Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sağlığımız ve Öneriler...

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Esmer undan yapılan tam tahılı ekmekler gerçekten çok lezzetli.. artık eve tam tahıllıdan başka ekmek almaz olduk..

haplarla ilgili benzetmelere de koptum :zha: :zha: :zha:

ama hap kısımlarında çok haklı, bizim millet sazan herşeye atlıyor, bu hapları hiç satmadım satmamda eczanede.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"DOĞAL" olan , "BİTKİSEL" olan her zaman "GÜVENLİ" olan demek değildir.

Değişen ‘sağlıklı olma’ anlayışı çerçevesinde tüm dünyada ‘alternatif tedavi’ ya da ‘destekleyici tedavi’ gibi farklı tedavi yöntemlerine olan ilgi artmakta, kişiler bitkisel ürünlere ve diğer doğal sağlık ürünlerine yönelerek hastalıklarını iyileştirmenin, hastalığın etkilerini azaltmanın, hayat kalitelerini yükselterek tam bir iyilik hali olan sağlıklarını korumanın yollarını aramaktadırlar.

Bitkisel ürünlerle tedavi yüz yıllardır var olmakla, birlikte, bu durum bitkisel ürünlerin zararsız olduğu ve yan etkilerinin olmadığı anlamını taşımaz.

• Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış ve güvenilir üreticilerden temin edilmiş ürünler için eczacınızdan destek alın.
  • Nasıl ki ilaçlar, doğal ve bitkisel kaynaklardan elde edilebiliyorsa; bitkisel ürünleri de ilaç gibi düşünerek hareket etmek gerekir. Bitkisel ürünün etkililiği bitkinin neresinden elde edildiğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin, bitkinin kökü etkili olabilirken yaprağı etkili olmayabilir.
  • Bitkisel veya doğal ürünleri kullanmadan önce size uygun olan ürünü belirlemek, olası yan etkileri konusunda bilgi almak için eczacınıza danışın. Unutmayın ki; komşunuzda, akrabanızda veya bir tanıdığınızda herhangi bir yan etki göstermeyen bir bitkisel ürün sizde ciddi yan etkilere yol açabilir.
  • Düzenli aldığınız reçeteli ve reçetesiz ilaçlarla bazı bitkisel ürünler birlikte kullanılamaz. Eczacınız ürünün sizin için güvenli olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Gebelikte bitkisel ürünleri kullanmayın; bitkisel ürünlerin gebelikte bebeğin üzerindeki etkileri bilinmemektedir.
  • Çocuklarda bitkisel ürünler kullanmayın; etkiler ve uygun dozaj genellikle bilinmemektedir.
  • Bazı hastalar bitkisel veya doğal ürünleri, aldıkları ilaçlar yerine kullanabileceklerini düşünmektedir. Bu durum sağlığınızda çok ciddi sıkıntılara neden olabilir. Tedavi planınızda doktorunuza bildirmeden herhangi bir değişiklik yapmayın.
  • Bitkisel ürünler diğer ilaçlar ile etkileşim halinde olabilir. Doktorunuza ve eczacınıza danışmadan ek olarak bitkisel ürünleri kullanmaya başlamayın.
  • “1 ayda 8 kilo zayıflatır” gibi mucize iddialar sunan ürünleri kullanmaktan sakının.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya zaten bu "tamamen bitkisel" olayına da hastayım.. tabii ki bitkisel olacak..ilaç bitkilerden üretiliyor.. ve her bitki de ilaçtır.. dolayısyla bitkilerin de ölçülü kullanılması zarraı yok diye abanılmaması lazım zira bilinçsiz kullanımlarda ciddi sağlık problemleri oluşabiliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya zaten bu "tamamen bitkisel" olayına da hastayım.. tabii ki bitkisel olacak..ilaç bitkilerden üretiliyor.. ve her bitki de ilaçtır.. dolayısyla bitkilerin de ölçülü kullanılması zarraı yok diye abanılmaması lazım zira bilinçsiz kullanımlarda ciddi sağlık problemleri oluşabiliyor..

"Tüm maddeler zehirdir, ilacı zehirden ayıran dozudur"

( Paracelsus- Farmakolojinin Babası)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende kiloluyum yıllardır antakya biberi yedim zayıflamadım bu mesut yar nasıl zayıflamıs sacma bu haplar yaw zehir hepsi bunların

Serdarcım Şu Anda Karatay Diyeti Çok Gündemde Benim Bir Akrabam 26 Kilo Verdi,Kitabı İstersen Bir Oku Ya da nette Araştır Derim...

