Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sağlığımız ve Öneriler...

Tevfik

Önerilen Mesajlar

birde trend akımlar vardır ya nar suyu için binlerce faydası var..1 şişe içince kendilerinin süperman olacaklarına inanan salak insanlar...hey allahım hey.....onun yerine beyninin yorgunluğunu gidersen kalbinin yorgunluğunu atsan zaten vücudun dinlenir ve zindeleşir daha çok hareket edersin ve gençleşirsin konu bu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olum onların hastası var hastasıııııııı....Bulut saçlı olmak herkese nasip olmaz...ama iyi güldüm orası kesin.... :P

That's why! i said amca..

Ne Zaman Soracaksınız Diye Ben De Merak Ediyordum,Kötü Alışkanlıklarımdan Biri :)

Bende ne zamandır sorsam mı diyorum :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birde trend akımlar vardır ya nar suyu için binlerce faydası var..1 şişe içince kendilerinin süperman olacaklarına inanan salak insanlar...hey allahım hey.....onun yerine beyninin yorgunluğunu gidersen kalbinin yorgunluğunu atsan zaten vücudun dinlenir ve zindeleşir daha çok hareket edersin ve gençleşirsin konu bu..

bi ara park bahçelerden çimen toplayıp suyunu sıkıp içiyorlardı, :wacko: ıghyk :dead:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olum onların hastası var hastasıııııııı....Bulut saçlı olmak herkese nasip olmaz...ama iyi güldüm orası kesin.... :P

Ergenlikte İken Ben De Hep Bembeyaz Saçlarım Olsun İsterdim Nedense :blink: Ama Sana Çok Yakışıyor Zaten Çok Ayrı Bir Havan Var Abi Senin coolman :guitar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ha bir de ara öğün denen şeyi atlamamak lazım.. illa özene bezene hazırlamanıza gerek yok.. bir elma, bir bardak süt, 2-3 parça bisküvi fln yemek gerekiyor (hepsini birden değil), şeker dalgalanmasını önlemek için.. az ve sık yemek olayı bu yani..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende kiloluyum yıllardır antakya biberi yedim zayıflamadım bu mesut yar nasıl zayıflamıs sacma bu haplar yaw zehir hepsi bunların

Serdar , bu mesut denen herif tv de programında açıkladı sporla zayıfladığını biber mi?

Merak etme bizde kutu kutu çilek tükettiydik hemde altın :) Yok abi saçmalık.

Şunu unutma,

O kiloları aldığın sürenin 5 te 1 i bir zamanda onlardan kurtulabilirsin.

Sadece bismillah diyerek başlamak lazım.Gerisi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zayıflama Haplarının Plasebo Haplardan Daha Etkili Olmadığı İspatlandı!

Almanya’da bulunan araştırmacılar zayıflama haplarına dair bugüne kadar yapılan en geniş çaplı araştırmayı gerçekleştirdiler. Araştırmacılar yaptıkları çalışmada 9 zayıflama hapı ile plasebo¹ hapları karşılaştırdılar. 8 haftalık çalışma sonucunda ise zayıflama haplarının iddia edildiği gibi etkili olmadıklarını ortaya koydular. Elde edilen sonuçlar kilo kaybı alanında pazarlanan ürünlerin gerçekten bir fayda sağlayıp sağlamadıklarına dair özenli bir bilimsel çalışma yapılmasının ne denli önemli olduğunu da gözler önüne sermiş oldu.

( ¹plasebo: İlaç olarak verilen tesirsiz madde)

Araştırmaya 189 Kişi Katıldı

Araştırmacı Thomas Ellrott ve Almanya’nın Gottingen Medical School Üniversitesi’nden meslektaşları tarafından yürütülen araştırma 8 hafta sürdü. Araştırma obez veya fazla kilolu, orta yaşlı 189 kişi üzerinde yapıldı. Katılımcıların yarısı ticari olarak satılan zayıflama haplarından diğer yarısı ise plasebo haplardan kullandı.

Araştırmacılar kullanıcılara verdikleri zayıflama haplarını bölgede bulunan eczanelerden satın aldılar. Ancak plasebo haplar ile zayıflama haplarının farklı olduğu anlaşılmasın diye zayıflama haplarının paketini ve adını değiştirdiler. Bazı zayıflama ürünlerinin paketlerinde diyetle ilgili tavsiyeler yer alıyordu, araştırmacılar ürünün adının yer almamasına dikkat ederek bu tavsiyeleri tekrardan yazıp pakete koydular.

Zayıflama hapı kullanan katılımcılar 8 hafta sonrasında ortalama 0.9- 1.8 kg kaybederken, plasebo hap kullanan katılımcılar 1.1 kg kaybetti. Ancak aradaki kilo farkının tesadüf eseri olabileceği de belirtildi.

Araştırmada yer alan zayıflama ürünlerinin etken maddeleri arasında L- karnitin, poliglukozamin, lahana tozu, fasülye özütü, sodyum aljinat, lifler ve çeşitli bitki özütleri bulunmaktaydı. Bu etken maddeler günümüzde birçok faklı yolla pazarlanmakta. Örneğin birçok zayıflama ürününün bileşiminde yer alan Guarana tohumu iştah kesici- enerji verici olarak lanse edilmekte. L- karnitin’in yağ yakılmasını sağlarken kas gelişimini desteklediği söylenmekte. Kabuklu hayvan kabuklarından elde edilen Poligluzamin ise zayıflama haplarının bileşiminde bulunan diğer bir popüler etken madde.

Zayıflama Haplarına Milyarlar Harcandı

Araştırmada yer alan görevlilerden Igho Onakpoya; Avrupalılar’ın zayıflama haplarına yılda yaklaşık 1.4 milyar dolar, Amerikalılar’ın ise 1.6 milyar dolar harcadığını belirtti ve ekledi, ‘’Bu zayıflama haplarının kullanıcılara kaybetme konusunda etkin olarak yardım ettiği tek nokta para kaybı’’.

Araştırmacılar Kullanıcıları Gözlerini Açmaları ve Dikkatli Olmaları Konusunda Uyarıyor

Araştırmada yer alan bir diğer görevli Judith Stern ise ‘’Eğer herhangi birisine aldığı hapın kilo kaybetmesine yardımcı olacağını söylerseniz ve onu bunu başarabileceğine dair motive ederseniz; pek çok insan kilo kaybeder. Ancak kilo kaybını sağlayanın gerçekten zayıflama hapı olup olmadığını bilmek imkansızdır’’ diyor. Stern, ‘’Eğer bu ürünler işe yarasaydı, bunu ilk tavsiye edecek kişi ben olurdum. Ancak iddialar sadece havada kalıyor ve üreticilerin bunu kanıtlaması gerekmiyor. Benim kamuya mesajım; müşterilerin gözlerini açması ve daha dikkatli olmasıdır’’ diye de ekliyor.

Araştırma Uluslarası Obezite Kongresi’nde Sunuldu

Almanya’da yapılan bu geniş çaplı araştırma Stockholm’deki Uluslarası Obezite Kongresi’nde sunuldu. Zayıflama haplarının –araştırmada kullanılan zayıflama haplarında olduğu gibi- denetlenmemiş ve zayıflamaya dair ileri sürdükleri iddiaların klinik testlerle kanıtlanmamış olduğu belirtildi.

Araştırma giderleri Alman tüketici dergidi Justice tarafından finanse edildi. Justice dışında başka bir finans kaynağı bildirilmedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.