Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Merkezi Kilit Hakkında ?

Onur S. Y.

Soru

Herkese merhaba.

Focus 3lerde merkezi kilit ile ilgili kafama takılan birkaç soru var. Forumda biraz araştırma yaptım ama bulamadım . Buradan size sormak istedim. Aracımız titanium donanım seviyesinde.

- Dün eve geldim ve arabayı park ettim. Eve girdikten yarım saat sonra arabada telefonumu unuttuğumu farkettim ve geri döndüm . Bir de baktım araba kilitli değil. Dalgınlık ve acele nedeniyle unutmuşum. Sonra aklıma bir soru takıldı ? Focus'larda arabayı biz kilitlemezsek bir süre sonra kendiliğinden kilitlenmiyor mu ?

- İkinci olarak arabayla hareket ederken de bazı diğer arabalarda olduğu gibi merkezi kilidin otomatik olarak kilitlenmediğini görüyorum. Bu güvenlik nedeniyle yapılmış bir düzenleme mi yoksa ayarlanabiliyor mu ?

- Son olarak farklı bir soru ama konu kirliliği olmaması açısından buradan sormak istiyorum. Dikiz aynaları altındaki lambalar sağa ve sola dönüşlerde köşe aydınlatması olarak çalışıyor diye duymuştum ama ben denedim bizim arabada yanmadı. Araç çalışır haldeydi ama hareket etmiyordum olduğum yerde direksiyonu çevirerek denedim. Bununla bir alakası var mı yoksa onu da ayarlamam mı gerekiyor ?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben geçen gün aracın başın foto çekerken 2 kere başıma geldi araç kitledi kendini ama bugün özellikle gittim denedim olmadı kapıları kitlemedi,kendi kendime acaba hayalmi gördüm diye sorgular oldum,kitlediğine şahit oldum,ama bugün kitlememesine bi anlam verebilmiş değilim.yardım pls :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açıklanacak birşey yok yani, aracı çalıştırın inin kitleyin ve sonra açın...

45 sn sonra kilitlenecek..

1 saat oturduk muhabbet ettik başına gittik aracın tekrar açtık bekledik ve 45 sn sonra yine kitlendi..

Peşpeşe yapınca belki olmuyordur..Çünkü bu keyfi keder değil kaza ile açmalara karşı cepte değerse diye...

Detaylar Burada;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açıklanacak birşey yok yani, aracı çalıştırın inin kitleyin ve sonra açın...

45 sn sonra kilitlenecek..

Detaylar Burada;

Focus 2 de aracın çalıştırılması gibi bi kayde yoktu,benim sorumun cevabıda bu olsa gerek (çalıştırma) teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 2 de aracın çalıştırılması gibi bi kayde yoktu,benim sorumun cevabıda bu olsa gerek (çalıştırma) teşekkürler.

Çalıştırın diye bişey yok zaten .. ikisinin de videosu var.. örnek olsun diye gösterdim..Konu da video var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çalıştırın diye bişey yok zaten .. ikisinin de videosu var.. örnek olsun diye gösterdim..Konu da video var.

Yakup video yu izledim hala anlamış değilim ozaman benim araçta bi istikrarsızlık var.Biraz sonra çıkıcam evden bidaha kontrol edecem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün tekrar denedim otomatik kapanıyormu diye,başta olmadı sonradan kullanım kılavuzu okuyup anahtarı tekrar programladım ve düzeldi.

Programlama:Araç içinde kapılar,camlar kapalı,kontak kapalı(yanlış hatırlamıyorsam)konumda kumanda üzerindeki açma ve kapama tuşuna birliktr basıp 4-5 sn kadar basılı tutuyoruz ve bi yanlışlık yoksa aracın 4 lüler yanıp sönüyor ve programlama yapılmış oluyor.Otomatik kapanmada sorun yaşayanlar bu şekilde yapıp tekrar deniyebilirler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün tekrar denedim otomatik kapanıyormu diye,başta olmadı sonradan kullanım kılavuzu okuyup anahtarı tekrar programladım ve düzeldi.

Programlama:Araç içinde kapılar,camlar kapalı,kontak kapalı(yanlış hatırlamıyorsam)konumda kumanda üzerindeki açma ve kapama tuşuna birliktr basıp 4-5 sn kadar basılı tutuyoruz ve bi yanlışlık yoksa aracın 4 lüler yanıp sönüyor ve programlama yapılmış oluyor.Otomatik kapanmada sorun yaşayanlar bu şekilde yapıp tekrar deniyebilirler.

Süper bak bu aklımıza gelmedi..Eline sağlık..İznin ile bunu başlık, ilk mesajlarına taşıyabiliriz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alper bu programlama açma düğmesine bastığında tüm kapılar yerine sadece sürücü kapısını açmak için kullanılan bir yordam.

Normal şartlar altında aracın hiçbir kilidine dokunmazsan 45 saniye sonra yeniden kendini kilitlemesi lazım ve bunun bu programlamadan bağımsız olması lazım.

Ben ne zaman kilidi açıp lafa dalsam kapı duvar oluyor ve hiç değişmedi bu durum.

Muhtemelen bazı araçlarda yazılımda bir istikrarsızlık var, nasıl diye sormayın bilemem, bu programlama yordamı ile sistem "reset"leniyor olabilir.

Kendiliğinden kilitlenmeyen kapıya sahip arkadaşlar deneyip bildirsin bakalım değişiklik oluyor mu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alper bu programlama açma düğmesine bastığında tüm kapılar yerine sadece sürücü kapısını açmak için kullanılan bir yordam.

Normal şartlar altında aracın hiçbir kilidine dokunmazsan 45 saniye sonra yeniden kendini kilitlemesi lazım ve bunun bu programlamadan bağımsız olması lazım.

Ben ne zaman kilidi açıp lafa dalsam kapı duvar oluyor ve hiç değişmedi bu durum.

Muhtemelen bazı araçlarda yazılımda bir istikrarsızlık var, nasıl diye sormayın bilemem, bu programlama yordamı ile sistem "reset"leniyor olabilir.

Kendiliğinden kilitlenmeyen kapıya sahip arkadaşlar deneyip bildirsin bakalım değişiklik oluyor mu...

Alper'in ki çalışmıyormuş bakalm birde tolga bey denesin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Süper bak bu aklımıza gelmedi..Eline sağlık..İznin ile bunu başlık, ilk mesajlarına taşıyabiliriz..

Yakup mesajı taşımanda bi sıkıntı yokta Cem abinin de dediği gibi netleştirmek lazım,benim için sorun yok :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi dediğinde haklısın sadece şöför kapısının açılmasıda programlanmış oldu oda yoktu bende programlamadan sonra o özellik geldi,ama daha önceki msj lardada belirtiğim gibi bende başlarda otomatik tekrar kitleme vardı,buna istinadende kendimden emin bi şekilde bu özelliğin f3 lerdede olğunu yazdım ve akabinde tekrar denedim fakat kötü süpriz okadar msj üstüne olmadı okadar denedim 45 sn beklemeyide abartım 5 dk bekledim değişen yoktu :nazar: ,sonra kitapcığı kurcalayıp anahtarı tekrar programladım ve özellik geri gelmiş oldu ama hala işin içinde bi tuaflık olduğu kesin,muhtemelende yazılımsal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.