Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Sign in to follow this  
Halil Akpınar

Focus Mk3 Gündüz Farını Sürekli Yüksek Güçte Kullanmak?

Question

Merhabalar arkadaşlar. Forumda epey aradım ama konuyu bulamadım eğer önceden açılmışsa şimdiden affola. Malumunuz 2016 st line gündüz ledleri, far anahtarı Park pozisyonundayken veya sinyal verince zayıf yanıyor. Ben bu zayıflama olayını istemiyorum yani sürekli ışıl ışıl yansın istiyorum. Bunun için tesisatla mı oynamak lazım yoksa programsal bir müdahale yeterli olur mu? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim 

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Mk3- Modifiye > Focus III > Ford Garajı > Mk3- İç & Dış Görünüm kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• 0
9 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

İyi de bu mantıklı değil yine insanların gözünü alırsınız. 

Gündüz ledleri öyle çok göz alan ışıklar değil test ettim👍😅

• 0
4 dakika önce, Halil Akpınar yazdı:

Gündüz ledleri öyle çok göz alan ışıklar değil test ettim👍😅

Umarım bir yolunu bulamazsınız 😂 Göz almaz olur mu, almasa gündüz koşulunda dikkat çekemezdi.

• 0
16 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Umarım bir yolunu bulamazsınız 😂 Göz almaz olur mu, almasa gündüz koşulunda dikkat çekemezdi.

Bak şimdi oldu mu üstadım :)) led ışık hastası olduğum halde milleti kör etmemek için led almayıp halojenle idare ediyorum bari gündüz ledleri yansın o halojenin yanısıra istedim çok mu şey istiyorum ama 😟 Toyota corolla da aynen dediğim şekilde çalışıyor göz almıyor. Bence sorun olmaz ya olmasın dımı :)) 

• 0

Çok göz alıyor hem de... Ha bir de ahımızı alıyor bilesiniz. Ben küfür etmiyorum ama çevremde edenler olduğunu duydum. 

• 0
20 saat önce, A.Coşar yazdı:

Çok göz alıyor hem de... Ha bir de ahımızı alıyor bilesiniz. Ben küfür etmiyorum ama çevremde edenler olduğunu duydum. 

Gündüz ledli nasıl göz alabilir arkadaşlar Allah aşkına ya. Arkasında yansıtıcı yüzey yok, önünde buzlu cam var ve 2 metre ötesini aydınlatamıyor. Nasıl karşıdakinin gözünü alacak lütfen. 

• 0
2 saat önce, Halil Akpınar yazdı:

Gündüz ledli nasıl göz alabilir arkadaşlar Allah aşkına ya. Arkasında yansıtıcı yüzey yok, önünde buzlu cam var ve 2 metre ötesini aydınlatamıyor. Nasıl karşıdakinin gözünü alacak lütfen. 

yansıtıcı yüzey arkaya düşen ışığı da toplamak ve de ışığı belli bir yere toplamak içindir. led için zaten yansıtıcı yüzeye ihtiyaç yok.

göz alması için uzağa gitmesine gerek yok önemli olan göze geliş açısı. Bir aydınlatma amacı olmadığından 2 metre ötesini bile aydınlatmaz. 

gündüz farının amacı gün ışığında yani ortam zaten aydınlıkken karşıdakinin dikkatini çekmektir, bu yüzdende doğrudan karşıdakinin gözüne doğru konumlandırılır. gündüz yani güneş altında bile görülebilen bir şeyin gece göz almaması nasıl mantıklı olabilir? Allah aşkına ya!!!!!!!

ayrıca onu yapan adamlar laf olsun diye öyle yapmamış demi? 

onun ışığından dolayı sinyal bile fark edilmiyor ki sinyali açınca da kısılıyor...

aafv!

