Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Merkezi Kilit Hakkında ?

Onur S. Y.

Soru

Herkese merhaba.

Focus 3lerde merkezi kilit ile ilgili kafama takılan birkaç soru var. Forumda biraz araştırma yaptım ama bulamadım . Buradan size sormak istedim. Aracımız titanium donanım seviyesinde.

- Dün eve geldim ve arabayı park ettim. Eve girdikten yarım saat sonra arabada telefonumu unuttuğumu farkettim ve geri döndüm . Bir de baktım araba kilitli değil. Dalgınlık ve acele nedeniyle unutmuşum. Sonra aklıma bir soru takıldı ? Focus'larda arabayı biz kilitlemezsek bir süre sonra kendiliğinden kilitlenmiyor mu ?

- İkinci olarak arabayla hareket ederken de bazı diğer arabalarda olduğu gibi merkezi kilidin otomatik olarak kilitlenmediğini görüyorum. Bu güvenlik nedeniyle yapılmış bir düzenleme mi yoksa ayarlanabiliyor mu ?

- Son olarak farklı bir soru ama konu kirliliği olmaması açısından buradan sormak istiyorum. Dikiz aynaları altındaki lambalar sağa ve sola dönüşlerde köşe aydınlatması olarak çalışıyor diye duymuştum ama ben denedim bizim arabada yanmadı. Araç çalışır haldeydi ama hareket etmiyordum olduğum yerde direksiyonu çevirerek denedim. Bununla bir alakası var mı yoksa onu da ayarlamam mı gerekiyor ?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba

Focus 3 lerde araç hareket ettikten sonra kapılar kilitlenmiyor. Eğer kilitli aracı anahtardan açar, sonrasında kapıyı açmazsanız bir süre sonra kapılar kendiliğinden kilitlenir. Ancak arabadan iner giderseniz kapılar kilitlenmez.

Dikiz aynalarındaki lambaların böyle bir özelliği yok. Onlar sinyal lambası. X paketlerde yeri aydınlatan ek ışıklarda mevcut. Ama yolu aydınlatmak için değil. X paketlerde yanılmıyorsam sis farları dönüşlerde yanıyor olabilir.(farın içinde de olabilir) X paketlerde statik dönüş farı vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba

Focus 3 lerde araç hareket ettikten sonra kapılar kilitlenmiyor. Eğer kilitli aracı anahtardan açar, sonrasında kapıyı açmazsanız bir süre sonra kapılar kendiliğinden kilitlenir. Ancak arabadan iner giderseniz kapılar kilitlenmez.

Dikiz aynalarındaki lambaların böyle bir özelliği yok. Onlar sinyal lambası. X paketlerde yeri aydınlatan ek ışıklarda mevcut. Ama yolu aydınlatmak için değil. X paketlerde yanılmıyorsam sis farları dönüşlerde yanıyor olabilir.(farın içinde de olabilir) X paketlerde statik dönüş farı vardır.

focus 3 te kilitli aracı uzaktan kumandayla kilidini açıp kapıları açmazsanız focus 2 de ki gibi bir süre sonra kendisini tekrar KİLİTLEMİYOR ben denedim dikkat edin özer aygül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayır cift kilide gerek yok; ghia için konuşuyorum.

Araç tek sefer kilitli; yaklaşırken kumanda ile kapıları açtınız 45sn. dokunmadınız, tekrar geri kilitler,

çift kilit yapılmışsa ve yine kumanda ile açıp 45sn. dokunmadınız, geri kilitler.

FIII te bu yoksa yazık olmuş.

Fordun hiçbir aracında araç hareket edince otm. olarak kapılar kilitlenmez, güvenlik önlemi (Saçmalık bence)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus 3 te kilitli aracı uzaktan kumandayla kilidini açıp kapıları açmazsanız focus 2 de ki gibi bir süre sonra kendisini tekrar KİLİTLEMİYOR ben denedim dikkat edin

Bi yanlışınız var aracı kumanda ile açıp bi süre kapıları açmassanız otomatik olarak kilitleniyor focus 2 imde böyledi focus 3 tede böyle.(donanımsal olarak farklılık oluşuyorsa bilemem)

edit:Şimdi denedim olmadı bende şaşırdım,daha öncemi yanıldım diye düşünüyorum şuan. :D

Alper Albayrak tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bi yanlışınız var aracı kumanda ile açıp bi süre kapıları açmassanız otomatik olarak kilitleniyor focus 2 imde böyledi focus 3 tede böyle.(donanımsal olarak farklılık oluşuyorsa bilemem)

Arkadaşta da titanium var...Vardır bir sıkıntı o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşta da titanium var...Vardır bir sıkıntı o zaman.

Yakup şimdi denedim evden doğru araç uzakta,açma düğmesine bastım ayna açıldı 1.5 dk bekledim aynaların kapandığını göremedim.(bu arada ayna diye yazıyorum kapı kilit sesi vs duymadığım için)en yakın zamanda tekrar deniycem araç başında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevapları takip ettim ve bende denedim. Kilidi açtım ama kapılara dokunmadan bekledim bir süre. Kapılar kilitlenmedi. Arabaya yakın olduğumdan belki kumandayı algılıyordur gibi bir düşünceyle uzakta bekledim bir süre ama kapılar yine kilitlenmemişti. Tek kilit , çift kilit ve ya bilmediğim başka bir olay var ama hala somut bir çözüme yada bilgiye ulaşmış değilim :) Verilen cevaplarda da bazılarında olup bazılarında olmaması şaşırtıcı. Bence atladığımız bir nokta var ve bunu yakında forumdan birilerinin açıklayacağını düşünüyorum :)

edit:Şimdi denedim olmadı bende şaşırdım,daha öncemi yanıldım diye düşünüyorum şuan. :)

Bende sanki önceden kendini kilitlediğini görmüştüm ama emin olamadığım için bu konuyu açtım. Belirli şartlar altında kendini kilitliyor sanırım.

Onur S. Y. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.