Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 - Tam Ve Mini Boy Stepne Ile 381 Lt - 431 Lt

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Olum fanatik misin nesin, ağzına kadar doldurmadığın sürece nerden anlıyorsun o farkı..Çamur taşımıyorsunuz heralde arabada :claps: koy arka koltuğa..

C sınıfı arabaları bagaj arabasımı canım :) sallayın..

Akşam VW cu diyordun ya ondan oluyor bu.. :claps:

Alışverişe gittiğimizde göstereyim sana bagajı kasa kasa elma felan. :) Ya da ne zaman şehir dışına çıkacaksak. :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir ince stepne anısı:

- cmaxte ince stepne vardı. Biliyorsunuz ince stepneler ön tekere takılmaz ön lastik bile patlasa stepneyi arkaya takacak, arkadaki sağlam lastiği öne alacaksınız (kitapçık böyle yazar, şimdi eminim çoğunuz bilmiyorsunuzdur :icon_smile_screwy: )

Neyse zaten lastikler bitikti, 4-5 gün sonra kredi kartı hesap kesimi olsun lastikleri değiştirecektim ki bir cuma akşamı tam acıbadem karakolun orada ufak bir çukurda sağ ön yarıldı. tamamen yarıldı. Ben de biliyorum ya geçtim arkayı söküp öne alacağım stepneyi de arkaya takacağım. Millet bana garip garip bakıyor.Ön lastik patlak adam arka tekeri değiştiriyor diye. Neyse yıllar boyunca servisin yüksek torklu tabancalı bijon anahtarı ile bijonları sıkılan benim Cmaxte arabayla gelen stok bijon anahtarı çok dandik hamur gibi bişey. İyi sıkılmış bijonları açmakta çok zorlanıyor. Neyse zar zor arkayı söktüm stepneyi taktım, sıktım. Arkayı öne getirdim önü sökerken bijon anahtar iflas etti. İçi tamamen eridi ve bijonu tutmuyor. Oldu mu benim araba arkada stepne önde yarık lastik yerde sağlam lastik ...kimse durmuyor. Neyse herhalde 300-400 metre aşağıdadır Jumbonun orada bir lastikçi var biliyorum yıllarca o semtte oturdum. Zaten lastik tamamen yarık bari öyle gideyim dedim. Tin tin gittim. Hadiiiii lastikçi kapanmış. Gene bir 300-400 aşağı röno servisi var. Onlardan bijon anahtarı alır değiştiririm dedim. Yarık lastikle gittim adamlara tam kapatıyorlardı. Lanet herifler bir bijon anahtarı vermediler (rönoya kılımdır). Neyse bi 300-400 metre ilerde normal tamirciler var. Onlara gittim de bir bijon anahtarı alıp lastiği değiştirdim.

Azıcık bagaj hacmine ihtiyacınız yoksa, tam boy stepnenin ekstra ağırlığı nedeniyle yakacağınız minüskül düzeyindeki ekstra yakıtı önemsemiyorsanız, benim gibi kitapçıkta yazanı uygulama konusunda takıntılı değilseniz ;

Tam boy stepnenizin kıymetini bilin hemşerim :kıhkıh:

Ukalalık etmesem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En az 20 yıllık şöförsünüz diyelim kaç defa lastik değiştiniz peki :icon_smile_screwy:

20 yıllık şöför değilim 2005 model ehliyetim var :kıhkıh:

Heralde bi 100 defa falan lastik değiştirmişimdir :strwars:

İşte draglarda slick lastik arkaya ince stepne falan :jawdown: time trallerde 4 tekere asfalt ralli lastiği falan :karate: Belki 100dende fazladır :sumo:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir ince stepne anısı:

- cmaxte ince stepne vardı. Biliyorsunuz ince stepneler ön tekere takılmaz ön lastik bile patlasa stepneyi arkaya takacak, arkadaki sağlam lastiği öne alacaksınız (kitapçık böyle yazar, şimdi eminim çoğunuz bilmiyorsunuzdur :kıhkıh: )