• 0
5 saat önce, Ozan Kar yazdı:

yansıtıcı yüzey arkaya düşen ışığı da toplamak ve de ışığı belli bir yere toplamak içindir. led için zaten yansıtıcı yüzeye ihtiyaç yok.

göz alması için uzağa gitmesine gerek yok önemli olan göze geliş açısı. Bir aydınlatma amacı olmadığından 2 metre ötesini bile aydınlatmaz. 

gündüz farının amacı gün ışığında yani ortam zaten aydınlıkken karşıdakinin dikkatini çekmektir, bu yüzdende doğrudan karşıdakinin gözüne doğru konumlandırılır. gündüz yani güneş altında bile görülebilen bir şeyin gece göz almaması nasıl mantıklı olabilir? Allah aşkına ya!!!!!!!

ayrıca onu yapan adamlar laf olsun diye öyle yapmamış demi? 

onun ışığından dolayı sinyal bile fark edilmiyor ki sinyali açınca da kısılıyor...

aafv!

Bir çok araçta gündüz ledleri gece de kısılma yaşamadan çalışır ve karşıdakinin gözünü almaz (vw, audi, Honda, Renault, Toyota... Vb) ayrıca halojen ampülün ışık şiddeti yanında gündüz ledinin şiddeti egale edilir. Allaha şükür bende akıl fikir var ama anladığım kadarıyla karşınızdakine hitap etmeyi bilme ve saygı gösterme sizde yok... 

• 0
15 dakika önce, Halil Akpınar yazdı:

Bir çok araçta gündüz ledleri gece de kısılma yaşamadan çalışır ve karşıdakinin gözünü almaz (vw, audi, Honda, Renault, Toyota..

Bu konuda çok ciddi yanlış bilginiz mevcut öğretmenim 🙂 Asla böyle bir durum söz konusu değil. 

DRL "Daytime Running Light" dediğimiz şey öyle çalışmaz adı üzerinde 🙂 

• 0
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu konuda çok ciddi yanlış bilginiz mevcut öğretmenim 🙂 Asla böyle bir durum söz konusu değil.

Önceden kullandığım araçlardan biliyorum aslında böyle ama fordun ışık sistemi veya şiddeti farklı olabilir. Bu durum sizin verdiğiniz cevaplar gibi güzel bir şekilde anlatılabilir ama karşındaki insanı tanımadan Allah akıl fikir versin demek  gerçekten bu foruma yakışmadı. Bu forumda yazdığım son soruydu ve bir daha da bu foruma girmem ben. 

• 0
6 dakika önce, Halil Akpınar yazdı:

Önceden kullandığım araçlardan biliyorum aslında böyle ama fordun ışık sistemi veya şiddeti farklı olabilir. Bu durum sizin verdiğiniz cevaplar gibi güzel bir şekilde anlatılabilir ama karşındaki insanı tanımadan Allah akıl fikir versin demek  gerçekten bu foruma yakışmadı. Bu forumda yazdığım son soruydu ve bir daha da bu foruma girmem ben. 

Ozan'ın söylediği şey gayet mantıklı hocam, size açıklayarak cevap vermiş iki defa üst üste göz almıyor, denedim ben dediğiniz için. 

Bu arada bu tür çevresine zarar verecek modifiyelere forumda zaten sıcak bakmıyoruz, bunu da fark etmiş olmanız lazımdı. Kararınıza kimse karışamaz ancak size doğru tavsiye verecen kişilerin tavsiyesine uymamak için foruma uğramamak her iki taraf için de mantıklı olacaktır 🙂 Umarım polisler de bizi rahatsız eden araçlara gereken uygulamaları yapar 🙂 Zaten bunun muayeneden de geçmemesi lazım.

Ek olarak söylediğiniz araçları kullanmaya gerek dahi yok yolda hepsinin nasıl çalıştığını görebiliyoruz bizler de ve YİNELİYORUM; DRL adı üzerinde kullanıma uygundur bunun dışında AVRUPA'DA trafiğe inemez. (MODİFİYESİZ ARAÇLAR İÇİN SÖYLÜYORUM)

• 0
1 saat önce, Halil Akpınar yazdı:

bir daha da bu foruma girmem ben. 

çok şükür