Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Macbook Kulanıcıları Buraya :)

Önerilen Mesajlar

• 3 hafta sonra...
Sen bile uyduruk bir regedit ile değiştirilebilecek şeyleri örnek olarak veriyorsan, sanmıyorum ki başka biri beni bu konuda ikna etsin.

güzel kardeşim her eksiğin çözümü zaten var. (ha birde çözdün de oldu mu ? Birde madem eksikliği yoktu niye böyle arayışa geçmiş kullanıcılar) Olay bu değil. Seni ikna etme çabam yok zaten ikna olma eğilimin de yok. :) Yani istemeyene kuş tutsan istemez.

CS6'yı kes, oh temiz :D

ScreenShot2013-02-08at52310PM.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

MBP 13.3 11 Early'ye SSD kurulumu yapmaya başladım. M.Lion Temiz Kurulum sonrası yorumlarımı aktaracağım. Kurulumu da anlatacağım tabi ki :)

Edit: Anlatım

ilk snow leopard kurdum çünkü içinde gelen cd'de bu vardı. Herneyse ilk kurulum sonrası açılış süperdi :D hemen geldi.. Şimdi Snow'un son sürümüne geçiyorum 1 gb update var..Ardından appstore'den ML satın alıp yükleme yapacağım.En sonunda ise tekrar silip tekrar kuracağım. Temiz kurulup bu şekilde yapılıyor. Update ile verimin azaldığını düşünüyoruz biz kullananlar.. 

Peki neden 2 defa indirip kuruyorum ML'u çünkü daha öncede satın almamıştım ilk kurulumda satın alma opsiyonu yok sadece satın alınanlar yüklenebiliyor. Peki satın al ama yükleme diyenler için; o şekilde izin verilmiyor. 

Edit 2 : 

SSD'lerin firmware'lerini güncellemeyi unutmayın...

Nasıl ? Firmanın sitesine girip en güncelini indirip iso dosyasını cd'ye yazdırıyorsunuz ardından bu cd'yi takıp pc'yi kapatın. açma tuşuna bastıktan sonra parmağınız alt tuşunda basılı kalsın. Bu şekilde kurulum ekranı gelecek ve cd'yi seçeceksiniz. Daha sonra gelen yazılara genelde YES diyerek devam edeceksiniz ardından ssd firmware son sürüm olarak kurulmuş olacak.

Bu gerekli bir noktadır.SSD'den tam verim almak için.

15 sn'de açılıyor 9-10 sn'de kapanıyor :D Şimdi iMovie yükleyip kuga videosunu düzenleyeyim sonra temiz kurulum yaparız..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Windows MacOs farketmez, SSD affetmez  :kıhkıh: .

Güle güle kullan :) .Ben aldığımda ilk ay yedekleme yapılması öneriliyordu, her diskte olduğu gibi bozulursa ilk ay bozuluyormuş bunlar, 3-5 dakika sürüyordu, öneririm, ne olur ne olmaz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Blog'da anlatmaya çalıştım tekrar

Onur beyfendi video da çek dedi, çektim mecbur beyfendi inanmıyor sözlerime :D :D 

Eee dedim eski hali yok ki nasıl kıyaslayacaksın, Engin abi çeker onu da dedi :P öyle dedi şahıs :yeah: 

Açılış ve Kapanış Süreleri

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.