Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ecoboost Chip Tuning Ve Sprintbooster

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Tonay bey lütfen profil bilgilerinizi kurallar gereği doldurunuz aksi takdir de üyeliğiniz durdurulacaktır..

Face entegrasyon dışı bu şekilde üyelik yasak zaten o yüzden sonradan uyarıyoruz.

teşekkürler paylaşım için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Bu konuda çok yazıldı, ama özetle Racechip ve benzeri araya takılan modüller grubu motor işletim sistemini yeniden programlamıyor, fakat gelen sinyalleri manipüle ederek bir tür aldatma yapıyor.

Bu sağlıklı bir durum değil. Uzun vadede ne sorun çıkar derseniz, artan ısı nedeniyle aşınma özellikle turboda çok belirgin olur, yüksek turbo basınçları silindir kapağına yükü arttırır, tüm hareketli sistemler aşırı yük ve ısı altında çalışır, bu özellikle limitlerde kullanıldığında sorun yaratabilir, yakıt püskürtme süresinin uzaması kurum oluşumunu arttırır, öngörülen tork değerlerine ulaşırsa şanzıman dahi etkilenebilir.

1.6 EB zaten normal kullanım için oldukça performanslı ayarlanmış, bunu bu tür bir aldatıcı ünite ile daha fazla zorlamayı akıllıca bulmuyorum.

En çok da tüketim değerlerinin azalmasına gülüyorum, ne kadar? 1,01 litreye kadar, biri anladık da 01'i ne oluyor onu çözemedim.

Ayrıca bu sistemler motor kontrol ünitesini aldattığı gibi yol bilgisayarını da aldatıyor ve gerçek tüketimin altında değerler vermesine neden oluyor.

İlle istek varsa adam gibi bir programla remap derim, Superchips kötü bir seçenek değil, sadece daha çok paraya daha az güç verir, ama göreceli sağlıklı olur.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi, bu söyledikleriniz yüksek devirde , devamlı hızlı kullanım sonucu ortaya çıkar heralde ? Yani bu modül varken normal kullanımlardada söylediğiniz zararlar meydana çıkarmı ? Arada bir gaz açarken 235 hp ve 346 nm tork hissetmek fena olmaz , onun dışında normal kullanımda bir sakıncası yoksa ben almayı düşünebilirim ... Alayımmı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi, bu söyledikleriniz yüksek devirde , devamlı hızlı kullanım sonucu ortaya çıkar heralde ? Yani bu modül varken normal kullanımlardada söylediğiniz zararlar meydana çıkarmı ? Arada bir gaz açarken 235 hp ve 346 nm tork hissetmek fena olmaz , onun dışında normal kullanımda bir sakıncası yoksa ben almayı düşünebilirim ... Alayımmı

Litre başına 146bg güç almak demek bu. Motorun ömrü pek fazla olmaz gibi geliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Litre başına 146bg güç almak demek bu. Motorun ömrü pek fazla olmaz gibi geliyor :)

Sadece turbosu zarar görebilir bence , Superchips te taksan turboya yükleniyor zaten , Yani bu kaka Süperchips iyi diye birşey yok ; bence ikiside aynı şeyin lacivertleri ... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece turbosu zarar görebilir bence , Superchips te taksan turboya yükleniyor zaten , Yani bu kaka Süperchips iyi diye birşey yok ; bence ikiside aynı şeyin lacivertleri ... :)

Peki o turbo o fazla yükü üst kapağa ve pistonlara piston kollarına v.s yansıtmayacak mı ?

Artan tork başta baskı balata olmak üzere şanzımana ve akslara ekstra bir iş gücü bindirmeyecek mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki o turbo o fazla yükü üst kapağa ve pistonlara piston kollarına v.s yansıtmayacak mı ?

Artan tork başta baskı balata olmak üzere şanzımana ve akslara ekstra bir iş gücü bindirmeyecek mi ?

bindirecek tabi , ama benim örenmek istediğim , aracı zorlamadan insan gibi kullanıp , arada gaz açmaklada araba dağılırmı , dağalmaz mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.