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=579257

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

insanın gereksiz kilo almasının altında yeralan en büyük etmen stresstir...bunu çözmedikten sonra hiçbirşeyi çözemiyeceğini düşünüyorum ben...

Aynen, ya da diğer bir deyişle "zayıflarsın ama zayıf kalamazsın" (tecrübe konuşuyor :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

insanın gereksiz kilo almasının altında yeralan en büyük etmen stresstir...bunu çözmedikten sonra hiçbirşeyi çözemiyeceğini düşünüyorum ben...

tevfik abi aynen öyle stres tek sebebi o yüzdende bir türlü sonuca varamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serdarcım Şu Anda Karatay Diyeti Çok Gündemde Benim Bir Akrabam 26 Kilo Verdi,Kitabı İstersen Bir Oku Ya da nette Araştır Derim...

http://www.kitapyurd...t.asp?id=579257

Karatay diyetine Türk Endokrinoloji Derneği ve Türk Kardiyoloji Derneği şiddetle karşı çıkmakta. Zira Karatay diyetine göre yağlı yiyeceklerin kolestrol ile alakası yok. ki diyette sabah bol tereyağlı sahanda pastırmalı yumurta filan yiyebilirsiniz, gün içerisinde yağ üketebilirsiniz filan diyor.. Bana kalırsa, tek yönlülük açısından Dukan ile farkı yok.. Bu tip, bir şeyi kısıp diğrine abanarak yapılan diyetler son derece zararlı.. insan vücudu, her türlü gıdayı, belli miktarda almalı.. bu şekilde de rahatça zayıflanabiliyor..

Ama hem Dukan hem de Karatay ciddi şekilde zayıflatıyor o ayrı mesele..

Alperen G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karatay diyetine Türk Endokrinoloji Derneği ve Türk Kardiyoloji Derneği şiddetle karşı çıkmakta. Zira Karatay diyetine göre yağlı yiyeceklerin kolestrol ile alakası yok. ki diyette sabah bol tereyağlı sahanda pastırmalı yumurta filan yiyebilirsiniz, gün içerisinde yağ üketebilirsiniz filan diyor.. Bana kalırsa, tek yönlülük açısından Dukan ile farkı yok.. Bu tip, bir şeyi kısıp diğrine abanarak yapılan diyetler son derece zararlı.. insan vücudu, her türlü gıdayı, belli miktarda almalı.. bu şekilde de rahatça zayıflanabiliyor..

Ama hem Dukan hem de Karatay ciddi şekilde zayıflatıyor o ayrı mesele..

Evet Söylediklerinize Aynen Katılıyorum,Karatay Diyetine Karşı Olunduğunu Bilmiyordum,Dukanı Duymuştım Bilgi İçin Teşekkürler.

Aslında O Akrabam İleri Düzeyde Obez Kendisi Dukan la Başladı Karatayla Devam Ediyor İyi de Kilo Verdi.Ben De Bu Diyet Tarzı Kalıp Şeylere Yapı Olarak Uyamam,Yok Bunu Ye Yok Şunu Yeme,Spor Olmazsa Olmazınız Olsun,Yağlı Yiyeceklerden Uzak Gerisi Zaten Gelir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu başucu kitaplarına sarılan herkesin yaptığı birsürü şeyler var glisemik diyet,kan grubuna göre,vücut tipinize göre,şudur budur hepsi sadece vücuttaki ödemi atmanıza yarıyor...bir müddet sonra tekrar geriye alınıyor o yüzdende...

benim için diyet sabah iyi bir kahvaltı...öğlen mideyi boş bırakmamak akşamda fazla yememekten geçiyor...eğer 10-11 gibi uykuya dalabilirseniz vücudunuzda yenilenir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu başucu kitaplarına sarılan herkesin yaptığı birsürü şeyler var glisemik diyet,kan grubuna göre,vücut tipinize göre,şudur budur hepsi sadece vücuttaki ödemi atmanıza yarıyor...bir müddet sonra tekrar geriye alınıyor o yüzdende...

benim için diyet sabah iyi bir kahvaltı...öğlen mideyi boş bırakmamak akşamda fazla yememekten geçiyor...eğer 10-11 gibi uykuya dalabilirseniz vücudunuzda yenilenir..

3 beyaz'dan uzak duracan, kokain,eroin,tevfik abinin saçları :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet Tevfik Abi Sabah Çok İyi Bir Kahvaltı Dediğin Gibi Akşam Saat 8 Den Sonra Bir Tane Fıstık Bile Yememek Lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.