Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Lpg Dönüşümü

Önder Yılmaz

Önerilen Mesajlar

Bu arabayı ben de alacaktım . Ama benzinlisini kullanamazdım . Lpg dönüşümü yaptıracaktım . Servise sordum önermedi. Supap erimesi olabileceğini söyledi . Cesaret edemedim Diesel Manuel aldım . Ama Powershift şanzumanı isterdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önder abi(samimiyetinize güvenerek yazıyorum) hoşgeldiniz öncelikle, 125 bg motorlar için LPG dönüşümü gayet sağlıklı, bir sıkıntı yoktur. İyi bir LPG sistemi ile güvenle kullanabilirsiniz. Daha supab eritmiş focus duymadım. :)

Profil resmi kısmına sadece kendi resmimizi kullanıyoruz. Kaldırıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önder abi(samimiyetinize güvenerek yazıyorum) hoşgeldiniz öncelikle, 125 bg motorlar için LPG dönüşümü gayet sağlıklı, bir sıkıntı yoktur. İyi bir LPG sistemi ile güvenle kullanabilirsiniz. Daha supab eritmiş focus duymadım. :)

Profil resmi kısmına sadece kendi resmimizi kullanıyoruz. Kaldırıyorum.

hasan tüp takıldıktan sonra yol bilgisayarında herhangi bir değişiklik,iptal gibi bir durum oluyor mu?biliyor musun?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hasan tüp takıldıktan sonra yol bilgisayarında herhangi bir değişiklik,iptal gibi bir durum oluyor mu?biliyor musun?

Yol bilgisayarında değişiklik aslında olmuyor ama değerler yanlış oluyor. 1.2-1.5 kat daha az gösteriyor yol bilgisayarı. :) Diğer özelliklerinden faydanılabilir gene. :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanya Ford sitesinde ( ford.de ) 1.6 l ti-VCT motoru fabrika çıkışı LPG'li satılıyor.

Bu da, alacağınız aracın LPG uyumu konusundaki şüphelerinizi gidermelidir.

Daha kolayı, Ankara'daki diğer bayileri de arayıp garanti kapsamında LPG dönüşümü yaptırabileceğiniz bir bayi bulabilirsiniz.

Benim de beklentim, yakın zamanda EcoBoost + PowerShift opsiyonlu Focus alabilmekti. Fakat, 1 yıl daha böyle bir seçeneğimiz olmayacak.

Bu durumda, 1.6 l ti-VCT + PowerShift + LPG hem ekonomik hem de konforlu bir sürüş için en güzel seçenek olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır, o motorun herşeyi demiyim birçok şeyi farklı ve metal karışımları subaplar her detayı lpg için dönüştürülmüşüdür..

yani uyumluluk başka ona uygun üretmek başka..

Bunu karıştırmayınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ankarada duyulmuş iki bayiye sordum. birisi focus 3 lere lpg takmıyoruz dedi, diğeri hem brc my11 hem de prins (valve care) taktıklarını söylediler. sahibinden.com da brcli ve prins lpgli focus 3 ler satılmaya başlamış zaten. ancak mocan otonun neden takmadığını hala merak ediyorum. sait usta ise diğeri. tabi bu 125 hp olan araçlar için geçerli. ecoboost için belki yeni çıkacak brc ldi veya bulabilirseniz vialle lpdi uygun olabilir.

yusuf terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.