Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Karavan Hakkında Her Şey

Kerem Bozdoğan

Önerilen Mesajlar

17 saat önce, Olcay Sert yazdı:

saat kaç oldu hala çocuklar uyumadı ne enerji varmış 🙂

Abi cocuklarin nukleer enerjiyle calistigini dusunurum ben. Yorgunluktan benim kipirdamaya mecalim kalmaz, ama cocuklar baba parka gidelim, top oynayalim vs. Derler.  Yaşlandik galiba

Eser Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Günaydın arkadaşlar herkese iyi haftalar. 

@Burçin Denizalp

Eski 750lik dingil 25 kg. Yeni dingil 52 kg. Normalde kalkıyor ama karavanın altına yatınca halter kaldırıyormuş gibi oluyor. Bide çevirerek yerine sokmak gerekiyor. Baya bir kas gücü gerektirdi. Yetmedi gücüm. Eski dingili tekrar geri taktım. Sanayiiye götürüp taktıracağım artık. 

IMG_20230819_163659.jpg

IMG_20230819_163713.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydınlar

1 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Günaydın arkadaşlar herkese iyi haftalar. 

@Burçin Denizalp

Eski 750lik dingil 25 kg. Yeni dingil 52 kg. Normalde kalkıyor ama karavanın altına yatınca halter kaldırıyormuş gibi oluyor. Bide çevirerek yerine sokmak gerekiyor. Baya bir kas gücü gerektirdi. Yetmedi gücüm. Eski dingili tekrar geri taktım. Sanayiiye götürüp taktıracağım artık. 

IMG_20230819_163659.jpg

IMG_20230819_163713.jpg

abouw zor iş valla abi, zahmetli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

abouw zor iş valla abi, zahmetli

Ben uğraşmayı çok seviyorum böyle işlerle. Bişeyleri değiştirmek sökmek takmak tamir etmek hobi gibi benim için. Bide sanayiide ustalarla uğraşma kısmı var. Ustalara dert anlatıp naz çekene kadar kendi göbeğimi kendim keserim diyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ogün Özemre yazdı:

Ben uğraşmayı çok seviyorum böyle işlerle. Bişeyleri değiştirmek sökmek takmak tamir etmek hobi gibi benim için. Bide sanayiide ustalarla uğraşma kısmı var. Ustalara dert anlatıp naz çekene kadar kendi göbeğimi kendim keserim diyorum. 

Gaaayet mantıklı abi de bu işin sonunda ekipmana bir karavan parası verme sonra :kıhkıh: :aman:

Ha benim de hayalim lift'i amerikanyadaki gibi kapalı garajda lifti olan arkadaşlarım olsun, arabayı kurcalama işlerini basit bakımı filan orada yapalım da, hayaller hayatlar 😅

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydın abiler.

2 hafta aradan sonra işe başladım ama kafayı resetleyememişim.

Gününüz güzel geçsin.

21 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Kolay gelsin aga.

Ama sen neden ihtiyaç duydun böyle birşeye?

20.08.2023 - 23:01 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

Google,

”katlanır plaj arabası”

ara. 😀

yeni masraf kapısı.

Sorma valla Kerem eşim istedi ondan, dur şimdi dedim 🙂

• Beğen 5
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Burçin Denizalp

Sağolasın. Başkent karavan benim aldığım yıllarda üretmiş olduğu modellere alkonun frenli en düşük tonajlı dingilini takmış. 750 kg kapasiteli. Boş ağırlık 710 kg zaten yüklü ağırlık 900 civarlarına çıkınca. Ayrıca yopun gezme temposu birazda kötü yolların etkisiyle dingil taşımamaya başladı karavanı. Lastikler davlumbaza sürttü sürecek pozisyonda. Bende knottan 1350 kg dingil aldım. Ayrıca şase dingil montaj braketi saclarınıds daha kalın ve otomotiv endüstrisinde kullanılan daha mukavemetli bir sacdan yaptırdım. Şaseyi güçlendirme amaçlı birkaç dokunuş daha yaptım. 2 sene daha karavanlık yapsa bize yeter. Sonrası nasip olursa weinsberg yada lmc. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

@Burçin Denizalp

Sağolasın. Başkent karavan benim aldığım yıllarda üretmiş olduğu modellere alkonun frenli en düşük tonajlı dingilini takmış. 750 kg kapasiteli. Boş ağırlık 710 kg zaten yüklü ağırlık 900 civarlarına çıkınca. Ayrıca yopun gezme temposu birazda kötü yolların etkisiyle dingil taşımamaya başladı karavanı. Lastikler davlumbaza sürttü sürecek pozisyonda. Bende knottan 1350 kg dingil aldım. Ayrıca şase dingil montaj braketi saclarınıds daha kalın ve otomotiv endüstrisinde kullanılan daha mukavemetli bir sacdan yaptırdım. Şaseyi güçlendirme amaçlı birkaç dokunuş daha yaptım. 2 sene daha karavanlık yapsa bize yeter. Sonrası nasip olursa weinsberg yada lmc. 

Güle güle kullan yeni dingili gerekliymis hakkaten.

Bizde de karıncalanma başladı. Hanım weinsberg istiyor. Ben LMCyi de aldım listeye. Niyet ettik bakalım ne zaman olabilecekse...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydın arkadaşlar herkese hayırlı günler. 

@Burçin Denizalp

Çekici araç değişikliğide yapmak lazım. Masraf kapısı oda. Hyundai santa fe 2.2 ye geçiş yapacağım bende muhtemelen. Kura da güven olmuyor ki. Yerinde bir sabitlense fiyatı bu diyip rahat etsek. 

Ayrıca distribütörler kurdan bağımsız artış yapıyorlar. LMC nin ki özellikle kur +%20 daha arttırdı 460 lık modelini. Her geçen gün zorlaşıyor birşeylere sahip olmak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar 27 Eylül 1 Ekim arası İstanbul Fuar Merkezinde Karavanshow Eueasia fuarı var. Gelmek isteyen arkadaşlar için davetiye linki bırakıyorum buraya. 

https://karavanshow.com/online-davetiye

Bende pazar günü orda olacağım. 

FB_IMG_1695699103846.jpg

Ogün Özemre tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.