Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Boyada ki lekeler nasıl çıkartılır ?

Önerilen Mesajlar

Arabamın üzerinde sarıya çalan ve küf rengine benzer . tavan ,ön ve arka kaportada olmak üzere minik minik nokta lekeler var. Gözle çok zor fark ediliyor.Oto yıkamacım baktı. "Daha önceki sahibi ağaç altında koymuş arabayı ve bunlar çam ve benzeri ağaçların meydana getirdiği lekeler" dedi".Bir dahaki gelişinizde mazotla arabayı yıkayalım, ,silelim tertemiz olur "diye ekledi. Şaşırdım mazotla silme ile ilgili hiç bir fikrim yok ... Boyaya zarar verir mi ? Nasıl olur? yorumlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabamın üzerinde sarıya çalan ve küf rengine benzer . tavan ,ön ve arka kaportada olmak üzere minik minik nokta lekeler var. Gözle çok zor fark ediliyor.Oto yıkamacım baktı. "Daha önceki sahibi ağaç altında koymuş arabayı ve bunlar çam ve benzeri ağaçların meydana getirdiği lekeler" dedi".Bir dahaki gelişinizde mazotla arabayı yıkayalım, ,silelim tertemiz olur "diye ekledi. Şaşırdım mazotla silme ile ilgili hiç bir fikrim yok ... Boyaya zarar verir mi ? Nasıl olur? yorumlarınızı bekliyorum...

Fiyakalı (ve pahalı) temizlik ürünleri çıkmadan zor lekelerin temizliği için hemen her uzun yol seyahatinden sonra arabam gazyağı ile temizlenir ve pırıl pırıl olurdu. Boyaya bir zararını görmedim. Şimdilerde gazyağı bulmak zor olduğundan mazot kullanıyor olabilirler. Büyük şehirlerdeki fiyakalı boya bakım istasyonlarında bu iş için daha etkili kimyasallar olabilir, bir kampanyadan faydalanıp harici bakım ve boya koruma gibi bir paketle de bu sorunu giderebilirsiniz ama kesinlikle daha pahalıya gelir. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İletinizi ayırdım,

Lütfen soru sorarken doğru yerlerde ileti yazalım, ilerde sizin yaşadığınız sorunları bir başka arkadaşımız rahat görebilsin ve bilen arkadaşlarımız buradan daha kolay bulup yanıtlayabilsin.

İlgi ve anlayışınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevsim itibari ile asfalt çalışmaları başlar. Faydalı bir bilgi veriyim. Yolda taze asfalttan geçip arabaya sıçratırsanız.Vardığınız yerde marketden bir paket sana yağı veya benzeri alıp sıçrayan yerlerine sürün, birkaç kez tekrarlayın. Sonra yıkayın. Geçmiş olsun.

Not: Sana yağı vb katı yağ yiyenler hala varsa 2 kere düşünsün. :claps:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevsim itibari ile asfalt çalışmaları başlar. Faydalı bir bilgi veriyim. Yolda taze asfalttan geçip arabaya sıçratırsanız.Vardığınız yerde marketden bir paket sana yağı veya benzeri alıp sıçrayan yerlerine sürün, birkaç kez tekrarlayın. Sonra yıkayın. Geçmiş olsun.

Not: Sana yağı vb katı yağ yiyenler hala varsa 2 kere düşünsün. :D

sigara içenler sana yağı yiyip su içerlerse işe yarıyor mu?

akciğer değil ama en azından ağız içi ve gırtlak için :D

neyse espriyi yaptım, konuyu uzatmayayım :claps:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba bu arabaya boya sıçrama olayı askerdeyken başıma gelmişti 3 arkadaş araçları akşam kademenin önüne park etmiştik sabah geldiğimizde yani (öğlene doğru)kademedeki elemanlar yatakhanedeki ranzaları gri ye boyuyyorlardı .bizim araçların üzeride neredeyse griye yakın bir renk almıştı.Tabi biraz ortalığı karıştırdıktan sonra benzin istasyonuna gidip bi kovaya 10 tl lik mazot alarak arabları fırçayla yıkadık ve boyalar tamamen çıktı.ayrıca araçlar metalik siyah renk oldukları için genelde daha önceden hazırladığımız mazotla yıkanmış kurutulmuş bezlerle silerek tozunu alırdık gayet güzel parlatır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam bildiğimiz mazotla çıkarabilirsiniz mazot hem en iyi boya çıkarıcısı ve aynı zamanda koruyucusudur. bir parça üstübü bezini mazota batırın bir güzel ıslansın mazotla daha sonra lekeli yerlere sürün hafifçe ovalayın çok çabuk geçecektir bütün arabayı bile mazotla bu şekşlde temizlemeniz 1 saati bulmaz çok rahat ve keyif verici olduğunu göreceksiniz....Şimdiden kolay gelsin......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kill uygulamanız lazım boyanın üzerindeki bütün pisliği söküp alırsınız kesin çözüm

http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?46_4_13&products_id=145

yanında bunla uygularsanız daha iyi olur ama yok o kadar masrafa derseniz su ilede yapabilirsiniz

http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=73 (zorunlu değil ama bence bunuda alın )

videoda 2.25 'den sonra nasıl uygulacağınızı gösteriyor

Umarım yardımcı olmuşumdur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kill uygulamanız lazım boyanın üzerindeki bütün pisliği söküp alırsınız kesin çözüm

http://www.meguiars....products_id=145

yanında bunla uygularsanız daha iyi olur ama yok o kadar masrafa derseniz su ilede yapabilirsiniz

http://www.meguiars....?products_id=73 (zorunlu değil ama bence bunuda alın )

videoda 2.25 'den sonra nasıl uygulacağınızı gösteriyor

Umarım yardımcı olmuşumdur

Benim arabada da bir sürü boya tozu var,kaporta zımpara kağıdı gibi oldu,speedy de arabayı yıkattığımda sordum kille yıkama yapılması lazım dediler arkasından da boya matlaştığı için boya koruma gerekiyormuş.Bu işlem için 150 TL fiyat verdiler,fiyat uygun mu sizce ya da beni yönlendirebileceğiniz bir yer var mı?

Belen Yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.