bu kadar bilinçsiz üremesi gerekiyor mu gerçekten?

Yiyeceği, içeceği, yeşili, oksijeni, suyu pervasızca tüketen, hem de geleceğe yönelik zerre kadar kaygı duymadan bu türün üremesi doğru mu?

Hiç mi kaygı duyulmayacak yaşama katılan cana, ona sunulacak imkanlara, bu kadar sorumsuz olma hakkını kim veriyor?

Neyse dellenmeyeyim ve kapatayım konuyu burada.

Cem Abi kesinlikle katılıyorum hatta ben daha radikal düşünüyorum;%90 ı cehalet kokan yurdum insanının patır kutur üremesi ne kadar mantıklı ne kadar dogru,tutturmuşlar hak hukuk gukuk diye,sağlık sistemi ortalık malı oldu zaten,hergün birşey çıkarıyorlar,bilimsellikten uzak ilkokul mezunu daha dogru düzgün Türkçe konuşamayan insanlar bu gibi önemli konularda hemen karar verebiliyorlar mecliste,demokrasi bizim millete lüks,ÇOGUNLUGUN AZINLIĞA İSTİBDADI nihayetinde bu tanımlama ülkemizde,%90 ı malum demiştim ne oldugunu dolayısıyla bu ve buna benzer daha nice kararlar çıkacaktır,yurdum insanı kendi menfaatineymiş gibi algılıyor varsın öyle olsun,tıbbi endikasyonları var,illa ki organik bir sebep olmasına gerek yok kürtaj için ama gel gör ki yurduma anlatabilesin bu durumu,genç nüfus fazla olsun,avrupada bize ihtiyaç dogsun gibi boş hikayelerle habire vasıfsız eleman yetiştirip duruyoruz,kuru kalabalık başka birşey değil,avrupada punkçı gençlik bile bizim özenti ürünü gençliğimizden kat kat eğitimli,neyse Cem abi'nin dediği gibi daha fazla delirmeyeyim ben de,söylenecek o kadar çok şey var ki aslında ama bırakalım içimizde kalsın yine,karşıdaki anlamadıktan sonra ne desek boş bu memlekette,EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Abi kesinlikle katılıyorum hatta ben daha radikal düşünüyorum;%90 ı cehalet kokan yurdum insanının patır kutur üremesi ne kadar mantıklı ne kadar dogru,tutturmuşlar hak hukuk gukuk diye,sağlık sistemi ortalık malı oldu zaten,hergün birşey çıkarıyorlar,bilimsellikten uzak ilkokul mezunu daha dogru düzgün Türkçe konuşamayan insanlar bu gibi önemli konularda hemen karar verebiliyorlar mecliste,demokrasi bizim millete lüks,ÇOGUNLUGUN AZINLIĞA İSTİBDADI nihayetinde bu tanımlama ülkemizde,%90 ı malum demiştim ne oldugunu dolayısıyla bu ve buna benzer daha nice kararlar çıkacaktır,yurdum insanı kendi menfaatineymiş gibi algılıyor varsın öyle olsun,tıbbi endikasyonları var,illa ki organik bir sebep olmasına gerek yok kürtaj için ama gel gör ki yurduma anlatabilesin bu durumu,genç nüfus fazla olsun,avrupada bize ihtiyaç dogsun gibi boş hikayelerle habire vasıfsız eleman yetiştirip duruyoruz,kuru kalabalık başka birşey değil,avrupada punkçı gençlik bile bizim özenti ürünü gençliğimizden kat kat eğitimli,neyse Cem abi'nin dediği gibi daha fazla delirmeyeyim ben de,söylenecek o kadar çok şey var ki aslında ama bırakalım içimizde kalsın yine,karşıdaki anlamadıktan sonra ne desek boş bu memlekette,EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM...

eğitim mi....kişilik mi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eğitimsiz kişilik biraz zor olur zaten Tevfik Abi,en baz versiyon olarak eğitim aileden başlar denir hep,aileden gelmesi artık mümkün değil %90 ının cahil oldugu memlekette(istisnalar itham dışı zaten,yurdum coğrafyasındaki halen özüne bağlı aileler dışındadır bunun)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama bizde eğitim aldıkça insanlar köylü kurnazlığına yöneliyorlar...buda bir ikilem değilmi...

atalar bana dokunmayan yılan bin yaşasın derse....toplumun genelinde bananecilik başlarsa...onu ne durduracakki...düne ait tüm erdemler şimdi yerlebir edilip yerine...kurnaz sadece kendini düşünen kendi menfaatine uygun hareket eden insan tipleri çıkıyorsa ordada bir sorun var demektir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.