Neyse zaten lastikler bitikti, 4-5 gün sonra kredi kartı hesap kesimi olsun lastikleri değiştirecektim ki bir cuma akşamı tam acıbadem karakolun orada ufak bir çukurda sağ ön yarıldı. tamamen yarıldı. Ben de biliyorum ya geçtim arkayı söküp öne alacağım stepneyi de arkaya takacağım. Millet bana garip garip bakıyor.Ön lastik patlak adam arka tekeri değiştiriyor diye. Neyse yıllar boyunca servisin yüksek torklu tabancalı bijon anahtarı ile bijonları sıkılan benim Cmaxte arabayla gelen stok bijon anahtarı çok dandik hamur gibi bişey. İyi sıkılmış bijonları açmakta çok zorlanıyor. Neyse zar zor arkayı söktüm stepneyi taktım, sıktım. Arkayı öne getirdim önü sökerken bijon anahtar iflas etti. İçi tamamen eridi ve bijonu tutmuyor. Oldu mu benim araba arkada stepne önde yarık lastik yerde sağlam lastik ...kimse durmuyor. Neyse herhalde 300-400 metre aşağıdadır Jumbonun orada bir lastikçi var biliyorum yıllarca o semtte oturdum. Zaten lastik tamamen yarık bari öyle gideyim dedim. Tin tin gittim. Hadiiiii lastikçi kapanmış. Gene bir 300-400 aşağı röno servisi var. Onlardan bijon anahtarı alır değiştiririm dedim. Yarık lastikle gittim adamlara tam kapatıyorlardı. Lanet herifler bir bijon anahtarı vermediler (rönoya kılımdır). Neyse bi 300-400 metre ilerde normal tamirciler var. Onlara gittim de bir bijon anahtarı alıp lastiği değiştirdim.

Azıcık bagaj hacmine ihtiyacınız yoksa, tam boy stepnenin ekstra ağırlığı nedeniyle yakacağınız minüskül düzeyindeki ekstra yakıtı önemsemiyorsanız, benim gibi kitapçıkta yazanı uygulama konusunda takıntılı değilseniz ;

Tam boy stepnenizin kıymetini bilin hemşerim :)

Ukalalık etmesem

Abi stepneyi ön tarafa neden takmadın ki ? Ön tarafta olması bir sorun mu teşkil ediyor :huh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MAŞALLAH TAYİN ÇIKTI SANIRIM EVİ BAŞKA YERE GÖTÜRÜYORSUN :kıhkıh: ŞAKA MAKA İYİ YÜK ALMIŞ..

Yeni ev kuruyorum abicim :huh: Kanepe (parçalı). Buzdolabı çamaşır makinesi televizyon. frın bulaşık makinesi. Hepsi sığdı bagajıma. Gerçekten Mertol abinin dediği doğru. Liftback araç en iyisi. HB de iş görüyor tabiiki. Sedan olsaydı koltukları yatırsam bile bu yükleri taşıyamazdım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi stepneyi ön tarafa neden takmadın ki ? Ön tarafta olması bir sorun mu teşkil ediyor :kıhkıh:

Fren mesafesini uzatır. Sağa sola çekme yapar frenlemelerde.. Ayrıca rot balans ayarınıda bozar (takılı olduğu bölüm içerisinde. Normal lastik takıldığında düzelir). Yolda giderken direksiyonda titreme ve sağa sola çekmeye neden olur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fren mesafesini uzatır. Sağa sola çekme yapar frenlemelerde.. Ayrıca rot balans ayarınıda bozar (takılı olduğu bölüm içerisinde. Normal lastik takıldığında düzelir). Yolda giderken direksiyonda titreme ve sağa sola çekmeye neden olur.

Ogün zaten lastikçiye kadar gidilecek....idare eder heralde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ogün zaten lastikçiye kadar gidilecek....idare eder heralde...

Tem otoyolunda kaldığını düşün abi ? Şehiriçi neyse hadi. yada şehirler arası normal yollarda idare edebilir. Ama otoyolda ilk çıkışa kadar bir dünya yol gitmek zorundasın tabi şansa bağlı birazda. gideceğin mesafe 10 kmden uzak ise. ince stepneyi arkaya takmanı öneririm abicim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tem otoyolunda kaldığını düşün abi ? Şehiriçi neyse hadi. yada şehirler arası normal yollarda idare edebilir. Ama otoyolda ilk çıkışa kadar bir dünya yol gitmek zorundasın tabi şansa bağlı birazda. gideceğin mesafe 10 kmden uzak ise. ince stepneyi arkaya takmanı öneririm abicim

Evet haklısın şartlara göre değerlendirmek gerekecek......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.