Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sağlığımız ve Öneriler...

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Aranıyon mu la  :kıhkıh: ne bu çekince...

Öncelikle SGK’ya sormak istiyoruz:

1. Kamu sağlık kurumlarında böyle bir zorunluluk yokken özel hastanelerde biyometrik kimlik doğrulama işlemi nasıl bir ihtiyaçtan doğmuştur?
  2. Yurttaşlar, geçerli bir resmi kimlik belgesiyle oy verme, tapu işlemleri, mahkeme işlemlerini yapabilmekte, ülkeye giriş çıkışta da pasaport yeterli olmakta iken bu belgeler sağlık hizmeti almak için niye yetmemektedir?
  3. Ceza soruşturmasında dahi savcının izniyle alınabilen kişisel verileri nasıl böyle rahatlıkla özel hastanelerin alıp kaydetmesi talimatını verebiliyorsunuz?
  4. Günümüzde cep telefonları ve bilgisayarlarda güvenlik sistemi olarak kullanılan parmak izi sisteminin dahi 'kırıldığı' bir dünyada bu kişisel verilerin güvenliğini nasıl garanti edebiliyorsunuz?
  5. Bu verileri de satacak mısınız, alıcısı da şimdiden belli mi?
  6. Parmak izi/avuç içi izi gibi yöntemlerle kimlik tanımlama uygulaması, SGK için yeterli gelmediği takdirde retina, yüz tanıma, DNA analizi gibi kimliklendirme işlemleri de gündeme getirilecek midir?
  7. SGK, biyometrik kimlik doğrulama işlemini kabul etmeyen sigortalı hastaları sağlık hizmetinden mahrum bırakma hakkını nereden bulmaktadır?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yemeklerden öncemi içecekmişsin:) :))

Eczacı bir arkadaştan: Çocuk ve annesi geliyor eczaneye çocuğun kolu yanık, arkadaş merhem veriyor bunu iyice yedirin diyor. Kadın bir hafta 10 gün sonra geri geliyor, biz bunu yedirdik çocuğa ama bir etkisi olmadı diye. Kaşık kaşık merhemi yedirmiş çocuğa :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Refakatçıya derece verdim hastanın koltuk altına koyun ben geliyorum dedim. Sonra geldim dereceyi hastanın koltuk altında arıyorum yok. Refekatçıya sordum kendi oturduğu koltuğun altına koymuş  :blink:

ne zaman ???

O da bişey mi ekmeğe sürüp veren var. gerçek hemde :)

Fitili yutmaya çalışan arkadaşa da burdan selam olsun....

Sunlari okuyunca oksijen soluyup karbondioksit verdigimize sukrediyorum..

Bunu sadece gece yapabilenler de yasiyormus aramizda :)

o da bişey mi  bakın

tansiyonunu  ölçeceğimi  söylediğim amcanın cevabı

tansiyonumu evde unuttum

askerde iken böbrek taşı düşürdüüğümde uzman çavuşumuz kan tüpünü ve idrar kabını aldı 20 dakika sonra gelsi bunu  nereye  verecez

doktor  kendiniz değil  hasta asker verecek dedi

aile planlaması yüntemi olan kondom ( prezervatif ) alan bayan hamile kalınca gelip ebeye hesap soruyor

konu anlaşıldığında kondomu  parçalara bölüp her ilişki öncesi kocasına yutturduğu  öğreniliyor  

ve daha niceleri efendim  :)  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aile planlaması yüntemi olan kondom ( prezervatif ) alan bayan hamile kalınca gelip ebeye hesap soruyor

konu anlaşıldığında kondomu parçalara bölüp her ilişki öncesi kocasına yutturduğu öğreniliyor

ve daha niceleri efendim :):D

Ablam kesin cozum olur iceriden ilgili kanali tikar diye dusunmus olabilir... ha ne dersiniz. Ama Buna inanmam. Bu yalandir. Eger dogruysa o ablaya bir alkista benden.

Ayak kokusu icinde bebekken tuzlamak gerekir falan derler. Mantiken buyuyuncede ise yarayacagini düşünüyorum ama vijdanim bu yöntemi onermeye el vermiyor bir turlu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ablam kesin cozum olur iceriden ilgili kanali tikar diye dusunmus olabilir... ha ne dersiniz. Ama Buna inanmam. Bu yalandir. Eger dogruysa o ablaya bir alkista benden.

Ayak kokusu icinde bebekken tuzlamak gerekir falan derler. Mantiken buyuyuncede ise yarayacagini düşünüyorum ama vijdanim bu yöntemi onermeye el vermiyor bir turlu.

bizzat yaşayan arkadaşımdır :D  :D  doğrudur  yani  muhahahahah

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.