Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Lpg Dönüşümü

Önder Yılmaz

Önerilen Mesajlar

teşekkürler kubilay bey. Dün araştırırken öğrendim lpg takılırken bir yağlama düzeneği oluyormuş, onuda monte edildiğinde motora fayda sağlıyormuş. Bazı brc ciler uyguluyorlarmış, bu konu hakkında bilginiz var mı?

yağlama sistemi yerine brc de arkadaşında dediği gibi vsr sistemi var 

yağlama sistemini araştırmıştım faydası olur diyen de var işe yaramaz para tuzağı diyende

benim arabada yok yağlama sistemi vsr aktif 3000 devirden sonra gerektiğinde benzin takviyesi var

ankara da ikamet ediyorsanız brc mavi denizlere bir uğrayın ostim de mahir beyle yada tuncay beyle bir görüşün bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum Prince markayı çok öneriyorlar Prince in 2 çeşidi var biraz daha performanslı olanı 2500 Silver modeli diye bi model var ki herkes fiyatından dolayı bunu taktırıyor fiyatı peşin 1900 civarı ...

prince nasıl bir marka kullanan varmı ...

problemsiz kullandığınız ve memnun kaldığınız marka ve fiyat önerilerinizi alabilirmiyim ...

Erkan Baldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Prins piyasadaki en kaliteli ve en prestijli markalardan biri olarak bilinir. Otomobil sektöründe mercedes neyse prins lpg sektöründe odur,derdi sanayideki bir usta,Allah rahmet eylesin...

Bildiğim kadarıyla mercedes,bmw,volvo,audi tarzı premium kabul edilen araçlar %99 bu markayı ve kitlerini tercih ediyorlar. Özellikle mercedes forumlarını dolanırsanız kullanıcıların hatırı sayılır bir kısmının oldukça memnun olduğunu görürsünüz. VSI sistem sanırım pahalı olan ve onda ek olarak yağlama özelliği var silverline'a göre. Prins bütçe uygunsa ilk önerilen ve çoğu kesim için düzgün montajla bir daha arkaya baktırmayan bir marka,tabi önemli husus markadan önce montaj buna dikkat. Montajı iyi olan bir kitin özellikle prins kitlerinin kullanıcısını fazlasıyla tatmin edeceği kanısındayım bende. 

Markadan önce kendinize işinin ehli bir usta bulun, eğer varsa böyle bir usta ve bütçede prins için uygunsa ekonomik bir focus sizi bekliyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semih kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim VSI için uygun fiyat alırsam kafamdaki o ama asıl kafamdaki aracın garanti dışına çıkıyor olması bunu Prinsin verdiği garanti telafi edermi ne gibi sorunlar yaşarım diye de ayrıca düşünmüyor değilim ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracıma bugün pipo iptali yaptırdım ve en uygun yerden manifolt delindi (küçük kertmeler vardı yarım saniyelik yakıt kesilmesi gibi) sorun çözüldü 2 a ya yazı çazdım hemen montaj yapan bayi geri dönüş yaptı ve sorun çözüldü 33 litre lpg 400 km yol şehir içi araç yol bil.7.0 gösteriyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emin misiniz bu değerden?

Türkiye'de bu değeri şehir içinde yakalayan ilk defa duyuyorum.  

Şehir dışı deseniz tamam...

100-110 km üstüne çıkmadan ortalama 2000-2500 devir vites değiş. fazla trafik olmayan bölgelerde kullanıyorum durum bu yanlışlık yok şehir dışında 100-110 km hız 5.7 litre benzin buda 5.7x1.15=6.6 litre lpg yapar 33 litre lpg ile 500 km yol yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bendede ayni sorunlar olmustu pipo iptali ile sorun kalmadi

Alparslan bey aynı sıkıntıyı bende çekiyorum,bujilerden kaynaklanabileceğini söylediler 30000 bakımında bujiler değişti fakan sıkıntı devam ediyor. şimdi bobinde sıkıntı var deniliyor. pipo iptalinden bahsettim ustalara alakası olduğunu düşünmüyoruz diyorlar.siz sorunu nasıl çözdünüz aceba? neden piponun sıkıntı çıkaracağını düşündünüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alparslan bey aynı sıkıntıyı bende çekiyorum,bujilerden kaynaklanabileceğini söylediler 30000 bakımında bujiler değişti fakan sıkıntı devam ediyor. şimdi bobinde sıkıntı var deniliyor. pipo iptalinden bahsettim ustalara alakası olduğunu düşünmüyoruz diyorlar.siz sorunu nasıl çözdünüz aceba? neden piponun sıkıntı çıkaracağını düşündünüz.

Gökhan bey ben bu sorunla ilgili direkt olarak brc distribütörü ile görüştüm focuslarda bu sorunla karsilatiklarini pipo iptali ile sorunun cozuldugunu soylediler gerçektende pipo optali ile sorun çözüldü. Bence aracınız la oynatmayın direkt pipo iptali ile araciniza keyifle binin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan bey ben bu sorunla ilgili direkt olarak brc distribütörü ile görüştüm focuslarda bu sorunla karsilatiklarini pipo iptali ile sorunun cozuldugunu soylediler gerçektende pipo optali ile sorun çözüldü. Bence aracınız la oynatmayın direkt pipo iptali ile araciniza keyifle binin

aynı sorun mu aceba bendekide. düşük devirden ziyade hızlanmaya çalışırken ufak bir tekleme yapıyor arada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben yetkili servislerin pipodan kaynaklanmasına ihtimal vermemesinden dolayı kararsın kaldım.yardımınız için teşekkürler.

arkadaşım gerçekten alparslan beyin dediği gibi pipo iptali kesin çözüm benim belli belirsiz çok az yapıyordu ben servise direk pipo iptalini yapın araştırmaya gerek yok dedim ve çok iyi bir usta benzin enjektörüne en yakın ve aynı açıda uzun sipsi ile montajı tamamladı tekrar kalibrasyon yaptı vsr 3500 geçiş ısısı 35 derece enjektör hortum boyları eşit boyda ve mümkün olan en kısa boyda takıldı  sonuç mükemmel resimlerini yüklemek istedim ama beceremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım gerçekten alparslan beyin dediği gibi pipo iptali kesin çözüm benim belli belirsiz çok az yapıyordu ben servise direk pipo iptalini yapın araştırmaya gerek yok dedim ve çok iyi bir usta benzin enjektörüne en yakın ve aynı açıda uzun sipsi ile montajı tamamladı tekrar kalibrasyon yaptı vsr 3500 geçiş ısısı 35 derece enjektör hortum boyları eşit boyda ve mümkün olan en kısa boyda takıldı  sonuç mükemmel resimlerini yüklemek istedim ama beceremedim.

ilginiz için teşekkürler.ilk fırsatta bende iptal ettirecem artık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.