Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo SW Önerisi

Mehmet ANAZ

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Ford Focus 1.6 2013 Benzinli Sedan kasa aracım var. Hali hazırda Ford kullanıcısı olarak hem segment olarak hem de genişlik, konfor ve sürüş olarak aracımı yükseltmek istiyorum. 2013'ten yukarı ve benzinli olarak mondeoların swlerine bakıyorum. Avrupadaki SW kültürünü de çok seviyorum.

Mondeolarda bir çok seçenek var. Başta motor özellikleri (sağlamlık, kullanışlılık, yeterlilik) ve sonrasında genel bazda sizin de görüşlerinizi almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo bence ülkemizde yeterli ilgiyi görememiş araçlardan biri, bu nedenle piyasası da hem düşük hem de göreceli olarak yavaş. Kullanıcı için sorun olacak konular değil. Kişisel görüşüm bence daha önemlisi, biraz ülkemizin vergi politikalarına kurban gitmiş olması. Mevcut kasada 1.5 ecoboost hem yüksek yakıt tüketimli hem de bu ağırlıkta kendinden beklenen performansı veremiyor. Yakıtla ilgili takıntı yoksa bu da çok ciddi bir sorun değil.  Ben bu aracı 2.0 dizel olarak almak isterdim. Bunun dışında konfor, malzeme kalitesi gibi konularda tartışmasız yeterli ve keyifli araç.

SW konusuna gelince, yine Mondeo ile benzer kaderi paylaşan bir kasa tipi. Uzun yıllardır eşimi ikna edip SW bir araç almaya razı edemiyorum 😄 SW seviyorsanız, büyük bagaja ihtiyacınız varsa neden olmasın. Burada yine piyasa koşullarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kullanıcı için sorun teşkil etmemeli.  Bunun dışında Mondeo sedanın bagajı da Focus'a göre devasa sayılır. Sedan Focus'un bagajından içeri bir şey sokmak gerçekten mesele. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SW -özellikle mondeo- hele ki bu forumda herkesin sevdiği ama hiç kimsenin para verip al(a)madığı bir kasa tipi.  Çünkü tutulmuyor. Hem mondeo hem de SW tutulmuyor. 

Ben bir dönem kafayı kırmış 2011 civarı 2.0 selective 240 bg peşinde koşmuş ama bilenler tarafından vazgeçirilmiştim 🙂  

Sonra paşa paşa focus HB almıştım. 

Ben de alınacaksa 2.0 l dizel alınması gerektiği kanısındayım. Alternatifim V60 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Semih O. Tam da 1.5 EcoBoostlara bakıyordum. Yorumunuza göre araştırma yaptım. 10 kişiden 7-8 aynı şeyi söylüyor. Vazgeçtim. Mevcut Focusta da nadir de olsa bazen (benzinin de etkisi ile) ataklarda canımı sıkan durumlar oluyor. Daha farklı güç seçeneklerine bakacağım. Diğer yorumlara göre de armutun sapı üzümün çöpü diyerek 2.0 dizel bakmaya da çalışacağım. Her zaman kullanıcı oldum zaten. Yakıt konusunda yaşadığım şehirden dolayı araba kullanmıyorum. Motosiklet tepesindeyim. Memlekete veya uzun yola kullanıyorum. Kasayı kaldıracak ve tatmin edecek araçta 8'e 9'a kadar bozmaz sanki. Nadir bir araca sahip bir abimin sözü vardı. Ben bu arabadan birinde daha görürsem satar egea alırım. 2 kişi para kazanmışsa 10 kişi de kazanır demişti. 

@Cenk Demirel LiftBack olayını sorsan söylerdim ama ford'da olduğunu yorumu okuyunca araştırdım öğrendim. Ufkumu açtınız teşekkürler. Daha fazla araştırma yapacağım bu konuda. Aradığım şey bu da olabilir bu arada. Araştırma sonunda göreceğim.

@H. CenkYorumlara göre ben de bilenler tarafından vazgeçirileceğim galiba. Mondeonun alış-satış hızına ben de sizinle aynı fikirdeyim. Ancak bir SW aracında bu konuyu umursamıyorum. Keske ülkemizde ticariyi sadece yük taşıyan firmalar kullansa da çok couklu veya seyahat seven aileler SW kültürüne sahip olsa. Temiz dizel bulunursa alınır. Ama böyle ne metropol insanı ne de batı şehirleri gibi sokaklarında yavaş gidilen bir yerden bulmak lazım. 

@Mertol Kip Bodrumda yaşıyorum. Ben Mondeo SW değil Hyundai İ10 bile alsam Bodrum'da arabaya asla binmem. Binmiyorum da zaten. Gerek yollar gerek tatilci tayfa gerek sıcak bir çok seçenek. O sebeple motor kullanıyorum. Kuga konusunda önerinizi dikkate alacağım. Son kasayı da alabilirsem tadından yenmez. 2015 kasasından sonra tek beğendiğim kasadır.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düzgün kullanılmış 2.0 dizel otomatik mondeo 2015 üstü çok güzel olur ama temizi yok hepsinin km uçmuş ya makam arabası yada koruma arabasından çıkmalar, bi tanıdıkta 2015 i var o çok memnun aldığında 200 binde falandı, ondan öncede bi önceki kasası vardı demekki mondeonun tadını alan bırakamıyor, kuga ismi geçmişken 2017 kuga 1.5 dizel otomatik titanium 3 ay kadar ikame olarak kullandım çok hoşuma gitmişti, performansı, yolda gidişi, yerden yüksek olması, direksiyon hissi çok güzeldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

düzgün kullanılmış 2.0 dizel otomatik mondeo 2015 üstü çok güzel olur ama temizi yok hepsinin km uçmuş ya makam arabası yada koruma arabasından çıkmalar, bi tanıdıkta 2015 i var o çok memnun aldığında 200 binde falandı, ondan öncede bi önceki kasası vardı demekki mondeonun tadını alan bırakamıyor, kuga ismi geçmişken 2017 kuga 1.5 dizel otomatik titanium 3 ay kadar ikame olarak kullandım çok hoşuma gitmişti, performansı, yolda gidişi, yerden yüksek olması, direksiyon hissi çok güzeldi.

Benim annemin dayısının taunus ile başlayan Ford sevdası mondeo ile devam ediyor. Düzenli olarak güncelliyor. Ford dan başka araçta rahat edemediğini söylüyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

Benim annemin dayısının taunus ile başlayan Ford sevdası mondeo ile devam ediyor. Düzenli olarak güncelliyor. Ford dan başka araçta rahat edemediğini söylüyor 

aynı hastalık bendede var şirkette süper b var onu kullanırken bile focusdan aldığım keyfi alamıyorum, 2014 style dizel  sıfır aldım ogün bugün 2015 style -2017 titanium-2017 titanium 4. focus😃

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

aynı hastalık bendede var şirkette süper b var onu kullanırken bile focusdan aldığım keyfi alamıyorum, 2014 style dizel  sıfır aldım ogün bugün 2015 style -2017 titanium-2017 titanium 4. focus😃

Benimde aynı valla focus 2 nin tadı hala damağımda. Sattığıma üzüldüğüm nadir araçlardan. Belkş bir gün yine focus alırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertol Kip Amanın. İcini disini bilmem. Ne kullandım ne derdini çektim. Turkiye'de isler nasil yurur onu da bilmem.

Ama ingiltere bulundum bir sure. Amcamin otopratik tarzi calistigi servis vardi. Landler geldigi zaman kufuru basardi. Bir kac kere yardimci filan da oldum. Ben cilalı kabuk olarak goruyorum.

Alsam ne olur? Bodrumda Multipass olur. Kmyi soylemeyiz. 😈

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servisini Borusan veriyor ve Bodrum'da Koyuncuoğlu'nun hemen yanında Borusan servisi var. Servis sorununuz olmaz. Kaldı ki Evoque ler ford motorlu zaten. Yağına suyuna bakarsanız ciddi bir sorun çıkmaz, kronik sorununu bugüne kadar çözmüşlerdir zaten. 

5 hours ago, Mehmet ANAZ said:

@Mertol Kip Amanın. İcini disini bilmem. Ne kullandım ne derdini çektim. Turkiye'de isler nasil yurur onu da bilmem.

Ama ingiltere bulundum bir sure. Amcamin otopratik tarzi calistigi servis vardi. Landler geldigi zaman kufuru basardi. Bir kac kere yardimci filan da oldum. Ben cilalı kabuk olarak goruyorum.

Alsam ne olur? Bodrumda Multipass olur. Kmyi soylemeyiz. 😈

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.